Lodówka side by side z dozownikiem wody

Nowoczesna lodówka służy nie tylko do przechowywania żywności. Dodatkową funkcją w zaawansowanych modelach lodówek są dozowniki wody, które w każdej chwili, szczególnie w upalne dni, pozwalają cieszyć się schłodzoną, przefiltrowaną wodą. Aby takie rozwiązanie było możliwe, lodówka musi mieć podłączenie wody do sieci wodociągowej lub pojemnik na wodę.

Lodówki zaopatrzone w dystrybutor to najczęściej modele side by side, których cena zaczyna się, w przypadku lodówek Samsung, od kwoty 4399 zł. Lodówka z dystrybutorem posiada filtr wody, który wyłapuje zanieczyszczenia wody jak chlor, grzyby, bakterie i rdza i inne i zapewnia świeżość i dobry smak wody. Filtr wody musi być wymieniany co około 6 miesięcy. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o lodówkach.

Filtr do lodówki Samsung - oryginalny czy zamiennik?

Oryginalne filtry i zamienniki wyglądają dokładnie tak samo i zawierają takie same substancje. Dlatego też wielu ekspertów jest zdania, że przy wymianie filtra nie ma sensu przepłacać i wystarczy kupić zamiennik. Z kolei producent zapewnia, że tylko oryginalny filtr typu hafex water filter gwarantuje dobrą jakość wody.

Oryginalny filtr hafex water filter kosztuje około 77 zł, zaś cena zamiennika Samsung DA29-10105J HAFEX/EXP to tylko 39,99 zł. Zamiennik będzie konieczny także w sytuacji, gdy filtr do lodówki Samsung starszego typu przestał być produkowany. Aby ułatwić użytkownikom zamontowanie właściwego filtra, na rynku pojawiły się zamienniki, które pasują do różnych typów lodówek.

Najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie instrukcji obsługi lodówki, gdzie podany jest typ filtra wody. Mając kod można z łatwością zamówić nowy oryginalny filtr lub jego zamiennik, bez konieczności żmudnego porównywania typów filtrów, aby znaleźć ten właściwy.

Dziewczyna pijąca przefiltrowaną wodę z lodówki oraz polecany filtr do lodówki Samsung typu side by side
Filtry do lodówki Samsung - opinie, ceny, podłączenie wody i wymiana filtra krok po kroku

Oryginalnym filtrem do lodówek Samsung jest hafex water filter, którego cena kształtuje się od 77 do 139 zł. Filtr ten pasuje do lodówek side by side, gdzie filtr zainstalowany jest z tyłu lodówki na wężyku. Hafex water filter jest kompatybilny z modelami WSF-100, K32010CB, EF-9603, WSF100 v2, HAFEX-EXP, K3MFC2010F, Magic Water Filter, DA29-10105C, DA29-10105E, BL-9808, T33.

Filtr ten cieszy się dobrymi opiniami użytkowników, którzy cenią sobie jego trwałość i wysoką jakość wykonania. Instrukcja wymiany filtra jest jasno i zrozumiale opisana, tak że każdy z łatwością sobie z tym poradzi. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach Gorenje?

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

Wymiana filtra wody krok po kroku

Wymiana filtra wody w lodówce side by side firmy Samsung nie jest trudna. Najpierw znajdź podłączenie wody do lodówki i zakręć zawór doprowadzający wodę. Następnie wylej wodę z dystrybutora wody. Przed przystąpieniem do wymiany filtra przygotuj miskę na wodę i ścierkę. Wyciągnij zawleczkę z końcówki filtra. Wciśnij kołnierz końcówki filtra i wyciągnij wężyk. Powtórz tę czynność, aby wyciągnąć wężyk z drugiej strony. Stary filtr wyrzuć do śmieci.

Aby założyć nowy filtr, odetnij końcówki wężyka. Następnie zdejmij zatyczki chroniące końcówki nowego filtra i zaciągnij zawleczki. Najpierw załóż wężyk od strony podłączenia wody. Wsuń wężyk w końcówkę filtra na głębokość około 2 cm i wciśnij zawleczkę. Pamiętaj przy tym, aby zainstalować filtr zgodnie z przepływem wody. Kierunek mocowania filtra znajdziesz na jego etykiecie. Odkręć zawór podłączenia wody do lodówki i wylewaj wodę do miski przez około 5 minut. Następnie zakręć zawór i nałóż drugi wężyk. Potem odkręć zawór doprowadzający wodę.

Aby przeczyścić system, wylewaj wodę z dystrybutora przez około 3 minuty. Sprawdź czy nowy filtr nie przecieka. Następnie na wyświetlaczu lodówki zresetuj kontrolkę filtra zgodnie z instrukcją lodówki.

ikona podziel się Przekaż dalej