firany
  1. Firanki do salonu - czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie?
  2. Firanki białe czy kolorowe?
  3. Firany nie tylko ładne, ale i funkcjonalne

Firany, podobnie jak kolor mebli i ścian, mogą optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, rozjaśnić je lub sprawić, że przez cały dzień będzie w nim panował półmrok. Wybierając firanki trzeba więc kierować się nie tylko własnymi preferencjami, ale również ich kolorem i długością materiału oraz stylem, w którym jest urządzony salon.

Firanki do salonu - czy wielkość pomieszczenia ma znaczenie?

Wybór firanek do dużego salonu jest znacznie łatwiejszy niż decyzja, które z nich będą odpowiednie do małego i ciasnego pomieszczenia. Na dużych oknach w przestronnym salonie elegancko prezentują się zarówno krótkie, jak i długie firany, gładkie, białe lub ecru, a nawet z kolorowymi wstawkami lub podwiązkami. Małe okna pozostawiają mniejszy wybór - wpada przez nie zwykle niewielka ilość naturalnego światła, dlatego dodatkowe ograniczanie jego dopływu ciemnymi firanami jest niewskazane. Firanki do salonu niewielkich rozmiarów powinny być jasne i wykonane z lekkich materiałów - wtedy dodatkowo można uzyskać wizualny efekt rozjaśnienia i powiększenia wnętrza.

Firanki białe czy kolorowe?

Podstawowym kolorem firanek, jest biel, nie oznacza to jednak, że takie firanki są najlepsze do każdego salonu. Kolor warto wybrać w oparciu o kilka wyznaczników, np. własne preferencje, wielkość salonu, barwę ram okiennych, a wreszcie wystrój całego wnętrza. Gładkie, białe firany idealnie nadają się do wnętrz minimalistycznych, te w stylu romantycznym lub vintage mogą mieć akcenty kolorystyczne lub nieregularne wzory, np. kwiaty. Wnętrza nowoczesne lubią awangardę - w tym wypadku sprawdzą się firanki z kasandra.com.pl w geometryczne wzory lub z kolorowymi, wyrazistymi dodatkami.

Firany nie tylko ładne, ale i funkcjonalne

Wybierając firany do salonu nie można zapomnieć, że powinny być nie tylko eleganckie i dopasowane do wnętrza, ale również funkcjonalne. Ważne jest zatem ile światła będzie przepuszczać wybrana firana, a także jak dużą prywatność zapewni przebywającym w salonie mieszkańcom. Warto sprawdzić również rodzaj materiału oraz sposób jego czyszczenia - to aspekt szczególnie ważny dla alergików.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny