Kluczowe elementy wizualne

Jeśli planujesz w swoim domu urządzić gabinet lub biuro, w którym będziesz przyjmować swoich klientów, to wygląd elewacji budynku ma ogromny wpływ na to, jak Twoją profesję będą postrzegali goście. Dom jest naszą wizytówką, wyrażeniem naszego gustu – to także sposób wyrażenia naszej osobowości. Powinien więc zawsze prezentować się nieskazitelnie i stylowo.

Nawet w przypadku, kiedy nie budujesz budynku od podstaw, a decydujesz się na zakup z rynku wtórnego, masz szereg możliwości: dodatki, elementy wykończeniowe, oświetlenie. To one w głównej mierze decydują o tym, jaki klimat posiada Twoje wejście do domu.

Jeśli chcesz, aby ganek prezentował się elegancko i nowocześnie, kluczowe będzie postawienie na stylowe, solidne drzwi zewnętrzne, które mogą być wyposażone w dekoracyjną szybę (sprawdź na: www.aluhaus.com.pl). W końcu to przez nie każdy z gości będzie wchodził do wnętrza – powinny być więc uosobieniem stylu i klasy, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo domownikom.

Dobre oświetlenie to podstawa

Nawet najpiękniejsze drzwi zewnętrzne i perfekcyjnie wykończona elewacja nie będą się dobrze prezentować, jeśli nie będą odpowiednio oświetlone. Rodzaje lamp, jakie wybierzesz do swojego domu, mają tutaj ogromne znaczenie. Pełnią one bowiem nie tylko element dekoracyjny, ale także funkcję praktyczną.

Stawiając na kilka punktów świetlnych, możesz mieć pewność, że bez problemu znajdziesz odpowiedni klucz do wejścia, nie potkniesz się na schodkach, czy przywitasz gości w dobrze oświetlonym miejscu.

Możesz postawić więc na lampy:

  • kinkiety (po jednej stronie drzwi lub symetrycznie, po obu),
  • lampę sufitową (jeśli nad gankiem masz zadaszenie),
  • naświetlacze,
  • lampy wpuszczane (montowane w podłożu).

Warto również rozważyć montaż oświetlenia na czujnik ruchu. To wygodne rozwiązanie, które pozwala domownikom dotrzeć do wejścia przy pełnym oświetleniu ścieżki. Jednocześnie jest to ciekawa forma zabezpieczenia budynku – nikt nie przejdzie niezauważony przez teren Twojego podwórza.

Dekoracje na ganek

Nawet w przypadku nowoczesnej, minimalistycznej architektury, czy budynku, który będzie pełnił również funkcję Twojego miejsca pracy, warto postawić na dekoracje ganku. To, na jakie się zdecydujesz, będzie zależało w głównej mierze od stylu Twojego domu oraz Twoich preferencji. Pamiętaj jednak, że nie warto zaniedbywać tej sfery – dekoracje sprawiają, że całość wejścia staje się spójną kompozycją i nadaje Twojemu domowi oryginalny charakter.

Ponadczasową dekoracją, która świetnie sprawdzi się w każdym stylu, są oczywiście rośliny. Możesz postawić zarówno na rośliny kwitnące, sezonowe – te będą prezentować się szczególnie okazale wiosną i latem. Jeśli jednak nie jesteś wielbicielem ogrodowych prac, wybierz drobne drzewka i krzewy, które dobrze sprawdzą się również jesienią i zimą. Do nowoczesnych elewacji doskonale pasują niewielkie tuje, które z czasem będziesz mógł zasadzić w swoim ogrodzie.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci zadbać o wizerunek wejścia do swojego domu. Powodzenia!

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej