Biurko w domu

Funkcjonalne biurka do nauki i rozrywki

Dzisiejsze nowoczesne biurka charakteryzują się prostą, ergonomiczną konstrukcją i szeroka paletą kolorystyczną, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do istniejącej w pokoju aranżacji. Tego rodzaju mebel, z powodzeniem nadaje się do odrabiania lekcji, czytania, a także pracy/zabawy na komputerze. Wysokość blatu biurka oraz przestronna przestrzeń na nogi, powinny zapewniać użytkownikowi nieskrępowane ruchy i zdrową, naturalną sylwetkę. Uzyskanie optymalnej pozycji dla ciała przy biurku, możliwe jest także przy użyciu właściwie wyprofilowanego i regulowanego fotela. Ciekawą propozycję funkcjonalnych biurek można znaleźć m. in. na stronie meble-focus.pl.

Biurko młodzieżowe w pokoju z oknem

Najlepszą lokalizacją dla biurka w pokoju z dostępem światła słonecznego, jest umiejscowienie go w pobliżu okna. Ważne jest, żeby osoba siedząca przy biurku, nie zasłaniała swoim ciałem dostępu naturalnego światła. W związku z tym na pewno użytkownik mebla, nie powinien siedzieć plecami do okna. Dobrze jest ustawić biurko prostopadle do ściany, w której znajduje się otwór okienny. Wpływ na to, gdzie powinno stać biurko, ma też inna kwestia. Dla kogoś posługującego się prawą ręką – biurko musi stanąć lewym bokiem do okna i analogicznie dla osoby leworęcznej.

Biurko w pomieszczeniu bez dostępu naturalnego światła

Czasem zdarza się tak, że dane pomieszczenie bądź wydzielony z większej powierzchni pokój, nie ma okna. Gdzie zatem ustawić biurko w pokoju bez dostępu światła słonecznego? W takiej sytuacji teoretycznie pojawia się więcej możliwości dla dobrania najlepszej lokalizacji dla biurka młodzieżowego. Należy jednak unikać bliskiego sąsiedztwa z drzwiami oraz środka pomieszczeń, ponieważ może to rozpraszać dziecko podczas nauki. Warto rozważyć postawienie mebla w narożu, wówczas tworzy się naturalna, ograniczona przestrzeń, która sprzyja lepszej koncentracji oraz umożliwia funkcjonalną aranżację kącika do pracy siedzącej. Lampkę biurkową emitującą sztuczne oświetlenie, koniecznie trzeba zamontować zgodnie z przywołaną wcześniej zasadą kierowania strumienia światła dla osoby lewo- i praworęcznej.

Jeden pokój, dwa biurka

Biurka można łączyć albo zakupić wersję przedłużoną, jaką również można znaleźć na rynku meblarskim. Priorytetem, jak poprzednio, powinna być jak najlepsza lokalizacja biurka względem naturalnego, słonecznego światła. Znaczenie ma też fakt – jak dzieci potrafią się skupić na swoich szkolnych obowiązkach w sąsiedztwie brata czy siostry. Jeśli wspólna praca na jednym blacie i siedzenie „ramię w ramię” nie jest możliwa, to interesującym rozwiązaniem może okazać się zestawienie dwóch biurek „plecami do siebie” oraz zabudowa pośrodku przepierzenia lub regału. Biurka można też postawić pod dwiema przeciwległymi ścianami bez okien.

Optymalna lokalizacja biurka - efektywność pracy i zdrowie

Widać więc, że odpowiednia lokalizacja biurka w pokoju jest bardzo ważna, ale bywa czasami kłopotliwa. Wysoki standard i ergonomia większości dostępnych dziś w sklepach mebli biurowych, ma duże znaczenie funkcjonalne, natomiast dla zdrowia oczu i prawidłowej sylwetki, konieczne jest znalezienie dla nich optymalnego miejsca w pomieszczeniu. Trzeba dobrze rozważyć gdzie postawić biurko z komputerem i pamiętać, że nieprawidłowa lokalizacja biurka, może przyczynić się też do zaburzenia koncentracji u dziecka.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny