Gdzie wlać płyn do prania i płyn do płukania w wybranych modelach pralek?

Płyn do prania, podobnie jak płyn do płukania czy proszek, powinien być odpowiednio dozowany w zależności od wybranego programu prania. Dlatego, gdy mamy wątpliwości związane z miejscem przeznaczenia danego detergentu, możemy zasugerować się uniwersalnymi oznaczeniami.

Kwiatek to środek zmiękczający, I to pranie wstępne, natomiast II oznacza pranie zasadnicze. W pralkach marki Beko należy wlewać płyn do prania w przegródkę po lewej stronie szufladki na detergenty. Miejsce na płyn do płukania znajduje się w środkowej komorze. Trochę inaczej wygląda szufladka pralek Electrolux. W tym przypadku płyn do prania pozostaje w tym samym miejscu jak przy sprzęcie Beko (po lewej stronie).

Natomiast miejsce na środek zmiękczający (płyn do płukania) znajduje się po prawej stronie. Firma Samsung przeznaczyła prawą przegródkę szufladki na płyn do prania, a środkową na środek zmiękczający. Zupełnie inaczej wygląda szuflada w sprzęcie marki Whirlpool, ponieważ została podzielona w pionie. W związku z tym należy wlewać płyn do prania w górną część komory po lewej stronie. Po prawej jest miejsce na płyn do płukania. Jeśli interesuje cię ten temat, przeczytaj także artykuł o praniu ręcznym.

Gdzie wsypywać proszek do prania?

Pranie zasadnicze można wykonywać, wykorzystując płyn do prania lub proszek. Miejsce umieszczenia odpowiedniej miarki proszku nie jest jednakowe. Na przykład w urządzeniach marki Beko, proszek do prania zasadniczego należy wsypać w komorę po lewej stronie szuflady na detergenty.

Przy sprzęcie Electrolux miejsce proszku znajduje się w środkowej przegrodzie szufladki. Z kolei w pralce automatycznej firmy Samsung proszek należy wsypywać w przegródkę po lewej stronie szuflady na detergenty (tak jak w urządzeniach Beko).

Wsypywanie proszku do prania w pralkach różnych producentów może przebiegać inaczej. Najczęściej pojemnik umiejscowiony jest z przodu, by łatwo było go wysunąć.
Gdzie wlać płyn do prania i płukania w pralkach różnych producentów?

Wśród powyższych modeli pralek, odznacza się urządzenie marki Whirlpool. Tam komora na detergenty podzielona jest w pionie. Górna część zagospodarowana jest na środek zmiękczający oraz środek do prania wstępnego, natomiast cała część dolna przeznaczona jest na proszek do prania.

Czy ilość detergentu ma znaczenie?

Oczywiście, że ma znaczenie i to w dodatku bardzo duże. Zbyt mała ilość proszku czy płynu do prania zwykle powoduje, że zabrudzenia nie zostają doprane. Z kolei zbyt duża ilość detergentów sprawia, że jego nadmiar pozostaje na ubraniach, tworząc nieestetyczne zacieki.

Na dodatek nadmiar proszku nie jest skutecznie wypłukany z ubrań podczas prania. Może więc powodować wzmożone reakcje alergiczne. Ponadto osiadające się po każdym praniu resztki proszku, mogą doprowadzić nawet do powstania pleśni i grzyba w pralce.

Powyższe wskazówki pomogą skutecznie rozwiać wątpliwości, gdzie wlać płyn do prania, do płukania oraz proszek. Warto więc dobrze przyjrzeć się szufladzie na detergenty, a w razie jakichkolwiek niejasności, sięgnąć do instrukcji. Zawarte tam informacje pomogą rozpracować przeznaczenie poszczególnych komór.

ikona podziel się Przekaż dalej