Głośnik przenośny — bohater spotkań pod chmurką

Kiedy mamy ochotę na posłuchanie ulubionego utworu, możemy oczywiście wykorzystać do tego celu głośniki naszego telefonu, jednak nie jest to zbyt przyjemne doświadczenie. Jakość dźwięku jest niska, a nośność ograniczona. Poza tym bateria telefonu nie jest do tego przystosowana. Każdy, nawet najmniejszy głośnik bluetooth będzie proponował dużo lepszą jakość i moc dźwięku w porównaniu do głośników standardowego telefonu. Wbudowany akumulator pozwala na wiele godzin grania bez potrzeby ładowania, dzięki czemu jesteśmy w pełni niezależni od źródeł prądu. Stąd coraz bardziej rosnąca popularność głośników bluetooth. W ofercie różnych producentów znajdziemy niewielkich rozmiarów głośniki przenośne, które można zabrać ze sobą wszędzie; do parku, na piknik, do ćwiczeń na łonie natury i na plażę. Do zabrania ze sobą pod chmurkę świetnie sprawdzi się na przykład głośnik przenośny typu bazooka. Poznaj smak wolności i słuchaj ulubionej muzyki dosłownie wszędzie!

Głośnik bluetooth w pracy

Głośnik bluetooth możesz zabrać ze sobą gdzie tylko chcesz — również do pracy. Świetnym pomysłem na wykorzystanie głośnika do pracy w plenerze, jeśli możemy sobie na to pozwolić. Możliwości, jakie dają głośniki przenośne sa chętnie wykorzystywane przez nauczycieli jogi, trenerów personalnych oraz osoby pracujące na różnego rodzaju stanowiskach plenerowych. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, a baterie starczają na długi czas. Większość głośników posiada wejścia na różne karty przenośne i z powodzeniem łączą się nie tylko z telefonem.

Głośnik bluetooth, nad czym zastanowić sie przed zakupem?

Przed zakupem powinniśmy zastanowić się jaką wielkość głośnika bluetooth potrzebujemy. Gdzie głównie będziemy go wykorzystywać? W dalszej kolejności dobrze jest się zastanowić czy chcemy korzystać z kart SD, jaki typ plików jest obsługiwany (najczęściej MP3/WMA) i czy potrzebny nam Equalizer. Co to takiego? Equalizer to dodatkowy zespół filtrów, jakie posada urządzenie, dzięki któremu można dopasować brzmienie do muzyki. Dzięki poszczególnym trybom muzyka zawsze będzie brzmieć najlepiej jak to możliwe.

Proste połączenie z telefonem i nie tylko

Złącze bluetooth pozwala na połączenie się z praktycznie każdym urządzeniem posiadającym taki typ łączności, co oznacza, że głośnik w razie potrzeby można podłączyć nawet do laptopa, komputera stacjonarnego, a nawet nowoczesnego telewizora. Niektóre głośniki posiadają również złącze AUX, które pozwala na podłączenie się do niego bezpośrednio kablem przyłączanym do złącza słuchawkowego naszego sprzętu. Takie rozwiązanie pozwala na podłączenie urządzenia, które nie obsługuje łączności bluetooth, można je też oczywiście zastosować w każdym innym urządzeniu, nawet jeśli obsługuje ten typ łącza, pozwala to zaoszczędzić cenną energię. Większość głośników takiego rodzaju zaopatrzonych jest w duży akumulator, który ładujemy za pomocą standardowego kabla Micro USB. Niektóre głośniki mogą pełnić funkcję power bank,  dzięki czemu z jego pomocą możemy naładować telefon.

Imprezowe must have

Dzięki możliwościom, jakie daje głośnik bluetooth, imprezy pod chmurką nabierają nowego znaczenia. Dzięki wielu dostępnym rozmiarom możesz dobrać sprzęt odpowiedni do twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli jesteś typem człowieka ceniącego sobie spotkania w kameralnym gronie, wtedy mały i lekki głośnik będzie dla ciebie zupełnie wystarczający. Większe zgromadzenia wymagają większego sprzętu. W ofercie znajdziesz różnorodne propozycje, które pozwolą na rozkręcenie każdej imprezy. Duży głośnik bluetooth posiada naprawdę wielką moc, która z powodzeniem wystarczy i zadowoli nawet największych amatorów mocnych brzmień. A może uwielbiasz karaoke party? Przenośny zestaw głośnik z mikrofonem na pewno spełni twoje oczekiwania i będzie niezbędnym elementem każdego spotkania.

Artykuł powstał przy współpracy z ihaa.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej