Huśtawka do ogrodu może przyjmować różne formy. Dużą popularnością cieszą się nie tylko produkty przeznaczone dla dorosłych, ale także dla dzieci. Na niewielkich przestrzeniach świetnie sprawdzi się z kolei bujak ogrodowy przeznaczony dla jednej osoby, który bez trudu zamontujesz nawet na niedużym balkonie. Bogata oferta huśtawek ogrodowych o różnych formach znajdziesz na https://www.sfmeble.pl/ogrod/meble-ogrodowe/hustawki-ogrodowe.html.

Rodzaje huśtawek – podział na sprzęt dla dzieci i dorosłych

Jeżeli chcesz, aby wybrana przez Ciebie huśtawka ogrodowa w pełni odpowiadała na Twoje potrzeby, zdecyduj, czy wolisz wariant dla dzieci, czy dla dorosłych. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale również dopuszczalnym obciążeniem. Co więcej, produkty przeznaczone dla najmłodszych bardzo często wykonane są z atestowanych materiałów lub odpornych na działanie czynników atmosferycznych, takich jak szkodliwe promienie słoneczne. Podział na sprzęt dla dzieci i dorosłych dotyczy także kolorystyki. Wśród najmłodszych dużą popularnością cieszą się barwne huśtawki do ogrodu. Dorośli znacznie częściej wybierają produkty w stonowanych kolorach, które doskonale komponują się z wyposażeniem tarasu lub ogrodu, lub też są po prostu praktyczne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Jak wybrać wielkość huśtawki ogrodowej?

Zanim huśtawka do ogrodu zostanie kupiona, warto zastanowić się nad jej wielkością. Rynek oferuje bowiem bogaty wybór tego rodzaju produktów. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wariant przeznaczony dla jednej osoby lub nawet dla czterech. W jaki sposób zdecydować, który model będzie dla nas najlepszy? Wybierając huśtawkę ogrodową, zastanów się, jak wiele osób będzie z niej korzystało lub o jakiej wadze. Warto bowiem pamiętać, że huśtawka przeznaczona dla kilku użytkowników będzie miała wyższe dopuszczalne obciążenie. Zazwyczaj produkty jednoosobowe wytrzymują udźwig około 100 kg. Zwróć jednak uwagę na fakt, że jest to maksymalna wartość, więc jeżeli chcesz, aby huśtawka do ogrodu posłużyła Ci znacznie dłużej, lepszym wyborem będzie model o wyższym obciążeniu lub przeznaczony dla dwóch, lub trzech użytkowników.

Huśtawka drewniana, plastikowe czy materiałowa typu hamak?

Bujak ogrodowy może przyjmować różne formy. To, jaki model zamówisz, zależy nie tylko od indywidualnych upodobań, ale także od przestrzeni, którą dysponujesz. Huśtawki do ogrodu drewniane zajmują znacznie więcej miejsca niż materiałowe typu hamak. Z tego powodu są one zazwyczaj wybierane do przestronnych ogrodów. Niewątpliwą zaletą huśtawek drewnianych jest fakt, że odpowiednio impregnowane służą przez wiele lat. Materiał, z którego produkty te wykonano, jest niezwykle trwały, a łańcuchy mocujące wytrzymują naprawdę duże obciążenie. Ciekawą alternatywą są także huśtawki materiałowe typu hamak. Ich koszt jest znacznie niższy, dzięki czemu możesz zapewnić miejsce do relaksu każdemu domownikowi oddzielnie. Huśtawki plastikowe wybierane są nie tylko dla dzieci, ale także jako alternatywny materiał dla drewna czy ratanu, który dodatkowo nie wymaga konserwacji.

Modele huśtawek nie tylko do ogrodu

Bujak ogrodowy może być wykorzystany nie tylko na świeżym powietrzu. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się jednoosobowe huśtawki podwieszane. Ze względu na swoją konstrukcję z łatwością stają się ozdobą nowoczesnego salonu, pokoju dziennego, a nawet biblioteczki czy sypialni. Produkty te świetnie sprawdzają się także w pokoju młodzieżowym. Wystarczy użyć haka oraz łańcucha o odpowiednim obciążeniu, aby bujak ogrodowy stał się alternatywą dla klasycznego fotela. Jeżeli nie masz możliwości montażu bujaka ogrodowego do sufitu, możesz zdecydować się na wariant umieszczony na praktycznym stelażu. Dzięki temu huśtawka ogrodowa będzie wykorzystywana latem na tarasie lub w ogrodzie, a zimną w domu.

Na co jeszcze musisz zwrócić uwagę, wybierając huśtawkę ogrodową?

Huśtawka do ogrodu powinna być nie tylko praktyczna, ale także estetyczna. Decydując się na zakup tego rodzaju produktu, zwróć szczególną uwagę, aby spełniał on wymagania także w kwestii wyglądu. Jeżeli zależy Ci na oryginalnej ozdobie, koniecznie sprawdź huśtawki, które zachwycają wygodą oraz nowoczesnym designem. Pamiętaj także, że spójnie zaprojektowany kącik wypoczynkowy sprawi, że relaks na huśtawce ogrodowej stanie się prawdziwą ucztą dla zmysłów bez względu na porę roku.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny