Trudno jest znaleźć osoby, które porządki traktują jako relaks czy szczerze je lubią i nie musisz też od razu próbować dołączać do tego wąskiego grona osób, ale dobrze dobrany sprzęt i akcesoria do sprzątania domu na pewno ułatwią Ci czynności takie jak odkurzanie czy ścieranie kurzy. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi szybciej wykonasz obowiązki domowe i będziesz mógł się skupić na przyjemniejszych rzeczach, niezwiązanych z myciem podłóg.
Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw akcesoriów, w które powinieneś zainwestować jeśli chcesz aby Twoje sprzątanie było szybsze, efektywniejsze i mniej męczące. Co więcej, część z opisanych produktów będziesz mógł kupić taniej jeśli wykorzystasz kupony AliExpress na www.bravokupony.pl! Na ich stronie znajdziesz przeróżne gadżety, akcesoria i sprzęt do sprzątania jak i wiele innych ciekawych produktów. Sprawdź koniecznie ich ofertę!
1. Odkurzacz automatyczny
Jeśli masz dosyć opracowywania logistycznego planu dotyczącego położenia gniazdka a obszaru który musisz sprzątać i jeśli również nie jesteś fanem bolących pleców, które dają o sobie znać podczas zasuwania z tradycyjnym odkurzaczem, to rozważ koniecznie zakup odkurzacza automatycznego. Większość odkurzaczy automatycznych dostępnych na rynku bez problemu wyczyści różne rodzaje powierzchni, łącznie z narożnikami i z krawężnikami. Możesz się również pokusić o odkurzacz automatyczny z funkcją mopa, dzięki czemu będziesz mógł skreślić te dwie czynności z listy swoich obowiązków i oddać się w tym czasie innym przyjemnością. Na rynku znajdziesz wiele modeli odkurzaczy automatycznych, dzięki czemu z łatwością znajdziesz taki, który będzie posiadał niezbędne dla Ciebie funkcje.
2. Kapcie do sprzątania podłogi
Jeśli jednak na razie nie zamierzasz kupować odkurzacza automatycznego z funkcją mopowania, to tańszą alternatywą mogą być kapcie z mikrofibry do mycia podłogi. Wystarczy, że parę razy się w nich przebiegniesz po domu a z łatwością usuną takie zanieczyszczenia jak kurz czy sierść zwierzaków. Dodatkowym plusem takich kapci, lub też nakładek na nie, jest fakt że są wielorazowego użytku i ze z łatwością możesz je wyprać w pralce. Co więcej, takie szybkie sprzątanie w kapciach możesz potraktować jako ćwiczenie w Twojej rutynie dnia, przy którym Twój kręgosłup nie będzie cierpiał tak jak w przypadku tradycyjnego odkurzacza.
3. Swiffer
Jeśli jednak wolicie tradycyjne sprzątanie i chcecie usunąć kurz z podłogi efektywnie i w krótkim czasie to w takim przypadku wybierzcie znany Swiffer Mop, którego sekret tkwi w ściereczkach. W podstawowym zestawie znajdują się zarówno suche jak i nawilżone ściereczki, co ułatwi Ci różnego rodzaju sprzątanie. Ściereczki te przystosowane są także do różnych nawierzchni dzięki czemu bez problemu umyjesz zarówno płytki, panele jak i podłogi drewniane. Istnieją również specjalne rodzaje ściereczek, takie jak na przykład ściereczki woskowane, które pomogą Ci zabezpieczyć podłogę przed jej zniszczeniem.
4. Składane wiaderko
Kolejnym uniwersalnym gadżetem, który świetnie sprawdzi się przy okazji różnych prac domowych jest składane wiaderko. Znajdzie ono świetne zastosowanie przy pracach w kuchni, w łazience jako miejsce na bieliznę czy podczas różnych prac w ogrodzie. Dzięki temu że jest ono składane, nie będzie zajmowało dużo miejsca, jak i bez problemu możesz je zabrać wybierając się na przykład na wakacje. Niewątpliwym plusem są również jego przystępne ceny. Składane wiaderko z łatwością kupisz w wielu sklepach stacjonarnych jak i internetowych.
5. Organizer
To co ułatwi Ci utrzymanie porządku w domu, a co za tym idzie, skróci to również czas sprzątania, to organizery. W sklepach znajdziesz organizery wiszące, organizery do szuflady jak i wiele innych, które z łatwością dopasujesz do swojego wnętrza, zarówno do pokoju, do kuchni jak i do łazienki. Są łatwe do zamontowania i świetnie sprawdzą się szczególnie w przypadku mniejszych pomieszczeń, w których chcemy uzyskać większą przestrzeń redukując ilość rzeczy, które trzymamy na zewnątrz. Zaletą orgaznierów jest również ich cena, uniwersalne rozmiary jak i estetyczny wygląd.

artykił sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej