Sprawdzamy, ile kosztują meble na wymiar

Ceny mebli na wymiar potrafią być naprawdę zróżnicowane. Na ich koszt składa się między innymi materiał oraz robocizna, a często także projekt. Ile kosztują meble na wymiar? Sprawdź przykłady w poniższej tabeli:

rodzaj mebli zakres cen uwagi
meble kuchenne 500 - 3000 PLN średnia cena bez zabudowanych sprzętów AGD, za metr bieżący
meble łazienkowe 300 - 20000 PLN koszty zależne od wielkości zamówienia - od prostego stelaża pod umywalkę po pełną zabudowę łazienki
meble salonowe, jadalniane 500 - 10000 PLN ceny zwykle uwzględniają oryginalny projekt, autorskie wykonanie;

W przypadku zamawiania mebli na wymiar kosztorys najczęściej ustalany jest indywidualnie, z uwzględnieniem wszystkich wymagań klienta. Stąd też ceny mogą być nawet znacznie wyższe, na przykład przy dużych projektach, drogich materiałach czy detalicznych sposobach wykończenia mebli.

Ile kosztują meble na wymiar?
Ile kosztują meble na wymiar?

Od czego zależy cena mebli na wymiar?

To, ile kosztują meble na wymiar może być zależne od wielu czynników. Nie na wszystkie można mieć wpływ. Oto lista kwestii, które decydują o ostatecznej cenie mebli:

  • materiały wykonania,
  • technologia produkcji,
  • sposób wykończenia,
  • termin wykonania,
  • projekt,
  • montaż,
  • wymiarowanie,
  • dostępność promocji, rabatów,
  • region, lokalizacja producenta oraz miejsca instalacji.

W wielu przypadkach na cenę może mieć także wpływ negocjacja z wykonawcą, historia ewentualnych wcześniejszych zamówień oraz wielkość bieżącego zamówienia. Są to jednak kwestie indywidualne, związane z określoną sytuacją.

Ile kosztują meble na wymiar?
Ile kosztują meble na wymiar?

Meble na wymiar - na co zwrócić uwagę przy ich zamawianiu?

Wykonanie mebli do kuchni na wymiar (sprawdź na www.wnetrza-ze-smakiem.pl) to rodzaj usługi, która obejmuje wytworzenie produktów dedykowanych dla konkretnego klienta. Dlatego też trzeba dobrze zastanowić się nad wyborem i sposobem realizacji, bo nawet przy zamawianiu online konsumentowi nie przysługuje prawo zwrotu bez podania przyczyny. Oczywiście klasyczne przepisy dotyczące rękojmi nadal obowiązują. Bardzo ważne jest podanie właściwych wymiarów mebli, czy też pozwolenie na wykonanie pomiarów wykonawcy. Materiały wykonania, w szczególności na przykład kolory frontów decydujące o odbiorze całości wybieraj w pomieszczeniu, gdzie stanie mebel, by zweryfikować ich dopasowanie do innych elementów wystroju. Przy dużych zamówieniach warto spisać umowę, by uniknąć w trakcie ich realizacji niepotrzebnych nieporozumień.

materiał partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny