Napełnienie klimatyzacji samochodowej

Świeżo upieczony właściciel samochodu z klimatyzacją, może nie do końca zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest napełnienie klimatyzacji w aucie, a także, w jakim celu wykonuje się cały proces. Należy mieć na uwadze, że każda klimatyzacja działa w oparciu o czynnik chłodzący, który znajduje się w każdym systemie. Jednak z biegiem czasu możemy zauważyć, że klimatyzacja działa coraz mniej wydajnie. Dzieje się tak za sprawą ubytku czynnika chłodzącego.

Najczęściej nieszczelności wynikają z mikrourazów mechanicznych. Oczywiście ubytek czynnika chłodzącego może mieć nawet poważniejsze konsekwencje w postaci uszkodzenia całego systemu. Dlatego właśnie regularne nabijanie klimy w aucie jest takie ważne. Pojawia się wtedy pytanie, jak często należy wykonać napełnienie klimatyzacji samochodowej. Jeżeli zależy nam na prawidłowo działającej klimatyzacji, to powinno się przynajmniej raz w roku serwisować cały system.

Odgrzybianie klimatyzacji w aucie

Kolejnym aspektem, o którym należy wspomnieć, jest odgrzybianie klimatyzacji w aucie. Tutaj również pojawia się pytanie, w jakim celu należy dokonywać serwisu systemu chłodzącego pod tym względem. Niestety, ale pleśń i grzyby pojawiają się w wyniku namnażających się bakterii oraz wilgoci w parowniku. Zimne powietrze, które się skrapla, zaczyna powodować namnażanie bakterii, a te z kolei przyczyniają się do rozwoju grzybów i pleśni.

Jeżeli zauważysz w swoim samochodzie nieprzyjemny zapach lub też klimatyzacja jest w widoczny sposób ubrudzona, to znak, aby wybrać się na profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji. Obecnie serwisy samochodowe świadczą tę usługę, proponując aż 3 różne metody: metodę piankową, ozonową, a także ultradźwiękową. Za najbardziej skuteczne przyjmuje się dwie ostatnie metody.

Metoda ozonowa polega na zneutralizowaniu, a także całkowitym usunięciu mikroorganizmów, które nagromadziły się w systemie chłodzącym. Dzięki temu można nie tylko wykonać skuteczne odgrzybianie klimy, ale jednocześnie pozbędziemy się przykrego zapachu, który zagościł w naszym samochodzie. Patrząc przy okazji na to, ile kosztuje nabicie klimatyzacji, na pewno będzie nas interesować od razu temat, kosztów poniesionych za odgrzybianie klimy.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji samochodowej w poszczególnych miastach?

Teraz widzimy, że każdy z nas ma ten sam problem z samochodem, jeśli chodzi o jego serwisowanie. Na pewno chcemy się dowiedzieć przy okazji, w jakim miejscu możemy wykonać napełnienie klimy, a także na jakim poziomie będzie prezentować się cennik. Warto mieć na uwadze, że cena za wykonaną usługę może się różnić w poszczególnych miastach. Jeżeli będziemy mieli taką możliwość, to oczywiście możemy podjechać do miejsca serwisowania klimatyzacji, w którym usługa będzie wykonana taniej.

Ile kosztuje nabicie klimatyzacji w konkretnych miastach Polski, zobacz cennik

Miasto

Usługa

Cennik

Białystok

Podstawowe napełnienie klimy

Cena od 150,00 zł

Bydgoszcz

Nabicie klimatyzacji

Cena od 80,00 do 250,00 zł

Gdańsk

Napełnienie klimatyzacji

Cena od 80,00 do 150,00 zł

Gorzów Wielkopolski

Napełnienie klimatyzacji

Cennik od 80,00 do 180,00 zł

Katowice

Serwis klimatyzacji

Cennik od 110,00 zł

Kielce

Podstawowy serwis klimatyzacji

Od 150,00 zł

Kraków

Serwis klimatyzacji

Od 150,00 zł

Lublin

Napełnienie klimatyzacji

Od 99,00 do 300,00 zł

Łódź

Napełnienie klimatyzacji

150,00 zł

Olsztyn

Napełnienie klimatyzacji - usługa podstawowa

Od 100,00 do 200,00 zł

Opole

Napełnienie czynnika klimatyzacji

Od 170,00 zł

Poznań

Podstawowy serwis klimatyzacji

Od 120,00 zł

Szczecin

Podstawowy serwis klimatyzacji

Od 160,00 zł

Rzeszów

Napełnienie klimatyzacji

Od 100,00 do 160,00 zł

Toruń

Napełnienie klimatyzacji

Od 150,00 zł

Warszawa

Podstawowe napełnienie klimatyzacji

Od 199,00 zł

Wrocław

Nabicie klimatyzacji

Od 150,00 zł

Zielona Góra

Napełnienie klimatyzacji

Od 150,00 do 320,00 zł

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele klimatyzatorów

Planujesz zakup klimatyzatora do domu, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane modele klimatyzatorów przez naszych czytelników.

Jak widać, powyższe ceny są do siebie bardzo mocno zbliżone. Średnia cena za usługę nabicia klimatyzacji wynosi ok. 150 złotych. Chociaż w niektórych miastach mamy okazję zapłacić dużo taniej, nawet 80,00 złotych. Chociaż oczywiście znajdziemy również dużo droższe serwisy, w których nabicie klimatyzacji będzie kosztować nawet 300 złotych. Jednak prawdopodobnie serwis taki obejmuje nie tylko nabicie klimatyzacji, ale również odgrzybianie systemu chłodzącego. Sprawdź także ten artykuł na temat czyszczenia klimatyzacji domowej krok po kroku.

Koszt odgrzybiania klimatyzacji

Wiedząc już, ile dokładnie zapłacimy za napełnienie klimatyzacji, to warto sprawdzić również ceny usługi polegającej na odgrzybianiu. Oczywiście warto łączyć ze sobą powyższe usługi, ponieważ ostateczny koszt kompleksowego serwisowania będzie po prostu dużo niższy. Jednak czasami mamy do czynienia z nietypowymi sytuacjami, przez co chcemy zdecydować się tylko na wybrane prace serwisowe.

Koszt odgrzybiania klimatyzacji w największych miastach Polski waha się od ok. 40,00 do nawet 250 złotych. Najtaniej zapłacimy w takich miastach jak Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, czy też Szczecin. W pozostałych dużych miastach Polski, koszt będzie sięgać nawet 200-250 złotych. Najwięcej zapłacimy za taką usługę w Warszawie oraz Wrocławiu.

Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że koszt nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji jest uzależniony w dużej mierze od innych czynników. Chociażby od tego, w jakim stanie znajduje się klimatyzacja, a także ile czynnika chłodzącego zostało użyte. Podstawowe serwisowanie nie wymaga zastosowania dużej ilości czynnika chłodzącego. Jeżeli jednak klimatyzacja jest poważnie uszkodzona, wtedy również wzrośnie zapotrzebowanie. Chcąc się dowiedzieć, ile dokładnie zapłacimy za serwis klimatyzacji, warto wybrać się do kilku punktów swoim samochodem, a następnie poprosić o wycenę. Oczywiście napełnianie klimatyzacji, to nie jedyna czynność, z jaką trzeba się zmierzyć. Warto dowiedzieć się również, jak odkamienić żelazko lub inne sprzęty domowego użytku.

ikona podziel się Przekaż dalej