Średnia cena prania tapicerki

Cena usuwania brudu z tapicerki zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju materiału i zastosowanych środków czyszczących. Poza tym zależy, jak dużo elementów w samochodzie zostało pokryte tapicerką i jaka jest wielkość pojazdu. Pewien wpływ na ceny ma też region, w jakim mieszkamy. Oto przykładowe czynniki mające wpływ na cenę prania tapicerki:

  • region
  • rodzaj użytego materiału – np. tapicerki materiałowe czyści się łatwiej niż welurowe.
  • zastosowane środki czyszczące – zależą od usługodawcy i materiału
  • wybór poszczególnych usług lub czyszczenie kompleksowe
  • ilość i rodzaj zabrudzeń – czyszczenie szczególnie brudnej tapicerki lub zanieczyszczonej trudnymi do usunięcia substancjami będzie droższe. Cena rośnie przy konieczności renowacji
  • wielkość samochodu i ilość powierzchni pokrytej tapicerką, czyli jak dużą powierzchnię trzeba wyczyścić.

Biorąc to wszystko pod uwagę, średnią cenę kompleksowego czyszczenia tapicerki w przeciętnym samochodzie osobowym można wyliczyć na ok. 200 zł. Jeżeli do tego dochodzi regeneracja (np. naprawa dziur czy wypaleń) to cena musi zostać ustalona indywidualnie.

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej – przykładowe miasta

Prześledziliśmy, ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej w różnych miastach. Poniżej podajemy ceny uśrednione i przykładową cenę wybranych usług. W zależności od tego, jaki masz typ tapicerki w samochodzie, jak brudną tapicerkę chcesz czyścić i jakie usługi wybierzesz, ten koszt będzie się zmieniał. Podane niżej ceny pozwalają jednak zorientować się jakiego rzędu to będą kwoty:

Warszawa

średni koszt mycia tapicerki – 208 zł

pojedynczy fotel – 50 zł

tylna kanapa – 70 zł

dywanik – 15 zł

Łódź

średni koszt mycia tapicerki – 196 zł

pojedynczy fotel – 30 zł

tylna kanapa – 50 zł

dywanik – 7 zł

Toruń

średni koszt mycia tapicerki – 183 zł

pojedynczy fotel – 50 zł

Poznań

średni koszt mycia tapicerki – 196 zł

pojedynczy fotel – 50 zł

tylna kanapa – 70 zł

dywaniki x 4 – 20 zł

Kraków

średni koszt mycia tapicerki – 199 zł

pojedynczy fotel – 70 zł

tylna kanapa – 90 zł

Ceny czyszczenia i impregnacji tapicerki skórzanej mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż w przypadku materiałowej.

Warto wziąć pod uwagę, że ceny w mniejszych miejscowościach zwykle są niższe, chociaż zależy to od miejsca. W eleganckich miasteczkach, tzw. „sypialniach” dużych miast, mycie tapicerki samochodowej może kosztować nawet więcej niż w metropolii. Przykładowo ceny takich usług w Piasecznie czy Nowym Dworze Mazowieckim są podobne jak w Warszawie. Nieznaczne różnice w cenach zauważymy też między wschodem i zachodem Polski.

Pranie tapicerki ręcznie w samochodzie, a także ile kosztuje pranie tapicerki - cennik
Ręczne pranie tapicerki w samochodzie oraz koszt czyszczenia tapicerki w aucie krok po kroku

Niektóre sieciowe myjnie samochodowe mają standardowe ceny niezależnie od regionu. Zadając pytanie, ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej, warto też wziąć pod uwagę, że myjnie preferują zamówienia kompleksowe, ponieważ pojedyncze zlecenie za 10-20 zł jest po prostu nieopłacalne. W praktyce więc prawdopodobnie usługa mycia tapicerki będzie kosztowała przynajmniej 100 zł, z możliwością wyboru co ma być umyte. To samo dotyczy usuwania brudu ze szczególnie zabrudzonych miejsc i ogólnego odkurzania. Najlepiej jest zamówić taką usługę w pakiecie z innymi. Sprawdź także ten artykuł na temat prania i czyszczenia tapicerki meblowej.

Renowacja tapicerki

Koszt renowacji tapicerki samochodowej zależy od materiału i rodzaju zniszczenia, jakie chcemy naprawić. Zwykle tego typu usługi są wyceniane indywidualnie. Niektóre firmy podają jednak orientacyjne koszty poszczególnych napraw lub oferują je w gotowym pakiecie. Sprawdziliśmy, jakie mogą być średnie ceny tapicerowania i renowacji:

Regeneracja fotela przedniego (skóra) – 350-400 zł

Tapicerowanie foteli skórą – 4500 zł

Tapicerowanie fotela samochodowego (bez kanapy) – 820 zł

Naprawa wypalenia po papierosie – 400 zł

Najwyższe ceny dotyczą obić ze skóry naturalnej. Jest to oczywiste, biorąc pod uwagę cenę materiału i robocizny. W przypadku mniejszych uszkodzeń obić materiałowych najlepiej jest skonsultować się z najbliższym punktem tapicerskim. Cena zależy też od tego, jaki sposób renowacji wybierzemy. Niektóre technologie pozwalają uniknąć wymiany całej tapicerki. Na przykład naprawa smart repair kosztuje ok. 100 zł i pozwala zamaskować drobne uszkodzenia jak rozdarcia czy wypalenia. Warto dowiedzieć się, czy taka usługa jest dostępna w twojej okolicy. Pozwoli to oszczędzić dużo czasu, a przede wszystkim pieniędzy.

Czyszczenie tapicerki samochodowej jest niezbędnym elementem dbania o auto. Oprócz usługi sprzątania i prania tapicerki można zamówić ozonowanie lub dezynfekcję gorącą parą. Dzięki temu twój samochód nie tylko będzie wyglądał lepiej, ale pozbędziesz się roztoczy i zarazków.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł był pomocny, sprawdź też, jak wyrejestrować samochód po sprzedaży.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny