Co wpływa na ciężar pralki automatycznej?

Wiedząc już, że jedną z kluczowych cech, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, ile waży pralka automatyczna, warto wcześniej sprawdzić, co dokładnie ma wpływ na ciężar urządzenia. Okazuje się, że jedną z taką kwestii, która ma wpływ na to, ile waży pralka automatyczna, jest to, czy urządzenie jest ładowane od frontu czy od góry. Okazuje się, że pralki ładowane od góry wykazują się nieco niższą wagą.

Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na wagę pralki, jest jej ładowność. Oczywiście im jest ona większa, tym jednocześnie ciężar urządzenia będzie wyższy. Najczęściej pralki wyróżniają się ładownością od kilku do nawet kilkunastu kilogramów. To ma bardzo duży wpływ nie tylko na samą wagę, ale również na rozmiary pralki. Na ostateczny ciężar pralki ma wpływ również to, jakie zostały wykorzystane elementy, a dokładniej z jakiego surowca lub materiału. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, że pralki wyróżniające się bardzo dużą prędkością wirowania, cechują się także większą wagą. W innym przypadku pralki wirujące tak szybko, które byłyby zbyt lekkie, niestety nie utrzymywałyby się przy podłodze, generując bardzo duży hałas.

Po co sprawdzać ciężar pralki?

Może właśnie zastanawiasz się nad tym, po co sprawdzać, jak ciężka jest pralka, skoro mamy do czynienia z wieloma innymi danymi technicznymi. W rzeczywistości nie ma jednego wskazania, czy pralka powinna odpowiednio ciężka, czy może jednak im będzie ona lżejsza, tym lepiej dla właściciela nowego urządzenia. Okazuje się, że zbyt mała waga pralki może przede wszystkim wskazywać na to, iż urządzenie zostało wykonane z budżetowych elementów. W związku z tym możemy spodziewać się, że taki model pralki będzie wyróżniać się niezbyt długą żywotnością.

Oczywiście niska waga nie jest jedynym wyznacznikiem jakości pralki. Ponieważ wielu renomowanych producentów stara się obniżyć wagę urządzenia, chociażby przez zastosowanie wymiennych łożysk. Jeżeli jednak jesteśmy również przy bardzo niskiej wadze urządzenia, to nieodpowiedni ciężar może przyczynić się do tego, iż pralka będzie wyróżniać się głośną pracą. Dlatego potrzebne jest odpowiednie obciążenie, dzięki któremu rzeczywiście nie będą występować nieprzyjemne wstrząsy w czasie prania.

Natomiast czego możemy spodziewać się, gdy waga pralki wyniesie naprawdę dużo? W takich okolicznościach możemy mieć problemy z montażem bardzo ciężkiej pralki w niektórych miejscach. Raczej mówimy tutaj o bardzo nietypowych sytuacjach, kiedy nośność podłogi nie będzie w stanie udźwignąć pewnego ciężaru. Takie sytuacje mogą zdarzyć się na przykład w domkach letniskowych lub gdy będziemy chcieli ustawić pralkę na antresoli.

Ile waży pralka automatyczna?

Sprawdźmy zatem, ile rzeczywiście może ważyć pralka automatyczna i czy taki wskaźnik powinien wynieść dużo. Najlepiej tego dokonać, śledząc poszczególne modele urządzeń. W ten sposób łatwiej będzie nam ocenić, jakimi parametrami cechują się konkretni producenci. Jak wiadomo, każda z firm wyróżnia się określoną specyfiką w budowie swoich urządzeń. Dzięki temu jednak również będzie nam łatwiej wybrać sprzęt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Zobacz, jaka jest waga pralek poszczególnych producentów (dużo ciekawych przykładów)

Model pralki

Wsad

Waga

Pralka LG F4WV709S1BE

9 kg, ładowana od frontu

70 kg

Pralka Samsung WW70T552DAE

7 kg, ładowana od frontu

67 kg

Pralka Whirlpool FFB 9258 SV PL

9 kg, ładowana od frontu

71 kg

Pralka Beko WUE7636AWE

7 kg, ładowana od frontu

62 kg

Pralka Samsung WW80TA026AE/EO Ecobubble

8 kg, ładowana od frontu

65 kg

Pralka Bosch WAN2828FPL

8 kg, ładowana od frontu

69,126 kg

Pralka Indesit MTWE 71252 WK PL

7 kg, ładowana od frontu

66,5 kg

Pralka Whirlpool TDLR6241BS PL/N

6 kg, ładowana od góry

57 kg

Pralka Indesit TBTW L50300 PL/N

5 kg, ładowana od góry

56 kg

Pralka Whirplpool NTDLR 7220SS PL/N

7 kg, ładowana od góry

62 kg

Pralka Candy CST 27LET/1-S

7 kg, ładowana od góry

56 kg

Pralka Indesit BTWS60300PLN

6 kg, ładowana od góry

56 kg

Już widzimy, że waga pralek ładowanych od góry jest znacznie niższa w porównaniu do pralek ładowanych od frontu. Różnica w wadze urządzenia może wynieść nawet kilkanaście kilogramów. Jednak należy wziąć pod uwagę, iż takie pralki różnią się między sobą także pod względem maksymalnego wsadu, jak i też swoich wymiarów. Pralki ładowane od góry są zdecydowanie mniejsze, ponieważ dedykowane są one do niewielkich łazienek. Właśnie z tego powodu wyróżniają się one także dużo niższą wagą. Oczywiście, to jaką wybrać pralkę, a także ile powinna ona ważyć, stanowią tylko nieliczne dylematy dnia codziennego. Do takich zalicza się również to, jak odkamienić pralkę, a także jakie sposoby będą najbardziej wskazane, aby nie dochodziło do powstawania osadu.

ikona podziel się Przekaż dalej