Inteligentne oświetlenie domu - jak wpłynie na nasze życie?

W jaki sposób inteligentne oświetlenie może wpłynąć na nas i naszych domowników? Czy to użyteczna inwestycja w nowoczesność, czy raczej zbędny gadżet, którym co najwyżej pochwalimy się przed znajomymi? Warto pamiętać, że jest to technologia, która wprowadzi do naszego życia dwie podstawowe korzyści: wygodę i oszczędności. 

Smart oświetlenie to technologia, która pozwala nam zintegrować wszystkie dostępne w domu lampy i żarówki w jeden ekosystem, zarządzany zdalnie za pomocą smartfona. Taki system możemy regulować zdalnie, wprowadzając miłą atmosferę wieczorem, i nieco wyostrzając światło podczas dnia, kiedy czeka nas szereg obowiązków służbowych. Inteligentne oświetlenie dostępne na www.komputronik.pl ułatwia sterowanie nie tylko natężeniem, ale barwą światła, dostarczając nam naprawdę szerokiej gamy rozwiązań. 

To tyle, jeśli chodzi o wygodę? W żadnym wypadku. Nowoczesne rozwiązania w zakresie inteligentnego domu idą o krok dalej, gwarantując dodatkowe oszczędności, zarówno te w postaci czasu, jak i pieniędzy. System smart oświetlenia możemy programować, ustalając harmonogram dla każdego punktu, a także postawić na czujnik ruchu, który pozwoli uruchomić lampę dopiero w momencie, gdy ktoś faktycznie znajduje się w pomieszczeniu. Koniec z dużymi rachunkami za prąd - światło w naszym domu świeci się tylko wtedy, kiedy to konieczne - i to bez naszej ingerencji. 

Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania. Przegląd rozwiązań smart
Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania. Przegląd rozwiązań smart

Przegląd najważniejszych elementów Smart oświetlenia

Jakie elementy inteligentnego oświetlenia wchodzą w skład infrastruktury SmartHome? Bazując na linii produktów najpopularniejszego w zakresie inteligentnego oświetltenia producenta - Philips - swoją przygodę z automatyzacją tego obszaru warto zacząć od zestawu startowego, zawierającego inteligentne żarówki i przycisk Hue Smart Button, który pozwoli zarządzać światłem zdalnie. Wraz z rozwojem infrastruktury, warto postawić na dodatkowe rozwiązania z rodziny Hue, inwestując między innymi w:

  • kolejne żarówki
  • taśmy LED
  • lampy stołowe i biurkowe
  • lampy wpuszczane 
  • reflektory punktowe

To tylko nieliczne z możliwości rozwoju ekosystemu inteligentnego oświetlenia w domu. Zestawy Philips Hue dostępne na www.komputronik.pl różnią się od siebie, dlatego. jeśli już na początku planujemy wdrożyć kompletne rozwiązanie, warto wyposażyć się w jeden z bogatszych zestawów, który będzie korzystniejszy cenowo, niż zakup pojedynczych produktów z serii Hue. 

Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania. Przegląd rozwiązań smart
Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania. Przegląd rozwiązań smart

W jaki sposób połączyć wszystkie lampy domowe w jeden ekosystem?

Koncepcja jednego systemu oświetlenia jest niezwykle kuszącą perspektywą dla osób, które starają się na co dzień łączyć wygodę z oszczędnościami. Teraz jest to możliwe z inteligentnym rozwiązaniem Philips Hue, ale i innymi produktami z kategorii inteligentne oświetlenie.

Jak jednak połączyć wszystko w jeden system? Na szczęście producenci również pomyśleli o tym. Dedykowana aplikacja mobilna zapewni nam zdalne sterowanie dosłownie każdym elementem naszego inteligentnego oświetlenia. To za jej pośrednictwem mamy możliwość regulowania natężenia światła, zmiany barwy, jak również ustalania konkretnych scenariuszy dla całego oświetlenia, lub konkretnych elementów. Więcej o potencjale zdalnego zarządzania światłem w domu przeczytamy w artykule Inteligentne oświetlenie domu i mieszkania. Rodzaje i funkcje na www.komputronik.pl.

Nie tylko w domu - sprawdź smart rozwiązania do ogrodu

Nowoczesne rozwiązania w zakresie inteligentnego oświetlenia w domu do dopiero początek. Innowacyjną technologię możemy także zastosować w naszym ogrodzie i na tarasie, stosując zaprojektowane w tym celu reflektory zewnętrzne, które zachowują funkcje smart oświetlenia, ale przy okazji zostały stworzone z materiałów odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Inteligentne reflektory zewnętrzne pozwolą nam zmienić nudny ogródek w magiczną oazę, która zmieni swoje barwy w zależności od pogody, nasłonecznienia, czy innych, wybranych przez nas czynników. To wszystko szybko, bezproblemowo i z użyciem smartfona. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej