O inteligentnych rozwiązaniach słów kilka

Wspomniany już inteligentny dom jest złożonym systemem zarządzania i sterowania danym budynkiem. Zawansowana technologia montowana jest przez specjalistów, tworząc złożony system czujników i detektorów zintegrowanych z główną instalacją.

Nasze domy, oprócz fundamentów i elewacji, złożone są z m.in. wielu punktów świetlnych, alarmów i okien ochranianych żaluzjami. Wszystkie te elementy połączone są siecią, nazywaną w nomenklaturze loT, której zarządzenie wymaga skoordynowanego systemu. To z tą myślą powstała technologia inteligentnego domu, którego zarządzanie i użytkowanie jest nie tylko proste, ale także komfortowe.  

Właściciel zamontowanego systemu może korzystać z niego w dowolnym punkcie posesji (a nawet poza nią). Dzieje się tak dzięki Wi-Fi, które pozwala spełnić główne założenie systemu: maksymalizacja funkcjonalności z obcięciem kosztów eksploatacyjnych.

Produkty inteligentnego domu

Możliwości, jakie niesie za sobą inteligentny dom są liczne, dlatego też poniższe funkcje są przysłowiową „wisienką na torcie” wszystkich opcji.

  • Ogrzewanie oparte na inteligentnym sterowaniu temperatur w danych pomieszczeniach,
  • Rolety, umożliwiające zdalne opuszczenie i podnoszenie,
  • Inteligentne gniazdka, umożliwiające monitorowanie zużywanej energii,
  • Oświetlenie, w którym montuje się odbiorniki ROP-03 oraz ROP-06. Dzięki nim możliwe jest sterowanie od jednego do kilku źródeł światła,
  • Wspomniane już alarmy – czujniki dymu, alarmy przeciwpożarowe, czujniki ruchu.

Wybranymi funkcjami można sterować za pomocą pilotów lub łączników bezprzewodowych (np. w postaci smartfonów). Ich zasięg pozwala na sterowanie systemami zewnętrznymi (czyli na zewnątrz domu), jak i wewnętrznymi (w środku domu). W przypadku tych pierwszych wykorzystuje się specjalistyczne odbiorniki oznakowane symbolami RWS-311 C/Z oraz RWS-311 J/. Wiele niezbędnych elementów, które pozwolą ci wdrożyć powyższe funkcje znajdziesz na https://dlaelektrykow.pl/ .

Zalety inteligentnych rozwiązań

Po pierwsze - inteligentny system zapewnia nieocenione bezpieczeństwo zarówno posesji, jak i garażu i co oczywiste – samych mieszkańców. Dzięki kontrolowaniu i wczesnym reagowaniu na wszelkie, niebezpieczne sytuacje, jesteśmy w stanie przeciwdziałać i zapobiegać kradzieżom lub aktom wandalizmu. System alarmowy w niezwykle sprawny sposób informuje nas o próbie wtargnięcia na posesję, pozwalając na np. wcześniejsze powiadomienie stosownych władz. Co za tym idzie – umożliwia monitorowanie również podczas naszej nieobecności, np. będąc w pracy lub na wczasach.

Po drugie – inteligentne rozwiązanie minimalizuje koszty związane z awariami czy wspomnianym już włamaniem. Optymalizacja kosztów dotyczy też elektryczności, wyłączając zdalnie zapalone światła czy wyłączane konkretnych gniazdek. Oscyluje się, że tak skonfigurowany system pozwala zaoszczędzić nawet 50% dotychczasowych kosztów.

Po trzecie – system zapewnia komfort domownikom, łącząc w sobie układy takie jak ogrzewanie, multimedia, gaz czy prąd. Raz zaprogramowany system można dowolnie modyfikować, dostosowując go do zmiennych oczekiwań. Całość działa automatycznie i intuicyjnie, dzięki czemu korzystanie z funkcji jest niezwykle proste.

Po czwarte – i ostatnie - od 2021 roku budowane domy mają spełniać nowe, proekologiczne wymagania, co pozwala sądzić, że inteligentne systemy są przyszłością, kreującą nowe trendy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny