Sklep z artykułami dla dzieci — który wybrać?

Kupując akcesoria dziecięce, polecamy sprawdzać sklepy internetowe. Jest to z pewnością wygodniejsze rozwiązanie. Nie musisz przejmować się kolejkami i możesz robić zakupy o dowolnej porze dnia i nocy. Sklep dla dzieci, który ma bogaty asortyment, a dodatkowo zapewnia szybką i bezpieczną wysyłkę to z pewnością BabyBoom. Warto polować także na kupony, rabaty i promocje. Dzięki temu uda ci się zaoszczędzić całkiem sporą kwotę.

Jak kupować w sklepie internetowym? Dziecięcy sklep na miarę twoich potrzeb

Wiele osób wciąż boi się kupowania online w sklepach internetowych. Często kojarzy się to z oszustwem, brakiem możliwości zwrotów czy oddania rzeczy na gwarancji. W niektórych przypadkach faktycznie tak jest. Musisz zawsze dokładnie sprawdzić miejsce, z którego zamawiasz. W sieci nie brakuje skandali i firm, które zarejestrowane są we Francji, Niemczech czy Włoszech, które zaraz po otrzymaniu pieniędzy, zamykają działalność. Uważaj także na tzw. dropshipping. O tym powiemy trochę niżej.

Czy opłaca się zamawiać rzeczy z Chin? Sklep dla niemowlaków na AliExpress

AliExpress to popularny sklep internetowy. Większość rzeczy, które tam kupimy, produkowana jest w Chinach lub innych krajach, gdzie fabryki, siła robocza oraz maszyny są po prostu tanie. Dzięki temu pieszczotliwie nazywany „maj friend”, czyli sprzedawca jest w stanie zaoferować ci produkt w podejrzanie niskiej cenie. O ile nie mamy nic przeciwko kupieniu tam obrusu na stół czy doniczki, tak akcesoria dziecięce to coś, czego powinnaś unikać. Dlaczego? Te przedmioty nie posiadają odpowiednich atestów czy certyfikatów. Nawet jeśli pozornie produkt jest bezpieczny, to z dużą dozą prawdopodobieństwa nie przeszedł niezbędnych testów, dlatego nie polecamy kupować go dziecku.

Dropshipping, czyli płacisz więcej za ten sam produkt lub za wysyłkę z Chin

Dziecięcy sklep na Allegro? Wybieraj tylko ten zaufany. Zawsze sprawdzaj, skąd realizowana jest wysyłka. Popularną metodą na zarobek jest dropshipping, czyli popularne „kup taniej, sprzedaj drożej”. Nie byłoby w tym nic podejrzanego — wszak w taki sposób funkcjonuje rynek, jednak portale sprzedażowe wypełnione są „producentami”, którzy po otrzymaniu twoich pieniędzy, zamówią z AliExpress produkt, po prostu kierując go na twój adres. Po 2-3 tygodniach zapali ci się czerwona lampka: gdzie jest mój produkt? Otóż właśnie jest pakowany na statek. Musisz zawsze bardzo dokładnie sprawdzać, co podane jest w aukcji. Nie tylko zapłacisz więcej, ale i będziesz czekać dłużej oraz kupisz produkt bez odpowiednich atestów.

Akcesoria dziecięce — jakie certyfikaty powinny się na nich znaleźć?

Certyfikatów, atestów i oznaczeń jest naprawdę mnóstwo. Zebraliśmy więc kilka tych najistotniejszych, na które warto zwracać uwagę:

  • CE — znaczek to deklaracja producenta, że produkt jest bezpieczny dla dzieci i spełnia wszystkie wymagania. Znajdziesz je wyłącznie na produktach sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej.
  • EN71 — norma europejska. Produkt jest przetestowany i w 100% bezpieczny. Bez tego oznaczenia nie powinien być sprzedawany na terenie UE.
  • Wiek dziecka — czerwone, przekreślone kółko z odpowiednią liczbą. Znajdziesz je na produkcie, ale częściej na dokumentach czy na pudełku. Oznacza to, że produkt nie powinien mieć styczności z dzieckiem poniżej 3. roku życia.

Oczywiście istnieje wiele innych certyfikatów jak np. Vegan czy Cruelty Free, które w głównej mierze znajdują się na produktach kosmetycznych. Robiąc świadome zakupy, zapewniasz bezpieczeństwo swojemu dziecku.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny