Irygator dentystyczny to urządzenie przeznaczone do pielęgnacji trudno dostępnych miejsc

w jamie ustnej, a zwłaszcza przestrzeni międzyzębowych, w których gromadzą się spore ilości płytki nazębnej, osadów i resztek pożywienia. Urządzenie swoim wyglądem przypomina nieco szczoteczkę elektryczną, jednakże zamiast standardowej końcówki posiada cienką rurkę, zwaną też dyszą czyszczącą. Irygator do zębów działa nie tylko bardzo skutecznie, ale przede wszystkim bezpiecznie, nie podrażniając szkliwa zębowego oraz dziąseł. Jest świetną alternatywą dla nici dentystycznych, wykałaczek oraz szczoteczek międzyzębowych.

Irygator dentystyczny – co to jest?

Możemy wymienić dwa rodzaje irygatorów dentystycznych: stacjonarne oraz mobilne. Irygatory stacjonarne wyróżniają się większym rozmiarem, bardzo pojemnym zbiornikiem na wodę, szeroką skalą ciśnienia do wyboru oraz koniecznością stałego podłączenia do prądu.

Z kolei irygatory mobilne posiadają mniejszy zbiornik, a także mniejszy zakres ciśnienia. Są za to świetnym wyborem w przypadku długiej podróży, gdyż ich akumulator pozwala nawet na kilka tygodni pracy bez konieczności ładowania.

Irygator dentystyczny – jak działa?

Irygator dentystyczny działa podobnie do myjki ciśnieniowej, ponieważ w swojej pracy korzysta ze strumienia wody o określonej mocy ciśnienia. Dzięki temu możliwe jest skuteczne usuwanie płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych z trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Każdy irygator do zębów posiada zbiornik na wodę, który może być doczepiany do urządzenia lub być jego stałym elementem. Irygatory wyposażone są zwykle w kilka trybów pracy lub pewien określony zakres ciśnienia do wyboru. Do zestawów z nimi dołączane są dysze czyszczące o różnych właściwościach. Warto dodać, że irygator do zębów nie tylko oczyszcza przestrzenie międzyzębowe, ale również delikatnie masuje dziąsła, co poprawia ich ukrwienie.

Irygator dentystyczny – cena

Cena irygatora do zębów uwarunkowana jest jego marką oraz parametrami, np. pojemnością zbiornika, liczbą trybów pracy, oferowanym zakresem ciśnienia do wyboru oraz liczbą dysz czyszczących dostępnych w zestawie. Najtańsze modele irygatorów przeznaczone są do stosowania podczas podróży, a najdroższe – do stosowania w domu. Ceny irygatorów wahają się między 200 a nawet 600 złotych. 

Jaki irygator dentystyczny wybrać?

Jeśli nie możesz się zdecydować, po jaki irygator dentystyczny sięgnąć, zapoznaj się z np. z rankingiem irygatorów na stronie https://denthelp.pl/blog/ranking-irygatorow/, w którym znajdują się najlepsze tego typu urządzenia dostępne na rynku. Jednym z nich jest irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O. To przyrząd wyposażony w 5 różnych trybów pracy, w których ciśnienie waha się między 0,5 a 7,6 bar. Posiada dość spory zbiornik na wodę, który pomieści 300 ml płynu, dzięki czemu nie trzeba uzupełniać go podczas irygacji. Dodatkowo w zestawie z irygatorem znajdziemy aż 5 dysz czyszczących o różnych właściwościach. Irygator dentystyczny Smilesonic H2O świetnie sprawdzi się podczas podróży.

Jeśli potrzebujesz urządzenia do użytku domowego, dobrym wyborem będzie irygator stacjonarny Waterpik WP-660. Wyposażono go w 10-stopniową skalę ciśnienia, wzbogaconą dodatkowo o dwa tryby pracy: Floss (prosty i skupiony strumień) oraz Massage (masaż

i stymulacja dziąseł). Maksymalne ciśnienie wody to w tym przypadku 6,8 bar. Dużym atutem tego irygatora stacjonarnego jest aż 7 dysz wymiennych dostępnych w zestawie.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny