Pokrowiec na meble

Impregnaty do skór

Za wyjątkowo eleganckie uchodzą meble skórzane. Cieszą się popularnością nie tylko we wnętrzach mieszkalnych. Miłośnicy czterech kółek jeśli tylko mają możliwość, również chętnie fundują sobie skórzane siedziska. Zarówno w takiej opcji, jak i w przypadku mebli skórzanych domowych, warto zadbać o ich specjalne zabezpieczenie. Taką rolę spełniają impregnaty. To preparaty, które zabezpieczają skórę specjalną powłoką. Ma ona na celu utrudnić zanieczyszczenie powierzchni, ale także ułatwić czyszczenie i pielęgnację. Ponieważ specyfików tego typu jest sporo, dobrze jest przestudiować ich skład przed zakupem. Dzięki temu nie zaszkodzi się meblom i nie zmieni ich właściwości, na przykład koloru.

Królowa salonu

Za najważniejszy mebel w salonie lub pokoju dziennym uchodzi kanapa. To miejsce, gdzie przesiaduje nie tylko rodzina, ale również ewentualni goście. Łatwo ją zabrudzić winem, słodyczami, czy potrawami podczas imprez domowych, czy też zwykłego spożywania posiłków lub przekąsek przed telewizorem. Zwykle domownikom zależy na czystości kanapy, ponieważ usuwanie plam i zabrudzeń jest w przypadku tego mebla skomplikowane. Najczęściej kanapy salonowe mają tapicerkę, wykonaną z materiału. Mimo, że istnieje wiele środków do stosowania miejscowego na plamy, lepiej chronić mebel przed zabrudzeniem niż szukać rozwiązania po fakcie.

Koc lub narzuta jako ochrona

Kanapę, szezląg lub łóżko tapicerowane można w prosty sposób chronić. Wystarczy nakryć je kocem lub narzutą, które skutecznie ochronią tapicerkę mebla. Dobrze wybrane nakrycie może stać się dodatkowo ciekawym elementem dekoracyjnym. Narzuty można znaleźć w różnych odmianach, wełniane, bawełniane a nawet wykonane z jedwabiu. Można je wpasować w aranżacje minimalistyczne w stylu skandynawskim, klasyczne, boho oraz orientalne. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie mebli przed plamami są pokrowce. To elementy, przy pomocy których można wymienić cała tapicerkę od kanapy. Uniwersalny pokrowiec na narożnik SHARP FIT (sprawdź tu) nie tylko chroni i zdobi, ale również jest odporny na zabrudzenia i zadrapania. Może chronić nowy mebel, lub odświeżyć wygląd starszego, nieco sfatygowanego. Pokrowiec praktycznie chroni całą część tapicerowaną mebla. Niektóre tworzone są z materiału, który całkowicie nie przepuszcza płynów. Łatwo się je zakłada, taki element zwykle się nie marszczy i nie zsuwa. Można go prać w pralce.

Wszystkie meble tapicerowane to elementy, które z czasem tracą swoje fabryczne właściwości. Ich żywotność można jednak przedłużyć nawet o wiele lat, odpowiednio o nie dbając.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny