Domowe sposoby na to, jak skutecznie myć okulary

Czym skutecznie wyczyścić okulary, tak aby szkła pozostały bez smug? Niezależnie od tego, czy mamy szkła progresywne, czy też okulary przeciwsłoneczne, to zasada będzie dokładnie taka sama. Najlepiej szkła okularów myć bezpośrednio pod bieżącą wodą. Następnie przecieramy szkła miękką szmatką z mikrofibry. Natomiast nie zaleca się mycia szkieł przy pomocy detergentów, które zawierają w sobie balsam lub też ekstrakt z cytryny. Wtedy na pewno domowe sposoby zadziałają na mycie szkieł bez smug.

Chcą się dowiedzieć, jak czyścić okulary, aby na pewno były dobrze umyte, jednocześnie wykorzystując tylko i wyłącznie domowe sposoby, warto zastanowić się nad przygotowaniem samodzielnego preparatu. Do jego przygotowania potrzebujemy czysty alkohol, nieduża ilość płynu do mycia naczyń lub też mydła w płynie, a także woda. Przygotowując preparat, którym najlepiej i skutecznie umyjesz okulary progresywne lub przeciwsłoneczne, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji.

Należy zatem dodać jedną miarkę wody, a także trzy miarki czystego alkoholu. Całość mieszamy w niedużym atomizerze, a następnie dodajemy zaledwie kilka kropli detergentu przeznaczonego do mycia. Jednak nie może być go zbyt dużo, ponieważ tak naprawdę będzie nam trudno myć nasze okulary. Oczywiście przed każdym użyciem naszego domowego preparatu, należy wstrząsnąć atomizerem.

Jak czyścić okulary - przegląd środków do mycia szkieł

W momencie, gdy będzie nam zależeć na tym, aby naprawdę dobrze myć szkła okularów, to z pewnością nie możemy zapominać o zastosowaniu różnych polecanych preparatów. Warto jednak pamiętać o tym, czym okulary progresywne i przeciwsłoneczne nie powinny być czyszczone. Niestety niedobrym nawykiem jest czyszczenie ich tym, co akurat znajdziemy pod ręką. Kawałkiem materiału z bluzki, szmatką od wycierania naczyń, czy też ręcznikiem z łazienki. Niestety taki sposób dbania o okulary szybko doprowadzi do tego, że będziemy mieli porysowane szkła. To ma bardzo negatywny wpływ na ostrość widzenia, co może przenieść się nawet na pogorszenie wzroku.

W salonach optycznych bez większego problemu dostaniemy gotowe zestawy, które pozwolą najlepiej wyczyścić szkła okularów. Jeżeli dalej zastanawiamy się nad tym, czym i jak czyścić okulary, to na pewno niezastąpionym preparatem będzie specjalny płyn do mycia szkieł. Taki środek nie tylko najlepiej i skutecznie pozwoli myć okulary, jednocześnie chroniąc je przed kolejnymi zabrudzeniami przez dłuższy czas. Jednocześnie stosowanie takich preparatów pozostawia szkła bez smug.

Ciekawą propozycją dla osób, które chcą dobrze wyczyścić okulary przeciwsłoneczne i progresywne, jest szampon japoński. Preparat do czyszczenia dostępny jest w wygodnym atomizerze, dzięki czemu nakładanie go na szkła stało się bardziej ułatwione. Oprócz tego, że szampon japoński doskonale poradzi sobie z największymi zabrudzeniami, to dodatkowo zdezynfekuje całe okulary. Sprawdź także ten artykuł z poradami na temat wyboru modnych okularów.

Ile kosztują środki do mycia okularów?

Może nam się wydawać, że jeśli chcemy dowiedzieć się, czym i jak czyścić okulary, to będziemy musieli liczyć się z bardzo dużymi kwotami, jakie przyjdzie nam zapłacić za takie preparaty. Nic bardziej mylnego, ponieważ średni koszt za środki do mycia szkieł od okularów waha się od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych. Oczywiście warto przejrzeć konkretne oferty, aby móc porównać ich skład i pojemność, aby następnie podjąć właściwą decyzję co do wyboru środka do czyszczenia okularów.

Przykładowe ceny środków przeznaczonych do czyszczenia okularów

Preparat do czyszczenia okularów

Cena

Innowacyjny szampon japoński do okularów o zapachu mięty, 200 ml

33,49 zł

Płyn do okularów Hayne 240 ml

30,00 zł

Płyn do czyszczenia okularów Muscat

9,90 zł

Środek czyszczący Blue Star Kleen 200 ml

19,99 zł

Zestaw do czyszczenia okularów Zeiss

28,49 zł

Crulle zestaw do czyszczenia okularów 30 ml

17,99 zł

Rzeczywiście ceny nawet najlepszych i najbardziej rekomendowanych produktów nie przekraczają wartości 50 złotych. Dlatego z powodzeniem znajdziesz dla siebie odpowiedni produkt, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale jednocześnie będzie on na miarę Twoich możliwości finansowych. Bardzo szybko zauważysz, że ten niewielki wydatek okaże się doskonałą inwestycją. Ponieważ odpowiednio dbając o szkła okularów, będziesz mógł się dłużej cieszyć ich nieskazitelnym stanem i wyglądem. Oczywiście to, czym można wyczyścić okulary nie jest jedynym dylematem, z jakim często się spotykamy. Ponieważ chcemy też się dowiedzieć, jak wypolerować lampę, czy też, jak się pozbyć mroczków przed oczami.

ikona podziel się Przekaż dalej