Drewniane meble ogrodowe to wdzięczny mebel, który słynie z trwałości i wytrzymałości. Jednak meble drewniane w przeciwieństwie np. do plastikowych, wymagają środków ochronnych. O których z nich lepiej nie zapomnieć?

Drewniane meble ogrodowe - jak je zabezpieczyć na zimę?

Meble ogrodowe drewniane (sprawdź na: www.ratanland.pl) wykonane są z naturalnego materiału, który choć wyjątkowo estetyczny i praktyczny, ma też swoje słabości. Najważniejszą z nich jest niekorzystny wpływ opadów atmosferycznych, a także niskich temperatur. Drewno wchłania wilgoć, a w konsekwencji z czasem może pęcznieć i butwieć. Jak tego uniknąć? Podstawą jest pokrycie drewna powłoką ochronną. Meble ogrodowe drewniane najczęściej są lakierowane jeszcze u producenta, jednak z czasem warstwa lakieru blednie bądź zdziera się. Dlatego przed nadejściem zimy meble ogrodowe wykonane z drewna najlepiej pokryć warstwą ochronną. Może to być lakier, bejca lub popularna lakierobejca. Ogrodowe meble drewniane zabezpieczone w ten sposób nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu mogą dłużej służyć użytkownikom. Zabezpieczyć należy nie tylko meble tarasowe z drewna litego, ale też meble wykonane ze sklejki bądź innych materiałów drewnopochodnych. Jeśli w ogródku mamy meble ogrodowe z drewna egzotycznego, warto poszukać informacji, w jaki sposób najlepiej zakonserwować powierzchnię np. drewna tekowego na zimę.

Drewniane meble ogrodowe trendują w ogrodach

Popularność mebli ogrodowych wciąż rośnie. Zarówno w domach z ogródkiem, jak i na działkach rekreacyjnych coraz częściej wypoczywamy na zestawach mebli ogrodowych. Dużym powodzeniem cieszą się meble ogrodowe z drewna, które odpowiednio zaimpregnowane mogą stać na świeżym powietrzu przez długi czas. Impregnacja to kolejny zabieg, o którym nie można zapomnieć w przypadku mebli do użytku zewnętrznego. Dla przykładu drewniany stolik kawowy można odświeżyć papierem ściernym, usuwając warstwę lakieru. Następnie zaimpregnować (nadając mu np. nowy odcień), a na koniec pokryć drewno świeżą warstwą lakieru. Tak zadbany mebel do ogrodu nie powinien sprawiać żadnego problemu na długie lata. Solidne krzesła, stoliki i ławki z podłokietnikami to może być piękna ozdoba w twoim ogrodzie - wystarczy tylko odpowiednio zadbać o powierzchnię foteli czy huśtawki. 

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej