Jak pielęgnować rzęsy po przedłużeniu, aby służyły jak najdłużej

Doklejane rzęsy to duża wygoda dla zabieganych pań, które nie mają czasu na długi makijaż i chcą wyglądać idealnie o każdej porze. Długie, gęste i ciemne rzęsy to podstawa makijażu. Korzystnie zmieniają wygląd twarzy, a oczy wyglądają zachwycająco. Doczepiane rzęsy to ogromna oszczędność czasu. Nie trzeba wstawać wcześniej, aby wykonać odpowiedni makijaż oczu, nie trzeba kupować tuszu do rzęs.

Doklejane rzęsy zakłada się jednorazowo. Następnie należy je uzupełniać co miesiąc lub co 2 miesiące. Aplikacja sztucznych rzęs starcza na około miesiąc lub dłużej. Jednak wymagają one starannej pielęgnacji, w przeciwnym razie zaczynają wypadać już po tygodniu lub dwóch. Po aplikacji nie należy rozczesywać sztucznych rzęs. Zazwyczaj otrzymujemy od kosmetyczki specjalny grzebyczek do rozczesywania rzęs.

Jak długo można nosić rzęsy po przedłużeniu? Zależy to od kondycji oka oraz indywidualnych predyspozycji. Niektóre kobiety noszą sztuczne rzęsy przez rok lub dwa. Inne muszą niestety zrezygnować z tego ułatwienia, gdyż znacznie pogarsza się stan ich naturalnych rzęs. Po aplikacji sztucznych rzęs należy bacznie obserwować stan oka i rzęs. Jeśli okaże się, że naturalne rzęsy zaczynają mocniej wypadać, należy usunąć sztuczne rzęsy i poczekać, aż te naturalne się zregenerują.

Sztuczne rzęsy nie szkodzą rzęsom naturalnym. Jednak nie poprawiają ich kondycji. Dlatego też w przypadku słabych naturalnych rzęs, lepiej jest zrezygnować z doklejanych rzęs. Mniejsze obciążenie dla naturalnych rzęs stanowią doklejane rzęsy jedwabne. Rzęsy jedwabne również znacznie mniej uczulają, dlatego też stanowią lepszy wybór dla alergiczek. A może zainteresuje cię także ten artykuł o idealnym makijażu krok po kroku?

Jak dbać o sztuczne rzęsy

Jak dbać o sztuczne rzęsy w ciągu 48 godzin po aplikacji

48 godzin po aplikacji sztucznych rzęs jest kluczowe, gdyż w tym czasie wiąże się klej. Klej mocujący rzęsy można bardzo łatwo uszkodzić. Dlatego, aby doczepiane rzęsy przetrwały co najmniej miesiąc w dobrej kondycji i nie straciły atrakcyjnego wyglądu, należy stosować się do następujących zasad:

 • sztucznych rzęs nie należy moczyć, dlatego też nie korzystaj z sauny ani basenu, zachowaj ostrożność przy prysznicu i myciu głowy, nie myj oczu,
 • ogranicz makijaż oczu i nie używaj płynów do demakijażu oczu oraz nie wycieraj ich wacikiem,
 • nie dotykaj i nie pocieraj oczu,
 • nie używaj substancji oleistych i tłustych kremów w okolicach oczu,
 • jeśli chcesz malować dolne rzęsy, wybierz tusz, który nie zawiera substancji oleistych,
 • nie korzystaj z zalotki, gdyż może ona połamać doczepiane rzęsy,
 • śpij na wznak i unikaj dotykania rzęs przez kołdrę lub poduszkę.

Najlepiej przez 4 godziny po aplikacji sztucznych rzęs w ogóle nie narażać rzęs na kontakt z wodą ani parą wodną. Nie należy przebywać w wilgotnych pomieszczeniach, jak sauna czy basen czy też własna łazienka lub kuchnia, jeśli panuje tam wilgoć. Branie długich kąpieli również nie jest dobrym pomysłem.

Podczas snu warto uważać, aby nie wtulać twarzy w poduszkę, gdyż rzęsy mogą się odkształcić i zdeformować.

Jak pielęgnować doczepiane rzęsy - zasady postępowania

Doklejanie rzęsy wymagają starannej pielęgnacji, a także przestrzegania pewnych zasad. Przede wszystkim doklejane rzęsy nie lubią wody, substancji tłustych i oleistych, dotykania i pocierania. Substancje oleiste i tłuste mogą rozpuścić klej mocujący rzęsy, które będą wypadać, zbiją się w grudki i stracą atrakcyjny wygląd. Dlatego też decydując się na sztuczne rzęsy należy zrezygnować w okolicach oczu z takich kosmetyków jak: mleczka do demakijażu, płyny dwufazowe, kremy do twarzy, tłuste cienie do powiek czy fluidy.

Rzęsy jedwabne podczas przedłużania, a także porady jak dbać o sztuczne rzęsy po przedłużaniu
Porady, jak dbać o sztuczne rzęsy i rzęsy po przedłużeniu u kosmetyczki

Pamiętaj również, że sztucznych rzęs nie należy malować klasycznym tuszem do rzęs. Sztuczne rzęsy same w sobie, bez tuszu, wyglądają atrakcyjnie. Jeśli jednak uznasz, że od czasu do czasu warto nałożyć tusz na rzęsy po przedłużeniu, wybierz tusz specjalnie przeznaczony do sztucznych rzęs.

Od czasu do czasu można sztuczne rzęsy wyczesać specjalnym grzebyczkiem, aby uniknąć sklejania się i nadać im ładny wygląd. W rzęsy można wczesać puder lub sypkie cienie.

Sztuczne rzęsy można uszkodzić także mechanicznie. Dlatego należy unikać pocierania ich. Po prysznicu lub podczas mycia twarzy należy unikać wycierania okolic oczu ręcznikiem. Lepiej delikatnie osuszyć wacikiem lub poczekać aż same wyschną.

Jak czyścić sztuczne rzęsy

Pamiętaj, aby czyścić sztuczne rzęsy dopiero 2 dni po aplikacji, kiedy to klej odpowiednio się zwiąże. Możemy czyścić sztuczne rzęsy specjalnymi płynami lub wodą. Rzęsy doklejane można z powodzeniem myć wodą, ale warto tu odróżnić mycie od moczenia. Wody nie może być zbyt dużo.

Do zmywania rzęs nie używamy płatków kosmetycznych, lecz tylko i wyłącznie patyczków higienicznych. Delikatnie dociskamy patyczek do rzęs, aby usunąć zanieczyszczenia i nie ingerować zbytnio w rzęsy. Do demakijażu oczu najlepiej używać płynu micelarnego na bazie wody, który nie posiada w swym składzie substancji oleistych.

Stan rzęs i ich atrakcyjny wygląd zależy w znacznej mierze od odpowiedniej dbałości. Właściwa pielęgnacja sprawi, że rzęsy nie będą wypadać, odklejać się i dłużej przetrwają w dobrym stanie. Aby cieszyć się pięknym wyglądem oczu warto wybierać produkty dobrej jakości, szczególnie jeśli chodzi o rzęsy jedwabne. Szczególnie ważna jest jakość kleju. Niskiej jakości rzęsy skutkują tylko nieestetycznym wyglądem. Natomiast kiepskiej jakości klej może uszkodzić skórę lub oczy.

Podczas pielęgnacji sztucznych rzęs należy zapamiętać 4 podstawowe zasady, które pozwolą jak najdłużej cieszyć się ich wyglądem. Nie zapomnij, aby sztucznych rzęs:

 1. nie moczyć,
 2. nie pocierać,
 3. nie malować tradycyjnym tuszem,
 4. nie narażać na kontakt z substancjami oleistymi.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny