Kurtki na zimę

Jak wybrać kurtkę na zimę – czarna czy kolorowa

Czerń nie wyjdzie z mody nigdy, ale nie powinna być jedynym możliwym wyborem przy kupowaniu kurtki na zimę. Co prawda jest bardzo praktyczna, zwłaszcza dla kogoś, kto przemierza miejskie ulice piechotą, jednak warto rozejrzeć się w poszukiwaniu kolorowej kurtki. Nie musi to od razu być biel, chociaż białe damskie kurtki zimowe wyglądają bardzo szykownie. W nadchodzącym sezonie zimowym do głosu zostanie dopuszczony grafit, granat i ciemna zieleń. Po raz kolejny na ulicach pojawią się kurtki w kolorze imitującym srebro. To dobry wybór dla tych pań, które poruszają się piechotą po zmroku. Takie kurtki są widoczne z daleka.

Jak wybrać kurtkę na zimę – krótka czy długa

Kurtka zimowa musi łączyć w sobie dwie cechy – musi być ładna i ciepła. Długie kurtki wydają się lepiej spełniać obie funkcje. Są bardziej kobiece, szczególnie te dopasowane w talii i spięte pasem. Ponadto długa kurtka okrywa biodra i uda, a więc zatrzymuje więcej ciepła. Jednak nie trzeba od razu demonizować krótkich kurtek. Te sprawdzają się dobrze w nieco cieplejsze i bezwietrzne dni. Poza tym krótkie kurtki lepiej pasują do sportowych butów, także zimowych. No i swoboda ruchów – to właśnie krótkie kurtki są w stanie lepiej ją zapewnić.

Decydując się na ostateczny wybór między kurtką długą i krótką, warto sprawdzić rodzaj ocieplenia, jakie w niej zastosowano. To ono ostatecznie zadecyduje o przydatności kurtki w mroźnie dni.

Jak wybrać kurtkę na zimę – sportowa czy elegancka

Tu trzeba kierować się swoimi potrzebami. Elegancka długa kurtka wykończona futerkiem nie sprawdzi się na górskim stoku, z kolei ta krótka, sportowa, nie będzie pasowała do długich, eleganckich kozaków na obcasie.

Kurtka sportowa to wybór dla kobiet aktywnych, które stale są w ruchu. Takie kurtki raczej nie zapewniają ciepła osobom statycznym. Są tak zaprojektowane, by osoby uprawiające sport nie marzły i nie przegrzewały się. Eleganckie, długie kurtki puchowe zapewnią więcej ciepła – pozostając w sportowej terminologii – nadają się raczej dla kibiców.

Jak wybrać kurtkę na zimę – puchowa czy z futerkiem

Wizualnie obie wyglądają na ciepłe, jednak praktyka pokazuje, że ciepłe damskie kurtki zimowe to raczej te puchowe niż z futerkiem. Przede wszystkim dlatego, że wypełnienie naturalnym puchem jest bezkonkurencyjne w porównaniu ze sztucznym futrem. Ponadto kurtki puchowe są szyte w taki sposób, że lepiej przylegają do ciała i są dłuższe. Kurtki z futerkiem (nie powinno się ich mylić ze sztucznymi futrami imitującymi prawdziwe) są raczej krótkie, więc nie zapewniają tak wysokiego komfortu termicznego.

Kurtka z futerkiem sprawdzi się natomiast w podróży samochodem lub pociągiem. Jest lekka, zajmuje mało miejsca i nie krępuje ruchów.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny