Spódnica dla kobiety o figurze gruszki

Jeśli Twój typ figury to gruszka, to oznacza, że możesz się pochwalić krągłymi biodrami i wcięciem w talii. Panie o tym rodzaju sylwetki mają również masywne biodra i uda oraz niezbyt szerokie ramiona. Cała sztuka w tworzeniu stylizacji polega zatem na odpowiednim wyrównaniu proporcji sylwetki.

Dobre spódnice damskie, takie jak np. https://bigstar.pl/c-spodnice to modele w kształcie litery A albo o prostym fasonie. W zestawieniu z bluzką z falbankami i zdobieniami pozwolą Ci stworzyć efektowną stylizację. Dobierz do nich buty na obcasie lub szpilki, a osiągniesz spektakularny efekt. Polecanym wyborem są również spódnice ze szwami biegnącymi w połowie bioder lub też dzielącymi optycznie tę okolicę na trzy części. Unikaj z kolei modeli szytych z koła, a także spódnic z przetarciami, kieszeniami i marszczeniami w okolicach bioder.

Spódnice damskie dla klepsydry

Klepsydra to figura, w której ramiona i biodra są mniej więcej tej samej szerokości. Panie-klepsydry mają również szczupłą talię i mocne uda. Wybierając spódnicę, zdecyduj się na modele z rozszerzanym dołem albo ołówkowe, które nie zaburzą naturalnych proporcji. Zrezygnuj natomiast z luźnych, workowatych krojów, które optycznie niszczą wcięcie w talii. Nie zakładaj również modeli bardzo obcisłych, które opinają mocno brzuch i nogi. Nie dla Ciebie są też kroje poszerzające biodra, tj. z baskinkami, plisami czy bocznymi kieszeniami.

Spódnica dla jabłka

Spódnice damskie dla kobiet o figurze jabłka powinny ukryć wystający brzuszek. Panie o tym typie sylwetki nie mają bowiem wyraźnie zaznaczonej talii, natomiast mankamentem ich figury są tzw. boczki i oponka na brzuchu. Zaletą sylwetki typu jabłko są natomiast zwykle szczupłe, długie nogi i pełne piersi.

Spódnica powinna maskować mankamenty figury. Najlepszym wyborem są zatem modele z wysokim stanem, które zakryją wystający brzuch. Możesz też zakładać spódnice z dołem w kształcie litery A (trapezowe). Najlepiej, aby kroje miały zapięcia z tyłu lub z boku. Nie dla Ciebie są bowiem spódnice zapinane z przodu, np. z kokardkami, które optycznie przyciągają wzrok do tych obszarów.

Jaka spódnica dla kobiety o figurze kolumny?

Jeśli posiadasz figurę kolumny, to również mamy dla Ciebie odpowiednie fasony. Dla pań o tym typie sylwetki odpowiednie są spódnice damskie, które pozwalają ukształtować figurę i dodać jej nieco kobiecości. Sylwetka klepsydra wyróżnia się dość chłopięcymi kształtami, bez wyraźnie zarysowanych bioder, talii i z niedużym biustem. Dlatego wybieraj modele, które pozwolą Ci dodać sobie parę centymetrów w różnych częściach ciała. Na przykład, odpowiednim wyborem są spódniczki z rozkloszowanym dołem. Ciekawą propozycją jest też model z baskinką, czyli falbaną w okolicach bioder. Baskinka optycznie powiększy je i wymodeluje figurę w tym obszarze.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny