Współczesne środowisko biznesowe wykształciło swoje zwyczaje, rytuały, a także sposób, w jaki wypada się ubierać, aby zapewnić komfort przebywania we wspólnych przestrzeniach sobie oraz innym. Częścią stylizacji tego typu mogą być spodnie jeansowe męskie (sprawdź na: www.ombre.pl). Jak je skomponować z innymi elementami stroju, aby nawiązać do stylu smart casual?

Przede wszystkim postaw na minimalizm

Styl smart casual to luźna elegancja. Osoba, która chce tak wyglądać, może sobie pozwolić na wprowadzenie do stylizacji ciekawych akcentów, ale nie powinna dążyć do przesady czy ekstrawagancji. Warto postawić na wysokiej klasy materiały, które dobrze się układają na sylwetce i nadają jej klasy.

Kolorystyka w stylizacji smart casual powinna być raczej stonowana. Dobrze wypada czarny, biały, a także kolory ziemi, beże, błękity, szarości i blade róże. Barwy te można ze sobą różnie zestawiać, także wprowadzając gry kontrastów.

Ciekawym sposobem jest wyodrębnienie jednego wyrazistego akcentu kolorystycznego w monochromatycznej całości. Można na przykład zaszaleć przy wyborze skarpetek i założyć bardzo kolorowe, albo zainwestować w charakterystyczny zegarek, czy okulary przeciwsłoneczne z barwnymi, odbijającymi światło soczewkami.

Świetną bazą do takiej kompozycji są spodnie jeansowe męskie — prezentują się neutralnie i pasuje do nich prawie wszystko, a równocześnie zapewniają dużą wygodę i komfort noszenia. Jeansy są także jednym z najpopularniejszych rodzajów spodni. Pierwszy model powstał w XIX w., ale prawdziwą popularność zyskały one w latach 30. XX w. wraz z szałem na westerny. Dzisiaj to fason ceniony przez konsumentów na całym świecie.

Co ze sobą zestawić w stylizacji smart casual?

W zależności od panującej aury, a także okazji, można ubrać się na różne sposoby i wciąż wpasowywać świetnie w omawiany styl. Do spodni trzeba oczywiście dobrać odpowiednią górę. Dobrze sprawdzają się eleganckie koszulki polo i swetry różnej grubości. Na wierzch można narzucić dobrze skrojoną marynarkę.

Spodnie jeansowe męskie dobrze wyglądają z półbutami, ale można do nich także założyć mokasyny. Buty sportowe również będą pasować pod warunkiem, że wybrany model ma odpowiednio szykowny design. W porze zimowej sprawdzą się na przykład sztyblety, które zapewniają komfort cieplny i ochronią przed zabrudzeniami. Ważne, żeby do stylizacji smart casual nie zakładać japonek, ani sandałów, ponieważ stopa powinna być zasłonięta. Klapki są zbyt frywolne, żeby wpisać się w założenia tego dress code’u.

Styl smart casual dobrze sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Ubrać się w ten sposób można do biura, na lunch, kolacje, czy do teatru Dlatego warto mieć w szafie klika sztuk odzieży, które pozwalają na skomponowanie takiej stylizacji.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej