Jak dobrze dobrać lampy do sypialni

Jakie lampy do sypialni sprawdzą się w praktyce?

Dla wielu osób to właśnie sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem w całym domu. To miejsce, w którym powinna panować intymna, wyciszająca atmosfera. Odpowiedni nastrój najprościej jest zbudować dzięki rozproszonemu, dyskretnemu światłu. W praktyce wybór właściwego oświetlenia może się okazać tak samo ważny jak wybór wygodnego łóżka. Dlaczego? Światło, które towarzyszy nam przed pójściem spać, wpływa na jakość naszego snu. Aranżacja źródeł światła w sypialni powinna się charakteryzować dużym zróżnicowaniem. Pomieszczenie sypialniane pełni wiele pobocznych funkcji, a każda z nich wymaga innego rodzaju oświetlenia. Głównym źródłem powinna być lampa sufitowa emitująca światło rozproszone, które zapewni przytulną atmosferę. Jedna lampa na środku sufitu to jednak zdecydowanie za mało. Prawdopodobnie nikt nie potrafi sobie wyobrazić tego wnętrza bez lampki nocnej. W sypialni często montuje się również kinkiety, które umieszcza się nad wezgłowiem łóżka. Coraz popularniejsze stają się także plafony, które dobrze się sprawdzają w małych i niskich pomieszczeniach. Warto także rozważyć zakup lampy podłogowej, która spełnia funkcję dekoracyjną i tworzy przytulny klimat. Budowaniu intymnej atmosfery służą także lampki punktowe, neony, a nawet świecące kule i lampiony na sznurku. Praktycznym rozwiązaniem, o którym nie należy zapominać, mogą się okazać lampy oświetlające szafę czy toaletkę.

Lampy do sypialni – o jakich zasadach należy pamiętać?

Kiedy wiemy już, jakie lampy możemy wybrać do naszej sypialni, należy poznać sztuczki, które ułatwią proces aranżacji oświetlenia. Warto rozpocząć od naczelnej zasady: zbyt jasne światło będzie nas pobudzać i tym samym uniemożliwiać wypoczynek, natomiast zbyt ciemne sprawi, że pokój stanie się przytłaczający. Najlepiej, aby oprawy do sypialni wyróżniały się stonowaną kolorystyką. Materiał, z których są wykonane, powinien zmiękczać i rozpraszać światło. Doskonale sprawdzi się mleczne szkło, papier czy tiul. Pamiętajmy też o kierunku światła – w przypadku sypialni najlepiej, aby było skierowane do dołu. Wyjątek, o którym należy pamiętać, stanowi oświetlenie górne. Oprawa sufitowa powinna być osłonięta, by światło nie raziło oczu osób leżących w łóżku. Warto także zwrócić uwagę na barwę żarówki, która powinna być ciepła, by stworzyć klimatyczną atmosferę służącą wypoczynkowi. Unikajmy natomiast zimnego oświetlenia. Po drugie, żarówka nie powinna emitować zbyt mocnego światła, które szybko zmęczy nasz wzrok. Lampki nocne i kinkiety powinno się rozmieścić w taki sposób, aby włącznik światła znajdował się w zasięgu ręki. Lampy do sypialni powinny być więc funkcjonalne, a co za tym idzie, ich aranżacja powinna być dobrze zaplanowana.

Lampy do sypialni a najnowsze trendy

Jakiego rodzaju oświetlenie sprawi, że nasza sypialnia będzie niebanalna i stylowa? Klasyka zawsze pozostaje w modzie, natomiast warto też prześledzić obecnie panujące trendy wnętrzarskie, kiedy stajemy przed wyborem odpowiedniego oświetlenia. Ogromną popularnością cieszą się lampy w stylu minimalistycznym i futurystycznym. Równie chętnie kupowane są oprawy o kulistych abażurach nawiązujące do skandynawskiego wzornictwa. Do łask wracają także żyrandole, które dodają sypialni buduarowego charakteru. W modzie są również lampy wiszące do sypialni, które montuje się po obu stronach łóżka. Są one dostępne chociażby w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/. W sypialnianych wnętrzach coraz częściej goszczą lampy podłogowe, tworzące przytulny nastrój. Innym, popularnym trendem jest oświetlenie punktowe w postaci halogenów. Coraz częściej stosuje się nowoczesne listwy LED, które są energooszczędnym źródłem światła. Ostatni krzyk mody to ekstrawaganckie neony, które pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Kreowaniu nastrojowej atmosfery sprzyjają elementy dekoracyjne takie jak sznury z bawełnianymi kulami świetlnymi, girlandy czy lampki żarówkowe. Istnieje wiele możliwości, aby uczynić sypialnię miejscem sprzyjającym wypoczynkowi. Wystarczy odrobina inspiracji, by wnętrze wyróżniało się niepowtarzalnym charakterem.

artykuły sponsorowane

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny