Montaż listew sufitowych – co będzie potrzebne?

Listwy sufitowe to popularny element dekoracyjny, który z powodzeniem może stanowić ozdobę każdego pomieszczenia, zarówno tego domowego, jak i komercyjnego. Ich szeroki wybór oraz zróżnicowanie pod względem wzorniczym pozwala na wykorzystanie listew w bardziej eleganckich pomieszczeniach (np. listwa sufitowa Mardom Decor gzymsowa na www.beliving.pl) oraz tych nowocześniejszych czy urządzonych w stylu minimalistycznym (np. listwa sufitowa Mardom Decor podświetlana).

Jak już wspomniano, jedną z największych zalet nowoczesnych listew sufitowych jest to, że możemy je zamontować samodzielnie. Potrzebne będą nam do tego jedynie:

  • stolarska miarka
  • ołówek
  • pędzel do kleju
  • piłka do przecinania listew
  • skrzynia uciosowa

Oczywiście niezbędnymi elementami do montażu takiej dekoracji są same listwy sufitowe oraz klej i akryl, którym będziemy wypełniać miejsca łączeń listew. Teraz możemy przejść do kolejnego etapu, czyli docinania listew w narożnikach i na długość.

Docinanie listew sufitowych w narożnikach i na długość

Listwy przysufitowe to profile o określonej długości. Przykładowo listwy sufitowe Mardom Decor mają długość aż 240 centymetrów. Pozwala ona ograniczyć liczbę miejsc łączenia listew do minimum. Nie da się jednak całkowicie uniknąć docinania listew, pomieszczenia mają bowiem różną wielkość a często również i kształt. I zawsze są w nim jakieś narożniki, w których musimy ładnie połączyć ze sobą dwie listwy. Jak zatem wygląda w praktyce docinanie listew?

Jeśli chodzi o samą długość, to nie ma tutaj żadnego problemu, tniemy listwę piłką pod kątem 90 stopni i łączymy ją z drugą za pomocą kleju, uzupełniając ewentualne ubytki akrylem. A jak wygląda docinanie listew w narożniku? Tutaj niezwykle przydatnym narzędziem jest już wspomniana wcześniej skrzynia uciosowa. Jest to urządzenie wyposażone w specjalne prowadnice, które pozwoli na łatwe docinanie listew w narożnikach pod kątem 45 stopni – ponieważ właśnie pod takim kątem muszą być z reguły przycięte listwy sufitowe łączone ze sobą w rogu.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny