W jaki sposób działa kominek elektryczny?

Rzeczywiście w przypadku kominka elektrycznego, nie mamy do czynienia z prawdziwym ogniem. Jednak to wcale nie oznacza, że stracisz możliwość stworzenia wyjątkowego klimatu w swoim mieszkaniu lub domu. Urządzenie zapewnia efekty wizualne, które są bardzo realistyczne. Wszystko to, dzięki zaawansowanej technologii 3D LED.

To właśnie dzięki niej nowoczesne diody imitują prawdziwy wygląd płomieni wokół paleniska. Należy mieć na uwadze, że nie jest to zwykła wizualizacja, ale bardzo efektowna gra świateł, ponieważ palenisko jest również ozdobione specjalnymi kryształkami, dzięki czemu widziane płomienie, naśladują prawdziwą grę ognia. Oczywiście taki kominek nie byłby idealnym rozwiązaniem, gdyby również nie funkcja ogrzewania. W ten sposób kominek elektryczny emitują nie tylko ciepłe światło, które wygląda jak prawdziwe płomienie, ale również naprawdę ogrzewa pomieszczenie.

Czy kominek elektryczny nadaje się do zabudowy?

Chcesz cieszyć się nie tylko kominkiem, ale również dopasować go do wystroju wnętrza, w którym ma się on znajdować? Warto mieć na uwadze, że do wyboru mamy kominki wolnostojące, które nie będą wymagać takiej zabudowy. Jednak oprócz nich wyróżnia się także urządzenia elektryczne, które wymagają zabudowy.

Do takich kominków elektrycznych, zaliczają się na przykład https://www.termofol.pl/kominki-elektryczne-do-zabudowy/. W kolekcji kominków znajdują się modele, które różnią się między sobą nie tylko rozmiarami, ale również parametrów, które pozwalają na uzyskanie różnych efektów. Do takich elementów, na które mamy wpływ zalicza się m.in. moc nagrzewnicy, sposób sterowania kominkiem, elektrycznym, czy też efekt płomieni.

W jaki sposób zabudować kominek elektryczny?

Gdy już zdecydujesz się na montaż kominka elektrycznego, warto jeszcze zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcesz go zabudować. Teoretycznie możemy wykorzystać każdy materiał wykończeniowy, jaki będzie idealnie pasował do wnętrza naszego mieszkania lub domu. Jednak z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że kominek elektryczny się nagrzewa, przez co nie możemy do tego celu wykorzystywać materiałów łatwopalnych, a także takich, które pod wpływem ciepła mogą się odkształcić.

Chcąc dokładnie dowiedzieć się, jakie materiały będą najlepsze do zabudowy kominka elektrycznego, wszystko będzie zależeć również od efektu końcowego, jaki chcesz uzyskać. Pod tym względem świetnie sprawdzi się na przykład płyta gipsowo-kartonowa, którą możesz z powodzeniem pomalować na dowolny kolor. Innym rozwiązaniem będzie szkło hartowane, które sprawdzi się przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Bardzo duże możliwości zapewnia również beton architektoniczny, który już sam w sobie może być bardzo dekoracyjny. Oczywiście nie ma żadnego problemu z tym, aby go dodatkowo obrobić.

Sposób zabudowy kominków elektrycznych

Mając już wybrany rodzaj kominka elektrycznego, a także materiał przeznaczony do zabudowy, warto zastanowić się jeszcze nad tym, w jaki sposób chcemy wykonać taką zabudowę. Tutaj także wszystko zależy nie tylko od naszej wyobraźni, ale również tego, na jakie możliwości pozwala urządzana przez nas przestrzeń. Do dyspozycji mamy możliwość m.in. zabudowania kominka elektrycznego na całej ścianie. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie będzie możliwe, chociażby ze względu na to, że potrzeba jest w tym celu zaadaptowanie sporej powierzchni.

Innym sposobem będzie zabudowanie kominka elektrycznego w taki sam sposób, w jaki zbudowalibyśmy tradycyjny kominek. W ten sposób wybieramy bardziej klasyczne rozwiązanie, ale jednocześnie, tego typu zabudowa nie wpłynie za bardzo na zmniejszenie powierzchni użytkowej pomieszczenia, w którym kominek ma się znajdować.

Zalety kominków elektrycznych

Kominki elektryczne posiadają wiele zalet, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem nawet w chwili, kiedy teoretycznie mamy możliwość również zamontować tradycyjny kominek. Największą zaletą takiego kominka jest oczywiście to, że nie musimy w nim rozpalać, aby uzyskać przyjemny efekt ciepła i palącego się płomienia. To automatycznie powoduje, że nie mamy problemu z zakupem i przechowywaniem opału.

Kolejną zaletą, jaką będziemy czerpać z posiadania kominka elektrycznego, jest to, że nie emituje on dymu oraz spalin. W ten sposób możemy korzystać z niego z powodzeniem bez obaw, że będziemy musieli czyścić nie tylko sam kominek z sadzy, ale również nasze mieszkanie. Po wybraniu odpowiedniego modelu kominka elektrycznego nie pozostaje nam nic innego, jak go zamontować i cieszyć się wyjątkowym klimatem, jaki zyskujemy dzięki takiemu urządzeniu.

ikona podziel się Przekaż dalej