Poduszka - niepozorny element pościeli, niezwykły efekt

Zdaniem fizjoterapeutów, ból kręgosłupa (czytaj więcej na veronique.pl) bardzo często jest skutkiem spania na nieodpowiednim podłożu i w nieodpowiedniej pozycji. Podczas gdy coraz bardziej wrasta świadomość konsumentów na temat tego, jak ważne dla zdrowia są dobrej jakości materace dostępne na idealny-materac.pl, wciąż niezbyt wiele mówi się o poduszkach, a te mają niebagatelne znaczenie w kontekście ułożenia całego ciała w czasie snu.

Nieodpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa skutkuje napięciami mięśni i rotacji kręgów. Regularne sypianie w takiej pozycji w krótkim czasie prowadzi do chronicznego bólu kręgosłupa - nie tylko w obrębie karku, ale również migren czy nawet drętwienia rąk. Ergonomiczne poduszki takie jak Comfort Pillow od SleepMed By Hilding zapewniają optymalne podparcie i stabilizację górnej części kręgosłupa, co przekłada się na komfortowy wypoczynek.

Poduszka ergonomiczna - czyli jaka?

Poduszka (na przykład taka dostępna na zdrowykregoslup.pl) ergonomiczna znacząco różni się od klasycznej. Przede wszystkim, ukształtowana jest w nietypowy sposób, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Tym samym daje stabilne podparcie i odciąża kręgi, pozwalając na ich naturalne ułożenie i wypełnienie się przestrzeni między nimi płynem maziowym, działającym jak smar. Kształt takiej poduszki, jeśli posiada stosowne certyfikaty jak produkty SleepMed By Hilding, opracowany został na podstawie doświadczeń ekspertów od snu - czyli ortopedów i fizjoterapeutów specjalizujących się w leczeniu i profilaktyce wad postawy wynikających m.in. z nieodpowiedniej higieny nocnego wypoczynku.

Jak dobrać poduszkę ergonomiczną do swoich potrzeb?

Jeżeli jesteś osobą, która najbardziej lubi spać na boku, polecaną poduszką dla Ciebie będzie SleepMed Comfort Pillow. Jest to poduszka wyprofilowana w kształt wałka, który usytuowany jest w miejscu odcinka szyjnego kręgosłupa. Pozwala to na zachowanie fizjologicznego kształtu kręgosłupa i odciążanie szyi poprzez stabilne podparcie i prawidłowe ułożenie głowy. Jeżeli sypiasz przeważnie na boku i na plecach, rekomendowana dla Ciebie jest poduszka SleepMed Comfort Pillow. Jej unikalny kształt umożliwia zachowanie odpowiedniego ułożenia głowy i łagodzi napięcia. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie snu bez pozycji na brzuchu, przygotowano SleepMed Supreme Pillow w nietypowym kształcie gwiazdy o czterech ramionach. Dzięki niej zagwarantujesz sobie odpowiednie ułożenie ciała, ale także swobodny oddech. W tym miejscu warto wspomnieć, że specjaliści podkreślają, że pozycja na brzuchu nie jest najlepszym wyborem w czasie snu - rekomendują spanie na plecach lub boku. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie zmienić naszych przyzwyczajeń, a zdrowotnie nic poważnego nam nie dolega - korzystanie z poduszki ergonomicznej dopasowanej do naszych preferencji zwiększa bezpieczeństwo spania w tej pozycji.

Z czego wykonane są poduszki ergonomiczne?

Wszystkie wysokiej jakości poduszki ergonomiczne, takie jak produkty SleepMed by Hilding, wykonane są z materiałów wykorzystywanych również do produkcji najwyższej klasy podłoży do spania. Przede wszystkim są to piany o dużej gęstości, co przekłada się na ich sprężystość i przepuszczalność powietrza. W poduszce SleepMed Premium zastosowano otwartokomórkową wysokoelastyczną pianę, która jest bardzo podatna na nacisk, bez nadmiernego wrażenia "zapadania się". Z kolei SleepMed Comfort Pillow (do spania na plecach i boku) wykonana jest z termoelastycznej pianki Visco reagujacej nie tylko na ciężar naszej głowy, ale również wydzielane przez nią ciepło. Tym samym poduszka ta zapewnia błogie doświadczenie odprężenia napiętych od stresu mięśni i rewelacyjnie wpływa na komfort wypoczynku. SleepMed Supreme to poduszka "do zadań specjalnych" wykonana z unikatowego materiału, jakim jest carbon - pianka wysokogatunkowa wykończona włóknami węglowymi. Jej charakterystyczną cechą jest eliminowanie ładunków elektrycznych kumulujących się na nas w ciągu dnia. Z tego względu poduszka ta nie tylko wspiera odpowiednie ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa, ale dodatkowo łagodzi stres i spokojnie wprowadza w głęboki sen.

Poduszka ergonomiczna: jak długo trzeba czekać na efekty?

Poprawa samopoczucia dostrzegalna jest już po pierwszej nocy spędzonej na poduszce ergonomicznej. Jeśli do tej pory używaliśmy tradycyjnej, wypełnionej puchem lub sztucznym wkładem miękkiej poduszki, prawdopodobnie ciągle poddawaliśmy nasz kręgosłup przeciążeniom. W zależności od tego, jak trwałe są zmiany w naszym organizmie, będziemy potrzebować od kilku tygodni do kilku miesięcy, aby nasz stan całkowicie się poprawił. Prawdą jednak jest, że jeśli nie będziemy widzieć stopniowych efektów przez następujące po sobie noce, warto rozważyć wymianę również materaca, na którym śpimy. Nigdy nie zaszkodzi również wizyta u fizjoterapeuty, który sprawdzi, co jest przyczyną naszych dolegliwości bólowych i oprócz skontrolowania naszych nawyków dotyczących snu, zaleci stosowne ćwiczenia. Na pewno jednak jeśli już przed wizytą zaopatrzymy się w poduszkę ergonomiczną, specjalista nie zaleci jej wymiany. Odpowiednie podłoże do spania (w tym poduszka) to podstawowy element fizjoterapii.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny