Historia i zasady jackpota

Pomysł na euro lotto

Historia gry Eurojackpot nie jest długa. Gry losowe były znane od lat. W Polsce przez ponad pół wieku emocje wzbudza totolotek. Każdy kto marzył o bogactwie przekraczającym jego możliwości zarobkowe chociaż raz musiał zagrać w lotto. Ale co można było zrobić z taką wygraną w PRL? Dobrym przypomnieniem tamtych czasów jest film „Wniebowzięci”, w którym bohaterowie wygrali losowanie i postanawiają wydać wszystko na przeloty samolotami z miasta do miasta, a następnie w każdym dobrze się bawić.

Dziś mamy dużo więcej możliwości wykorzystania niezwykłej wygranej. Dlatego namnożyło się mnóstwo gier losowych online. Tego typu gry były bardzo popularne nie tylko w Polsce, ale w Niemczech, krajach zachodnich i postsowieckich. Po wstąpieniu nowych krajów do Unii Europejskiej, w 2006 roku, narodził się też pomysł stworzenia loterii na skalę UE. Tak powstała unijna gra liczbowa.

Nowa gra zyskała miano jackpota. To ogólna nazwa angielska na gry losowe. Do tego dodano przedrostek euro i już mieliśmy grę, która łączy kraje europy. Jednak na pierwsze losowanie trzeba było czekać dopiero do marca 2012 roku, a Polska dołączyła do gry w marcu 2017.

Regulamin i kraje uczestniczące

Większość krajów Unii Europejskiej bierze udział w tej nowej loterii. Jednak nie wszystkie. Z różnych powodów kilka krajów nie dołączyło do gry. Kupon Eurojackpot kupimy w Polsce, w Niemczech, krajach skandynawskich i Hiszpanii. Nie znajdziemy go jednak w sklepach Francji czy Portugalii. Poza Chorwacją nie włączyły się do niej również kraje bałkańskie.

Żeby dowiedzieć się jak grać w Eurojackpot najlepiej jest zajrzeć na stronę internetową z loteriami. Tam przede wszystkim będziemy musieli potwierdzić regulamin. Ponieważ gra polega na inwestowaniu pieniędzy i może przynieść ogromne zyski, jest przeznaczona dla dorosłych. To podstawowa zasada regulaminu, który musi zaakceptować każda gra liczbowa. W Polsce mamy też lokalne prawo, które ściśle reguluje udział i dopuszczenie gier hazardowych. Warto znać te zasady zanim przystąpimy do wydania pieniędzy na kupon.

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią, to możesz bez problemu zagrać w Eurojackpot, tak samo jak w każdą inną loterię. Nie powinieneś jednak kupować kuponów dzieciom, nawet nastolatkom. Mogą się pojawić kłopoty kiedy dziecko naprawdę wygra. Zgodnie z regulaminem nie może być bowiem właścicielem wygranej.

Poniżej znajduje się lista krajów uczestniczących w grze Eurojackpot:

 • Chorwacja
 • Republika Czeska
 • Dania
 • Estonia
 • Finlandia
 • Niemcy
 • Węgry
 • Islandia
 • Włochy
 • Litwa
 • Łotwa
 • Holandia
 • Norwegia
 • Polska
 • Słowacja
 • Słowenia
 • Hiszpania
 • Szwecja

Jak widać, jest ich całkiem sporo.

Jak grać w Eurojackpot

Gra stacjonarna Eurojackpot

Czasami czytając instrukcję można się pogubić, ale gra w Eurojackpot nie jest tak trudna jak mogłoby się wydawać. Nawet osoby, które nie wiedzą, jak napisać rozprawkę czy stworzyć aplikację internetową poradzą sobie bez problemu. To gra dla wszystkich pełnoletnich Europejczyków. Żeby wiedzieć, jak grać w Eurojackpot, wystarczy zrozumieć zasady każdej gry losowej.

Regulamin euro lotto obejmuje podstawową pulę, zasady, według których odbywa się losowanie oraz możliwe wygrane. Podstawowa pula na wygrane pierwszego stopnia to 10 mln Euro. W Polsce ta liczba jest przeliczana według aktualnego kursu. W przybliżeniu podaje się ją jako 375 mln złotych. Jak widać pula jest dużo wyższa niż w polskim lotto. Opłaca się więc od czasu do czasu zagrać. Gry losowe na skalę europejską zwiększają szansę na większą wygraną.

Kupon lotto podczas wypełniania i skreślania oraz porady, jak grać eurojackpot w Polsce
Zasady i porady, jak grać eurojackpot w Polsce, czyli co wart wiedzieć o grze

Na czym polega udział w grze?

Do wyboru masz 50 liczb, z których musisz trafić 5. Oprócz tego musisz trafić 2 liczby z 10. Trafienie pełnej puli daje gwarancję nagrody pierwszego stopnia. Nagroda drugiego stopnia przysługuje osobom, które trafiły 5 liczb z pierwszej puli i 1 z drugiej. Odpowiednio trzeci stopnień nagród dostają osoby, które trafiły tylko 5 liczb z pierwszej puli. Gry i wygrane mogą się kumulować, jeżeli np. wygramy tydzień po tygodniu.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze roboty sprzątające

Chcesz kupić robota sprzątającego i zastanawiasz się jaki model wybrać? Sprawdź najczęściej wybierane roboty sprzątające przez internautów.

Jak grać online w Eurojackpot?

Istnieje możliwość grania w gry liczbowe online. Żeby uczestniczyć w losowaniu musisz opłacić kupon. Jeden zakład kosztuje 12,50 zł. Tak jak na papierowym kuponie można zaznaczyć 5 liczb z 50 i 2 z 10. Można też opłacić więcej niż jeden zakład. Jeżeli wybierzesz opcję na chybił trafił, to program wybierze liczby za ciebie.

Loteria internetowa działa na takich samych zasadach jak stacjonarna. To znaczy wyniki zobaczysz w pierwszym dniu, w którym odbywa się następne losowanie. Gry i wygrane są prezentowane na tej samej stronie. Nie musisz szukać w internecie czy wygrałeś. Po prostu sprawdzasz pod tym samym adresem, pod którym kupiłeś kupon.

Skoro już wiesz, jak grać w Eurojackpot stacjonarnie i za pośrednictwem internetu, to pozostaje zapoznanie się z różnymi technikami gry. W Polsce jest dostępnych wiele gier losowych. Do większości mamy dostęp również za pośrednictwem internetu. Dlaczego akurat miałbyś zagrać w Eurojackpot?Bo jest duża wygrana i dużo możliwości pomniejszych wygranych. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami, jak zrobić film ze zdjęć?

Gry i wygrane – czy to się opłaca?

W co zagrać, żeby wygrać?

Nie ma gwarancji wygranej. Każda gra losowa opiera się na zasadzie, że wielu ludzi zrzuca się na niewiele wygranych. Tym niemniej Eurojackpot należy do gier, w których jest dużo stopni wygranych. Zwykle nawet kilkaset tysięcy osób w Polsce wygrywa równowartość 4-5 kuponów na jedno losowanie. Zasady są tak ustalone, żeby każdy miał przynajmniej minimalną szansę.

Oprócz tej gry można spróbować wielu innych. Nasz rodzimy totolotek to loteria o dużym prawdopodobieństwie wygranej. Szansa na wygraną pierwszego stopnia wynosi 1:13 983 816. Ale prawdopodobieństwo trafienia 5 czy 4 liczb rośnie. Dodatkowo masz większe szanse na trafienie, jeżeli grasz systemem. O tym powiemy więcej w dalszej części poradnika. Tylko w porównaniu z grą Totalizatora Sportowego stawki Eurojackpot są dużo wyższe.

Niektórzy decydują się zamiast tego na zdrapki. Czy to lepsza opcja? Zależy co chcesz osiągnąć. Szansa na wygraną w popularnych zdrapkach nie jest dużo większa niż w lotto. Mimo to cieszą się dużą popularnością w Polsce. Gra w zdrapki może mieć sens, jeżeli wybierzesz taką, która oferuje więcej niż jedną wygraną. Jeżeli zakup zdrapki nie jest impulsem, kiedy czekasz na autobus czy idziesz na zakupy. Jeżeli naprawdę masz nadzieję na wygraną, to podejdź do tego poważnie. Sprawdź, jakie zdrapki oferują większą ilość wygranych, ile już zostało wylosowanych, czy istnieją nagrody drugiego i trzeciego stopnia. Zawsze lepiej zagrać, kiedy masz dużą szansę, że przynajmniej zwróci ci się za zakup kuponu.

Zasady poszczególnych gier ze zdrapkami są bardzo zróżnicowane. Czasem warto wydać parę złotych więcej i mieć z tego nawet niską wygraną niż wydać 2 zł na zdrapkę, która nie daje dużych szans na wygraną.

Techniki i triki – liczbowa łamigłówka czy ślepy los

Wiedza jak grać w Eurojackpot to nie tylko znajomość regulaminu. Oczywiście regulamin jest ważny, żebyśmy w ogóle wiedzieli od czego zacząć. Jednak gry tego typu są oparte na pewnych sztuczkach matematycznych. Czasem warto trochę pogłówkować zwiększając swoją szansę w euro lotto.

Na czym polega granie systemem?

Prosty człowiek myśli – to ślepy los. Kupuję mój kupon, skreślam liczby i losowanie decyduje o tym co wygram. Może ktoś się modli, może ktoś stosuje pozytywne myślenie, ale świat, niezależnie od tego w co wierzysz, rządzi się pewnymi prawami. Jednym z nich jest rachunek prawdopodobieństwa. Nie martw się, nie będziemy ci zatruwać życia zbyt skomplikowaną matematyką. Radzimy tylko jak grać, żeby coś z tego mieć.

Najprostszy sposób, to sprawdzenie, które liczby najczęściej wypadały w ciągu poprzednich losowań. Może wszechświat je lubi, a może piłeczki w maszynie losującej są nierówne, w każdym razie niektóre liczby po prostu pojawiają się w wynikach częściej. Wiele osób w Polsce sprawdza wyniki z ostatniego roku. Kiedy wybierasz „pewniaki”, to gra staje się bardziej emocjonująca.

Inny system polega na typowaniu liczb, które nie zostały wybrane przez ostatnich kilka miesięcy lub lat. Można też zagrać obstawiając zawsze te same liczby.

Niezależnie od tego jakie zasady wybierzesz wiesz już jak grać w Eurojackpot i możesz poeksperymentować. Jeżeli podobał ci się ten poradnik, a chcesz wiedzieć, jak się robi gluta do zabawy dla dzieci, to zajrzyj do naszego tekstu jak zrobić slime.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny