Jak osłonić balkon?

Osłony pochodzenia naturalnego

Chcesz osłonić się przed sąsiadami i ich wścibskimi spojrzeniami? Warto będzie w tym celu zdecydować się zatem na jedno ze sprawdzonych rozwiązań osłonięcia balkonu. Możesz chociażby postawić na osłony pochodzenia naturalnego, jak plecionki:

  • bambusowe,
  • wiklinowe,
  • trzcinowe.

To materiały wysoce odporne na czynniki atmosferyczne, jakie możesz zakupić w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu, z całą pewnością dopasujesz taką osłonę pod swój balkon. Szukasz rozwiązania będącego jednocześnie nowoczesnym i… stylowym? Zatem, warto będzie postawić na modny technorattan! To szczelna osłona, jaka nie wymagać będzie żadnej pielęgnacji, a także osłoni od wiatru. Technorattan wykazuje odporność na promieniowanie oraz deszcz.

Osłony balkonowe, jakie imitują tkaniny

Zastanawiasz się, jak osłonić balkon? Jeżeli lubisz nieco romantyczny klimat i subtelne dekoracje, warto będzie postawić na osłony stworzone ze… sztucznych włókien! Może to być chociażby:

  • polipropylen,
  • winyl,
  • cordura,
  • olefin.

Materiały te doskonale imitują tkaniny naturalne, jednak będąc przy tym naprawdę… przyjemne w dotyku! Dodatkowo, nie przemakają i skutecznie chronią przed słońcem. Tego typu osłony z łatwością zakupisz w rulonach lub na metry – oczywiście, zależnie od oferty danego producenta. Barierki na balkonie mogą posłużyć do niektórych z nich jako mocowanie, z kolei inne trzeba będzie zamocować dzięki specjalnym linkom i oczkom (na brzegach osłon). Sztuczne włókna są bardzo trwałe, ale też… stylowe! Dzięki nim możesz więc bez obaw zakryć balkon, zyskując równocześnie… znakomity dodatek aranżacyjny! Osłonięty balkon stwarza możliwość swobodnego grillowania. Sprawdź także ten artykuł o wyborze grilla elektrycznego na balkon.

Postaw na… żywe rośliny!

Chcesz, aby balkon stał się przyjemnym zakątkiem do codziennego wypoczynku? A może pragniesz zabudować balkon tak, by osłonić taras od sąsiadów? Warto będzie zatem pomyśleć nad żywymi roślinami takimi, jak:

  • dzikie wino,
  • bluszcz.

Oczywiście, żywe rośliny należy odpowiednio pielęgnować. Bez odpowiedniego zatroszczenia się o nie, nawet najpiękniejsze okazy nie nadadzą się zupełnie… do niczego! Ważne będzie też ich odpowiednie upięcie na barierkach i mocowanie. Jeżeli przyłożysz się do aranżacji, z całą pewnością zyskasz przepiękną namiastkę ogrodu, który będzie zawieszony między ziemią, a… niebem!

Czym osłonić balkon w bloku?

Jak osłonić balkon meblami i żaluzjami z drewna?

Chcesz uciec od wścibskich spojrzeń sąsiadów? Warto będzie więc użyć do tego odpowiednich… mebli! Doskonałe mogą być chociażby modne ostatnio regały ażurowe, na jakich warto będzie ustawić doniczkową roślinność. Regał koniecznie zamocuj do balustrady – w ten sposób nawet silny wiatr nie będzie w stanie go przewrócić!

Oprócz tego, warto będzie także przymocować solidne, drewniane żaluzje po bokach – o ile zadaszenie balkonu jest żelbetonową płytą. Jeżeli zajdzie potrzeba, będzie można osłonę dowolnie opuszczać bądź podnosić. Pamiętaj jednak o tym, że drewniane żaluzje trzeba będzie odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem czynników zewnętrznych!

Parasole ogrodowe

Alternatywą do wszystkich wyżej opisanych pomysłów jest też… parasol ogrodowy! Można bowiem ustawić go nie tylko na tarasie czy w ogrodzie, ale i na każdym większym balkonie w boku mieszkalnym! Dzięki parasolowi zabezpieczyć się można nie tylko przed słońcem, ale i silnym deszczem. Rzecz jasna, jest to produkt o bardzo różnorodnej konstrukcji. Najbardziej tradycyjny z nich ma czaszę osadzoną na trzonku, będąc umocowany w ciężkiej podstawie – to jednak zapewnia mu stabilność.

Chcesz, by parasol był możliwie funkcjonalny? Warto będzie zdecydować się więc na parasol łamany! Posiada on bowiem specjalnie skonstruowane ramię, jakie można wyginać pod odpowiednim kątem. Możesz tez pomyśleć nad parasolem na wysięgniku – to pozwoli na uzyskanie sporej przestrzeni… pod parasolem! A więc, nie będzie większego problemu z rozmieszczeniem na balkonie zarówno stolika, jak i krzeseł. Podczas jego wyboru koniecznie zwróć uwagę na to, ile miejsca posiadasz na balkonie – nie możesz bowiem parasolowi utrudniać delikatnego poruszania się. To ważne, jeśli masz mały balkonik – wówczas parasol ze stołem również będzie… znakomitym pomysłem!

Pamiętaj, że…

Nowoczesne osłony balkonowe są nie tylko elementem praktycznym, ale i bardzo… stylowym! Jeżeli zdecydujesz się na jedną z nich, stworzoną z wysokojakościowego materiały, na pewno będzie ona służyć jeszcze przez wiele kolejnych lat. Przemyśl więc, która z opcji będzie najbardziej odpowiadała preferencjom i wpasuje się w cały klimat domu. Dzięki temu, poszerzysz go o… stylowe pomieszczenie zewnętrzne!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny