Kapsułki do prania – co to takiego? Czy naprawdę warto?

Kapsułki cenione są przede wszystkim za wygodę stosowania. Zawsze pod ręką, niewielkie kuleczki, które zawierają w sobie wszystko to, co potrzebne do skutecznego prania. Umieszczasz ją na dnie bębna i wkładasz brudne ubrania. Ubrania są czyste, pachnące i świeże, dlatego nie ma obaw, że zostaną jakieś zabrudzenia. Możesz wybrać różne rodzaje kapsułek, np. do odzieży białej, kolorowej, z odplamiaczem itd. Każda kapsułka oprócz proszku ma dodany płyn zmiękczający, dzięki czemu nie musisz kupować go oddzielnie. Tego typu środki piorące są łatwe w przechowywaniu. Nie zbrylają się i nie będą nigdy zawilgocone, bo mają szczelne zamknięcie. Zazwyczaj jedna kapsułka starcza na ok. 5 kg prania, co świadczy o większej oszczędności niż przy praniu niektórymi proszkami.

Sprawdź ofertę dobrego sklepu z chemią gospodarczą i zobacz, jak wiele różnych kapsułek możesz wybrać. W Laboratorium Pani Domu: https://laboratoriumpanidomu.pl znajdziesz np. kapsułki od prania kolorowych ubrań Triumf Farb-Brillanz, które na pewno  rozpuszczą się w całości w bębnie pralki  i są idealnie dopasowane do jednego cyklu prania. Nie mają fosforanów ani zeolitów, dlatego to bardzo  ekologiczny produkt. Są też bardzo skuteczne przy usuwaniu plam i wzmacniają kolor tkaniny. W ofercie sklepu znajdziesz też kapsułki DALLI Activ Kapsułki do prania białych i jasnych tkanin czy DALLI Sport Outdoor Kapsułki do prania sportowych ubrań, które wnikają mocno w głąb włókien i usuwają wszelkie zabrudzenia. Oprócz tego eliminują też nieprzyjemne zapachy. To tylko kilka z wielu rodzajów kapsułek, które dostaniesz w Laboratorium Pani Domu.

Tradycyjnie, czyli proszek do prania

Poczciwy, tradycyjny proszek do prania ma się równie dobrze, jak nowoczesnej kapsułki. Proszki dzisiaj, a te sprzed kilku znacząco się różnią pod względem skuteczności prania. Zawierają w składzie wysokiej jakości substancje piorące, które skutecznie usuwają zabrudzenia i są delikatne dla włókien tkanin. Proszek wypada nieco lepiej w jakości prania szczególnie trudnych do usunięcia zabrudzeń, np. na białych tkaninach. Jednak ma też swoje wady, na które warto zwrócić uwagę. Granulki proszku mogą nie do końca rozpuścić się w wodzie, co sprawia, że zostają w podajniku lub na materiale. Kolejna kwestia to nieumiejętne odmierzanie proszku do jednego cyklu prania. Przy kapsułkach nie ma z tym żadnego problemu. Musisz kupić  dodatkowo płyn zmiękczający i ewentualnie odplamiacz.

Pamiętaj jednak, że dobrej jakości proszek nie będzie zostawiał smug, plam na ubraniach i dobrze rozpuści się w wodzie. Sięgaj po takie produkty, które zapewnia Ci perfekcyjne efekty prania pod każdym względem. Wspominany wyżej sklep Laboratorium Pani Domu ma w ofercie tylko najlepszej jakości proszki wybranych firm, dlatego warto po nie sięgnąć. To m.in. biodegradowalny proszek Triumf, który pierze skutecznie nawet w 30 stopniach. Zawiera wybielacz tlenowy z aktywatorem i bioaktywne enzymy. Produkt ma Certyfikat EU Ecolabel i Nordic Ecolabel. Nie zawiera fosforanów ani zeolitów.

Warto wspomnieć o proszkach Dalii firmy Dalli łączących w sobie wysoką jakość niemieckich środków czyszczących i rozsądną cenę. Nie brakuje też proszków. Jeśli  chcesz prać ubrania kolorowe z jasnymi koniecznie, sprawdź niezawodny proszek Dalii Dalli Color, dedykowany do równoczesnego prania ubrań w różnym kolorze. Efekt mile Cię zaskoczy. Oprócz tego w ofercie sklepu znajdziesz proszki takich marek jak Persil, Gama czy Dash i wielu innych, które gwarantują wysoka jakość prania.

A może żel do prania?

Żel do prania to  atrakcyjna alternatywa proszku. Ten preparat łączy w sobie wysoką skuteczność z wydajnością prania. Wystarczy dodać niewielką ilość żelu, aby ubrania były czyste i dobrze odświeżone. Żel ma zazwyczaj praktyczną nakrętkę, którą wykorzystasz jako miarkę. Natomiast jeśli chodzi o sposób podania, to możesz wlać preparat tradycyjnie do szufladki lub bezpośrednio do bębna. W ofercie sklepu Laboratorium Pani Domu znajdziesz różnorodne żele do prania, które w pełni zaspokoją Twoje potrzeby. Może to być np. żel marki Heitmann do prania odzieży puchowej lub żele do prania tkanin  kolorowych  Dash lub Dalli. Jeżeli chcesz kupić preparat do tkanin białych, wybierz np. żel firmy Triumf, a do rzeczy czarnych żel Dalli Black. Znajdziesz w ofercie sklepu także dobrej jakości żele formy Persil Gama czy A+. Wybór jest bardzo duży i na pewno znajdziesz zestaw produktów, które pomogą Ci zachować Twoje ubrania i pościel w nienagannej czystości i świeżości. 

Co wybrać, aby mieć poczucie dobrych i ekonomicznych zakupów? Sprawdź równe rodzaje produktów i zastanów się, które z nich będą najlepiej odpowiadać potrzebom Twoim i domowników. Jeśli żyjesz szybko i nie masz mocno brudnych ubrań, wybierz kapsułki. Natomiast, gdy pierzesz dużo i często prane rzeczy są mocno zabrudzone, wybierz proszek. Natomiast żel możesz mieć zawsze pod ręką.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej