Metody przedłużania rzęs

Chcesz się dowiedzieć, jakie są metody na to, aby pielęgnować doczepiane rzęsy? Warto wcześniej sprawdzić, na jakie metody przedłużania rzęs możesz w ogóle się zdecydować. Okazuje się, że do wyboru masz przynajmniej kilka sposobów na to, aby uzyskać niesamowite spojrzenie. Tak naprawdę wybór konkretnej metody będzie zależeć od tego, na jakim efekcie końcowym będzie Ci zależeć najbardziej.

Wśród metod przedłużania rzęs wymienia się głównie:

  • Przedłużanie rzęs jednorazowe - jeżeli zależy Ci na przedłużeniu rzęs na jeden wieczór, możesz tego dokonać całkowicie samodzielnie, wykorzystując do tego celu sztuczne rzęsy w pasku lub w kępkach. Przykleja się je na zasadzie specjalnego kleju. Po jednym dniu noszenia takich rzęs zaleca się ich zdjęcie. Dlatego nie musimy ich pielęgnować.
  • Przedłużanie rzęs semipermamentne - przedłużane rzęsy pozwalają cieszyć się pięknym spojrzeniem nawet przez 2 miesiące. Wśród takich metod wymienia się przedłużanie rzęs sposobem 1:1 lub też przedłużanie metodą objętościową. Ta druga polega na tym, że do każdej naturalnej rzęsy doklejane są przynajmniej 2 lub więcej sztuczne rzęsy.

Jak myć sztuczne rzęsy?

Jeżeli myślisz, że mając dopieczane rzęsy będziesz musiała liczyć się z pewnymi ograniczeniami, to na pewno nie ma takiego powodu do zmartwień. Ponieważ mając sztuczne rzęsy nadal możesz brać prysznic, pływać w basenie lub uprawiać inne dyscypliny sportowe. Ponadto przedłużane rzęsy są odporne na pot, łzy oraz wodę. Oczywiście należy się z nimi odpowiednio obchodzić, aby nie doszło do ich szybkiego odklejenia.

Skorzystaj z 3 TOP sposobów na to, aby prawidłowo czyścić i pielęgnować doczepiane rzęsy:

  • Mycie sztucznych rzęs przy pomocy kosmetyków do pielęgnacji twarzy - zastanawiając się nad tym, jak myć sztuczne rzęsy, tak naprawdę wystarczy pamiętać o nich podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Do tego celu sprawdzi się woda z niewielką ilością żelu lub pianki do mycia twarzy. Ważne jest jednak to, aby skład takiego kosmetyku był pozbawiony alkoholu, a także silikonów. Dobrze jest też, aby w składzie nie były zawarte różne olejki. Ponieważ przyczyniają się one tak naprawdę do szybszego procesu odklejania sztucznych rzęs. Ponadto należy czyścić je bardzo delikatnie, unikając mocnego tarcia.
  • Szampon do rzęs - jeżeli jednak nie jesteś pewna tego, czy Twoje kosmetyki do pielęgnacji twarzy na pewno nie zaszkodzą sztucznym rzęsom, dobrym pomysłem będzie profesjonalny szampon do rzęs. Kosmetyk posiada idealnie dopasowany skład, który nie tylko pomoże prawidłowo pielęgnować doczepiane rzęsy, ale również będzie wyróżniał się właściwościami antybakteryjnymi i przeciwgrzybicznymi.
  • Żel micelarny do demakijażu - kolejnym kosmetykiem, z którego możesz swobodnie skorzystać jest żel micelarny do demakijażu. Jest on na tyle delikatny i skuteczny, iż perfekcyjnie poradzi sobie z zabrudzeniami znajdującymi się na rzęsach, ale jednocześnie nie uszkodzi kleju.

Czym czyścić przedłużane rzęsy - cenne porady

Gdy już wiemy, czym i jak myć sztuczne rzęsy, aby na pewno nie doprowadzić do ich odklejenia, to warto jeszcze sprawdzić inne cenne porady przedłużające żywotność Twojego pięknego spojrzenia. Przede wszystkim ważne jest od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, zaraz po zabiegu przedłużania rzęs. W tym czasie nie zaleca się długiego moczenia rzęs w wodzie, ponieważ może to doprowadzić do nieprawidłowego zawiązania się kleju. W efekcie sztuczne rzęsy będą trzymać się bardzo słabo i szybko zaczną odpadać.

Kolejną wskazówką jest unikanie tradycyjnych płatków kosmetycznych. Niestety mikrowłókna pozostawiane przez nie na rzęsach mają negatywny wpływ na ich pielęgnację. Dlatego pewnie zastanawiasz się, czym należy czyścić rzęsy, aby ich w żaden sposób nie uszkodzić. Tutaj na pewno sprawdzi się aplikator welurowy lub też specjalny pędzelek, który jest dedykowany do mycia rzęs. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak dbać o sztuczne rzęsy.

Preparaty do mycia rzęs - ceny

Jeśli już wiesz czym, a także, w jaki sposób należy dbać o sztuczne rzęsy, aby jak najdłużej cieszyć się niesamowitym wyglądem swojego spojrzenia, to przy okazji będziesz chciała zastanowić się również nad cenami takich kosmetyków. Na szczęście są one nie tylko łatwo dostępne, ale również ich atrakcyjne ceny powodują, że z pewnością znajdziesz najlepszy produkt spełniający Twoje oczekiwania.

Przykładowe ceny preparatów przeznaczonych do pielęgnacji sztucznych rzęs

Nazwa preparatu

Cena

Sinsay Płyn micelarny różowy damski

12,99 zł

Zestaw do mycia rzęs - saszetka LC 3ml + butelka pianotwórcza

17,00 zł

Szampon w piance do mycia rzęs Farmona Expert Lashes 100 ml

21,17 zł

Szampon do brwi i rzęs + szczoteczki Jolash

32,99 zł

Teraz widzisz, że koszt takich kosmetyków do pielęgnacji sztucznych rzęs waha się od kilkunastu do maksymalnie 40 złotych. Oczywiście dbanie o swoje piękne spojrzenie nie jest jedynym, o czym musisz pamiętać. Na pewno zastanawiasz się również nad tym, jak usunąć kamień nazębny, czy też jak pozbyć się mroczków przed oczami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny