Domowe sposoby na obniżenie cholesterolu

1. Aktywność fizyczna a poziom cholesterolu

Jest to rzecz, której zwyczajnie nie sposób pominąć. Regularne ćwiczenia doskonale wpłyną na obniżenie się poziomu złego cholesterolu. Oczywiście, nie musisz od czasu do czasu biegać na siłownię i ciężko trenować – niestety, ale takie działanie nie przyniesie wówczas długotrwałych efektów. Zdecydowanie lepsze będą codzienne spacery, gimnastyka, jazda na rowerze, joga, nording walking, jogging czy też jazda na… hulajnodze! Pamiętaj, że takie naturalne środki pomogą nie tylko zmniejszyć cholesterol, ale też spalić tłuszcz i pozbyć się zbędnych kalorii.

Dzięki aktywności fizycznej mózg lepiej się dotlenia, a organizm staje się zahartowany. Zatem aktywność i ćwiczenia to doskonałe domowe sposoby na obniżenie cholesterolu! Dzięki nim możemy zmniejszyć ryzyko pojawienia się miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, nowotworów albo cukrzycy typu II.

2. Jak zwalczyć zły cholesterol dietą śródziemnomorską?

Zastanawiasz się, jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami? Warto będzie przerzucić się na dietę śródziemnomorską! Tego rodzaju dieta bardzo skutecznie chroni serce, ponieważ nie spożywa się wówczas tłuszczów zwierzęcych bogatych w nasycone kwasy tłuszczowe – za to zastępowane są one tłuszczami roślinnymi i bogatymi w jednonienasycone kwasy tłuszczowe oraz wielonienasycone kwasy omega-3! A takie zawarte są np. w owocach morza bądź rybach morskich.

Pamiętaj, że warzywa oraz owoce morza bogate są również w wiele cennych antyoksydantów, a także potas i magnez – właśnie dzięki nim serce będzie skutecznie chronione. Cóż, „skarby morza” to zatem naturalne środki, które pozwolą na skuteczne zbijanie cholesterolu. A może zainteresuje cię także ten artykuł z domowymi sposobami na trądzik?

3. Trójglicerydy a dieta wegetariańska

Jeżeli chcesz w naturalny sposób obniżyć cholesterol w organizmie, warto będzie postawić na dietę opartą na… produktach roślinnych. Taka dieta będzie korzystna dla układu krążenia, ponieważ nasyconych kwasów tłuszczowych będzie w niej stosunkowo niewiele – z kolei pojawi się więcej błonnika i przeciwutleniaczy. Oczywiście, warto wspierać się mimo wszystko kwasami omega-3, zawartych np. w olejach, orzechach, migdałach, pestkach dyni czy też nasionach słonecznika.

Koniecznie ogranicz również spożywanie… słodyczy! Wysoki poziom cholesterolu może pojawić się bowiem również przez ich zbyt dużą ilość. Chcesz szybko zbić owy poziom? Odstaw słodycze albo jedz je wyłącznie od czasu do czasu. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na opryszczkę.

Jak zwalczyć zły cholesterol?

4. Wysoki cholesterol a czosnek

Zbijanie cholesterolu to konieczność, by nie zachorować na ciężką chorobę, jaką jest np. wspomniana już wiele razy miażdżyca. Warto będzie w tym celu wykorzystać lecznicze właściwości… czosnku! Oprócz wody, białka, węglowodanów i błonnika zawiera on bowiem gamma-glutamylocysteinę, allinę czy też allicynę – związki wykazujące przeciwzapalne oraz detoksykujące działanie.

Czosnek jako domowe sposoby na obniżenie cholesterolu, czyli jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami
Jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami – 5 sprawdzonych metod

Jak obniżyć poziom cholesterolu? Spożywane codziennie ząbki czosnku to jednocześnie niezwykle skuteczne domowe sposoby na obniżenie cholesterolu. Uwierz, że korzystnie wpłyną one nie tylko na wyrównanie się poziomu trójglicerydów, ale też wesprą działanie całego układu sercowo-naczyniowego czy też oddechowego.

5. Mniej… stresu!

Zastanawiasz się, jak obniżyć cholesterol domowymi sposobami? Skuteczna walka z cholesterolem będzie widoczna wówczas, gdy zredukujesz ilość… stresu. Nie zapominaj więc o ćwiczeniach relaksacyjnych takich, jak joga bądź np. tai chi. Koniecznie wprowadzaj się możliwie często w stan odprężenia jednak nie tylko ciała, ale też umysłu. Bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się również medytacja. Wystarczy wybrać jedną mantrę (słowo) i powtarzać je np. każdego wieczora przez kilkanaście minut. Skupiaj się wówczas na wolnym oddychaniu i nie walcz z myślami na siłę.

Połącz odstresowywanie się w ten sposób z gorącymi, aromatycznymi kąpielami. A może masaż relaksujący czy pobyt w saunie lub jacuzzi? Połącz owe metody z systematyczną aktywnością fizyczną, a także zdrowym jedzeniem. Pamiętaj, że zmiana stylu życia może pomóc w zmniejszeniu się ryzyka wystąpienia miażdżycy bądź innych chorób. Warto więc wykorzystać wszystkie te metody, łącząc je i stosując naprzemiennie. Wyciszając swój organizm oraz dostarczając mu cennych składników sprawisz, że zły cholesterol na pewno się zmniejszy!

Pamiętaj, że…

W przypadku braku poprawy lub pogorszenia się stanu zdrowia, koniecznie wybierz się jak najszybciej do lekarza! Powyższe porady są tradycyjnymi, domowymi metodami leczenia, a nie popartą badaniami naukowymi wiedzą medyczną. Stosowanie ich nie może być zatem alternatywą dla skorzystania ze standardowych usług medycznych i konsultacji lekarskich!

ikona podziel się Przekaż dalej