Postaw na meble z podwójną funkcją

Świetnym rozwiązaniem są meble modułowe, z których możesz samodzielnie skomponować projekt pasujący do Twojego wnętrza. Jeśli masz wysokie mieszkanie, z ich pomocą zrobić antresolę z łóżkiem sypialnianym. Pod antresolą możesz zrobić szafki do przechowywania bądź zawiesić telewizor, a nawet ustawić biurko i przyszykować kącik do pracy.

Doskonałym pomysłem są również modułowe kanapy, które w ciągu dnia będą pełnić rolę wygodnego mebla wypoczynkowego a nocą wygodnego łóżka. Jeśli masz więcej miejsca, spokojnie możesz wybrać narożnik z pojemnymi skrzyniami na pościel, które mogą służyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się również tzw. półkotapczany. To nic innego jak łóżka chowane do ściany. Te łóżka charakteryzują się możliwością schowania się wewnątrz mebla lub ściany, kiedy nie są używane, co pozwala na efektywne korzystanie z dostępnej przestrzeni.

Wybierz okrągły, rozkładany stół

Okrągły stół zazwyczaj zajmuje mniej miejsca niż kwadratowy czy prostokątny. Łatwiej go też ustawić w każdym kącie, a i optycznie wydaje się mniejszy, smuklejszy. Jeśli nie masz zbyt dużo miejsca, najlepszym rozwiązaniem będzie rozkładany stół, który w razie konieczności powiększy swoją powierzchnię.

Stawiaj na solidne meble stylem pasujące do pozostałych mebli. Najlepiej na niezbyt masywnej podstawie, by nie stwarzać niepotrzebnego wrażenia ciężkości mebla. Idealne będą stoły z nogami z metalowych rurek, np. w kolorze złota lub proszkowanej stali. Ciekawe propozycje znajdziesz tutaj: https://www.meblezmetalu.pl/pl/menu/meble/stoly-3153.html.

Postaw ażurową ściankę

Jeśli to możliwe, podziel przestrzeń na część dzienną i nocną za pomocą ażurowej ścianki z lameli, paneli dekoracyjnych bądź po prostu modułowego mebla. Lamele możesz ustawić na dowolnej szerokości. Wybierając opcję z cienkimi, ale gęstymi listwami sprawisz, że to, co za lamelą będzie praktycznie niewidoczne, a jednocześnie nie stracisz dużo miejsca.

Inaczej będzie w przypadku modułowych regałów. Choć są świetnym pomysłem na podzielenie pomieszczenia na pół, to zajmują sporo miejsca. Warto jednak rozważyć to rozwiązanie, gdy brakuje Ci miejsca do przechowywania książek bądź innych drobiazgów, a jednocześnie chcesz wydzielić część sypialnianą od dziennej.

Wstaw łóżko sypialniane do salonu

Kiedy masz dużo miejsca w pokoju i chcesz do niego wstawić łóżko sypialniane, rozważ montaż przysufitowych szyn, na których zawiesisz zasłony. W ten sposób szybko osłonisz niepościelone łóżko, gdy wpadną niezapowiedziani goście lub po prostu, kiedy nie będziesz chciał się z nimi dzielić swoją prywatnością. U stóp takiego łóżka możesz ustawić meblościankę, szafę bądź inny mebel, który dodatkowo odgrodzi część wypoczynkową od sypialnianej.

Pamiętaj o dodatkach

Urządzając salon i sypialnie w jednym pomieszczeniu nie możesz zapomnieć o dodatkach. Powinny one być spójne i dodawać klimatu. Pamiętaj o odpowiednim naświetleniu – lampy powinno znaleźć się nad stołem, a przy kanapie lampa podłogowa, która będzie pełniła rolę lampki nocnej. Podobnie wybierz lekki stolik kawowy, by bez problemu przesunąć go, gdy będziesz rozkładać łóżko. Niski stolik zastąpi szafkę nocną.

ikona podziel się Przekaż dalej