Jak się pozbyć wągrów? Domowe sposoby

Oczyszczanie twarzy z wągrów za pomocą sody

Jeśli szukasz sposobów na oczyszczenie skóry nosa z czarnych kropek, warto będzie wykorzystać w tym celu lecznicze właściwości sody. Dzięki niej będziesz mógł stworzyć domową maseczkę sodową, jaka będzie idealnym preparatem zwalczającym wągry na nosie. Za pomocą maseczki sodowej skórę będzie można dokładnie oczyścić, ale też wygładzić i zmiękczyć – wszystko dzięki jej złuszczającym właściwościom. Kiedy zmieszasz sodę z wodą i nałożysz ją na partię skóry z czarnymi punkcikami, powinna się ona dość szybko oczyścić. Mało tego, maseczka sodowa sprawi, że pory się zwężą, a wydzielanie sebum na twarzy zostanie znacznie ograniczone. Masz na buzi przebarwienia albo blizny? Zatem, maseczka sodowa powinna je nieco rozjaśnić! Przygotuj sobie:

  • 1 łyżeczkę sody oczyszczonej,
  • 1 łyżeczkę wody.

Składniki wystarczy ze sobą wymieszać i nałożyć punktowo na skórę twarzy ze zmianami. Jako że maseczka ma lejącą konsystencję, musisz koniecznie uważać podczas jej nakładania na zaskórniki na nosie. Powinieneś zostawić maseczkę na buzi przynajmniej na kilka minut, żeby mogła działać. Później wystarczy zmyć twarz letnią wodą. Szybko przekonasz się, że soda jest świetna na pozbywanie się wągrów. W dodatku, jej cena to ok. 7 zł / 1 kg – zatem, to budżetowe rozwiązanie, zupełnie „na każdą kieszeń”. Dzięki sodzie cera na pewno się pojawi, bowiem maseczka z sody:

  • usunie zrogowaciały i martwy naskórek,
  • rozjaśni zmiany na buzi po trądziku,
  • oczyści zatkane pory,
  • pozbędzie się bakterii.

Masz problemy z wągrami także w innych miejscach? Sprawdź także ten artykuł o sposobach na wągry w uszach.

Usuwanie porów w gabinecie kosmetycznym

Rzecz jasna, oczyszczanie twarzy nie musi odbywać się wyłącznie w domu, a domowe sposoby to nie jedyna opcja. Jeżeli posiadasz większy budżet, możesz zdecydować się bowiem na usuwanie wągrów u kosmetyczki. Jednymi z najbardziej popularnych metod, które usuwają czarne wągry, są:

  • oczyszczanie manualne – kosmetyczka za pomocą własnych rąk będzie pozbywać się niechcianych zaskórników. Oczywiście, wcześniej robi ona zarówno demakijaż, jak i peeling w celu rozpulchnienia buzi. Na koniec cała okolica, gdzie wyciskane były wągry, będzie zdezynfekowana i nałożona zostanie na nią maseczka wraz z kremem.
  • peeling kawitacyjny – dzięki niemu można pozbyć się wągrów, ale też wygładzić i rozjaśnić cerę. Wszystko dzięki aparatowi, jaki emituje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości – kosmetyczka będzie nim przesuwać po twarzy, oczyszczając ją.
  • jonoforeza – dzięki prądowi galwanicznemu, do skóry wprowadza się specjalistyczne środki przeciwłojotokowe, antybakteryjne i delikatnie złuszczające.
  • złuszczanie kwasem migdałowym – wągry na nosie nie będą już więcej problemem, jeśli się na niego zdecydujesz! Na twarz najpierw „ląduje” środek wyrównujący pH cery, a następnie preparat ze specjalnym kwasem. Oczywiście, na koniec zabiegu skóry nosa i okolic, gdzie pojawiły się wągry, zostanie posmarowana odpowiednim kremem.

Jeśli czarne wągry występują w naprawdę dużej ilości, koniecznie powinieneś wybrać się na konsultację do dermatologa! Jest to bowiem osoba, która najlepiej oceni stan skóry twarzy i powie, czy cera wymagać będzie dodatkowego leczenia np. specyfikami z apteki.

Jak zwalczyć zaskórniki na nosie? Usuwanie porów krok po kroku

Wągry na nosie kontra prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy

Pozbywanie się zaskórników nie jest problematyczne, o ile dobrze znasz potrzeby swojej skóry twarzy. Cera skłonna do wyprysków powinna być traktowana zupełnie inaczej, jak np. mieszana czy sucha. Cerę trądzikową powinno się oczyszczać przynajmniej dwa razy dziennie – a więc zarówno rano, jak i wieczorem. Dzięki temu usnąć można z niej nie tylko nadmiar sebum, ale i kurz bądź resztki makijażu, które zalegają w porach. Warto w tym przypadku skorzystać ze specjalnych preparatów, jakie przeznaczone są dla trądzikowej cery, skłonnej powystępowania zaskórników. Możesz korzystać z tych środków, które nie zawierają wysuszających i podrażniających skórę składników:

  • żele do mycia twarzy,
  • płyny micelarne (dopasowane do cery),
  • pianki do mycia.
Kobieta usuwająca zaskórniki na nosie oraz wągry na nosie i jak pozbyć się wągrów z nosa
Porady jak pozbyć się wągrów na nosie, czyli zaskórniki na nosie krok po kroku

Jak się pozbyć wągrów na nosie w domu? Otóż, możesz skorzystać również ze szczoteczek do mycia twarzy, które usuwają zanieczyszczenia i nieco złuszczają naskórek, a także masują go. Z ich pomocą można sprawić, że substancje aktywne z kosmetycznych preparatów będą lepiej się wchłaniać w skórę twarzy – zatem, zadziałają bardziej efektywnie! Kiedy już umyjesz swoją twarz, warto będzie przetrzeć ją tonikiem – rzecz jasna, bez zawartości alkoholu. Dzięki niemu możesz bowiem wyrównać pH skóry i przywrócić jej funkcjonowanie do optymalnych wartości – utrzymasz zatem naturalną florę bakteryjną swojej cery. O toniku nie wolno zapominać, bo tylko dzięki niemu cera będzie odpowiednio i w pełni czysta!

Warto również wykonywać peeling twarzy, przynajmniej 3 razy w tygodniu. Dzięki temu złuszczysz martwy naskórek, co ułatwi pozbywanie się wągrów z twarzy. Możesz zdecydować się na peeling chemiczny bądź enzymatyczny, a po jego przeprowadzeniu nałożyć na buzię maseczkę oczyszczającą – najlepiej o właściwościach antybakteryjnych i ściągających. Pielęgnację zakończ nałożeniem na skórę twarzy kremu nawilżającego o lekkiej i niezbyt tłustej konsystencji. Może to być również krem z odżywczymi składnikami, regulującymi wydzielanie sebum na buzi.

Oczyszczanie twarzy dzięki węglowi aktywnemu

Jak się pozbyć wągrów, kiedy próbowałeś już wszystkich sposobów i dalej nie możesz sobie z nimi poradzić? Otóż, warto będzie w takim przypadku sięgnąć po węgiel aktywny, jaki jest doskonałym „wrogiem” zaskórników. Dzięki niemu można ze skóry ściągnąć większość zanieczyszczeń, które potrafią się gromadzić na niej dosłownie każdego dnia. Zatem, za pomocą węgla aktywnego możesz usunąć z buzi:

  • kurz,
  • pot,
  • smog,
  • bakterie.

Węgiel aktywny może także odetkać zatkane pory, skutecznie ułatwiając cerze oddychanie. Warto przygotować z niego domową maseczkę, która pochłonie toksyny z porów skóry, działając przeciwbakteryjnie i oczyszczająco. Dzięki niej, zmiany trądzikowe nie będą już kłopotem, a łojotokowa i tłusta cera znacznie się „uspokoi”. Przygotuj sobie:

  • 1 łyżeczkę żelatyny,
  • 1 łyżeczkę węgla aktywnego,
  • 1 łyżeczkę wody destylowanej.

Należy następnie wrzucić żelatynę z węglem do garnka. Dodaj do niego wodę i wstaw na niewielki ogień gotując do momentu, gdy wszystkie te składniki się rozpuszczą. Pozostaw garnek z zawartością do przestygnięcia, a następnie nałóż powstałą maseczkę na skórę twarzy. Kiedy minie kwadrans, delikatnie ściągnij maskę z buzi, odrywając ją od niej. Maska z aktywnego węgla, stosowana regularnie, będzie w stanie ściągnąć z cery nadmiar wydzielającego się codziennie sebum, uelastyczni twarzy oraz sprawi, że wągry na nosie odejdą… w zapomnienie!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny