Jak prać jeansy żeby się skurczyły?

Jak prać jeansy? Pranie jeansów w pralce nie jest prostą czynnością. Źle wykonane pranie może bowiem przyczynić się do niekontrolowanego skurczenia się spodni lub utraty dotychczasowego koloru. Warto więc zapamiętać kilka cennych wskazówek, jak prać dżinsy, których z pewnością nie znajdziemy na żadnej metce.

Pierwszą ważną rzeczą jest wywrócenie spodni na lewą stronę podczas prania oraz zastosowanie niskiej temperatury. Nie zaleca się też prania jeansów zaraz po zakupie. Powinno się nosić je możliwie jak najdłużej, by odpowiednio dopasowały się do sylwetki. Przepisem na dobrze wyglądające spodnie jeansowe jest przede wszystkim rzadkie i krótkie pranie.

No dobrze, ale jak prać jeansy żeby się skurczyły? W tym wypadku wskazana jest wyższa temperatura. Na początek wystarczy 60 stopni. To bezpieczna temperatura, dzięki której można zauważyć sporą różnicę po praniu. Jeśli efekt jest niezauważalny, wówczas można poddać spodnie praniu w wyższej temperaturze. Jeśli szukasz dodatkowych informacji, w tych artykułach znajdziesz więcej porad o praniu.

Jak prać czarne jeansy?

Czarne jeansy stanowią nieco większy problem podczas prania niż te standardowe. Czerń bardzo często narażona jest na utratę intensywności koloru oraz nieestetyczne zacieki powstałe z proszku. Podpowiemy więc, jak prać jeansy żeby nie straciły koloru.

Jeśli zastanawiacie się, jak prać jeansy o czarnej barwie, skorzystajcie z soli i octu. W tym celu należy sporządzić roztwór 5 litrów wody z 1 szklanką octu oraz odrobiną (np. łyżeczką) soli kuchennej. Następnie wystarczy zamoczyć w nim czarne jeansy, wywrócone na lewą stronę. Na koniec wystarczy je wyprać w niskiej temperaturze.

Podczas każdego prania w pralce można dbać o jakość koloru naszych ubrań poprzez dodawanie 1/3 szklanki octu, zamiast chemicznych środków zmiękczających. Niewskazane jest natomiast używanie płynu do płukania tkanin podczas prania jeansów, ponieważ są one wówczas bardziej podatne na odkształcenie.

Pranie jeansów w pralce powinno być wykonywane na lewą stronę. Jeansy można prać w standardowych ustawianiach temperatury.
Jak prać jeansy - poradnik praktyczny, wskazówki i rady

Pranie jeansów w pralce – wskazówki

Piorąc spodnie jeansowe w pralce, warto używać płynu lub kapsułek do prania. Proszek może pozostawiać zacieki. Z kolei w przypadku czarnych jeansów najlepiej korzystać ze środków przeznaczonych do prania czarnych tkanin. Wówczas intensywna czerń zostanie zachowana na dłużej.

Wiemy już, jak prać jeansy żeby nie straciły koloru oraz skutecznie się skurczyły, jednak równie ważną kwestią w praniu jeansów jest ich umiejętne suszenie. Czynność ta posiada ogromny wpływ na stan wizualny spodni. Tradycyjne sposoby niekoniecznie sprawdzą się w tym przypadku. Nie zaleca się suszenia jeansów na słońcu ani na grzejniku.

Informacje związane z kwestią, jak prać jeansy, stanowią istotne wskazówki dotyczące prawidłowego prania. Dzięki zastosowaniu się do powyższych rad, jak prać dżinsy, nasze ulubione spodnie z pewnością dłużej będą wyglądały jak nowe. W dodatku poprzez odpowiednie pranie w prosty sposób możemy zniwelować defekt, jakim są zbyt rozciągnięte jeansy.

ikona podziel się Przekaż dalej