Plamy na dziecięcych ubraniach powstają w bardzo różnych okolicznościach. Farby, flamastry, trawa, błoto, rozlana zupa – wszystko potrafi wygenerować trudne do usunięcia zabrudzenia. Żeby ich uniknąć trzeba by było zawinąć dzieci w jednorazowe foliowe wdzianka, nie pozwalać im się ubierać, zakazać prac plastycznych lub wychodzenia na podwórko. Żadna z tych opcji nie wydaje się satysfakcjonująca, dlatego lepiej po prostu poznać sposoby na to, jak spierać różnego rodzaju plamy.

Zastosuj wybielacz lub środki do odplamiania

Dobrą metodą jest stosowanie odpowiednich odplamiaczy. Jeśli chcesz odplamić i dodatkowo rozjaśnić białe tkaniny, rozważ wybielacz (sprawdź na: https://www.golddrop.eu/pl/pdt/wybielacz). Produkty tego typu zawierają zwykle związki chlorowe o silnych właściwościach wybielających, dlatego lepiej nie próbuj stosować ich na kolorowych ubraniach, bo mogą one bezpowrotnie stracić swoją barwę. W przypadku tkanin kolorowych warto pamiętać o zapieraniu ich przed wrzucenie do prania. Poplamione miejsce najlepiej potraktować dedykowanym preparatem zgodnie z instrukcją producenta na opakowaniu. Po wypraniu może być już za późno, ponieważ niektóre plamy mogą się utrwalić  i potem już nie da się ich pozbyć.

Wybieraj produkty sprawdzonych firm

Jeśli używany przez Ciebie na co dzień proszek lub płyn do prania nie spełnia Twoich wymagań i masz wrażenie, że nie dopiera, rozważ jego zmianę. Warto wziąć pod uwagę nasze rodzime polskie firmy, np. golddrop.eu, ponieważ kupując ich produkty można przy okazji dać zarobek lokalnym przedsiębiorstwom zamiast „karmić” wielkie zagraniczne koncerny. Bardzo dobrze sprawdza się kupowanie detergentów w całych seriach, ponieważ środki takie najlepiej się ze sobą uzupełniają. Jeśli zdecydujesz się na linię Booster od Gold Drop, zwróć uwagę na wygodny w użytkowaniu odplamiacz w sprayu działający na bazie aktywnego tlenu.

Przetestuj domowe sposoby

Jest kilka domowych sposobów, które naprawdę działają na plamy, a wszystkie potrzebne składniki zazwyczaj posiada się w domu. Jednym z nich jest stosowanie sody oczyszczonej, która potrafi usunąć z ubrań plamy z flamastrów i farb. Wystarczy nałożyć papkę z sody na plamę na około godzinę, a potem zaprać szarym mydłem. Na wiele plam z owoców bardzo dobrze działa kwasek cytrynowy – zwłaszcza na wszystkie kolory czerwone i fioletowe, czyli pozostałości po truskawkach, malinach czy jagodach. Kwasek najlepiej rozpuścić w wodzie i polać nim plamę na około godzinę przed praniem. Jednym z ciekawych sposobów na plamy po marchewce i dyni jest wystawienie ubrań na działanie promieni słonecznych. Można się wtedy zdziwić, że ubrania wyjęte z pralki z plamami, po wysuszeniu na słońcu okazują się być całkowicie czyste.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej