Buty Airmax

Domowe sposoby 

Jednym z najbardziej znanych domowych sposobów na rozciągnięcie butów są mokre skarpety. Ubierasz je na stopy (ważne, by nie kapała z nich woda) i wsuwasz buty. Należy pochodzić w nich przez chwilę, a na noc najlepiej wypchać je gazetami. Taki „pakunek” zostaw na co najmniej 24 godziny, sprawdzając co jakiś czas, czy buty wyschły. W takim wypadku ponownie skrop je wodą, gdyż mokra skóra daje się łatwo modelować. Jeśli tylko Twoje buty nie są klejone, możesz spróbować także z wrzątkiem. Wlej go do czubka buta i szybko wylej. Podobną czynność wykonaj od wewnętrznej strony tyłu. Następnie załóż oba buty i noś co najmniej kilka godzin.

Para, suszarka i lód 

Zwilżenie wnętrza butów i chodzenie w nich z użyciem grubych skarpet przez 1-2 dni również może pomóc. Dla obuwia skórzanego sprawdza się sposób z trzymaniem go nad parą, a po zmiękczeniu rozchodzenie po domu. Do rozciągnięcia butów, niektórzy polecają też suszarkę – należy założyć skarpetki, wsunąć buty i potraktować ciepłym powietrzem, a następnie pochodzić w nich po mieszkaniu, aż wystygną. Dla butów ze skóry dobrym sposobem jest też metoda z lodem. Plastikowe torebki napełnione wodą zawiązujemy i wkładamy do butów tak, by wypełniały całe wnętrze. Następnie wkładamy je na całą noc do zamrażalnika, a po wyjęciu  nosimy, aż wrócą do normalnej temperatury. Woda zmieniając stan skupienia na stały zwiększa swoją objętość, delikatnie rozciągając buty.

As w rękawie 

Jeśli pomimo wszelkich starań, przytoczone metody nie przyniosą rezultatów, mamy jeszcze jedno wyjście. Możemy zanieść buty do specjalisty. Szewc należycie się nimi zajmie i rozciągnie je specjalnym prawidłem, co nie uderzy nas zbyt mocno po kieszeni. Dlatego nie skreślaj zbyt pochopnie pary butów upolowanych na wyprzedaży. Daj im szansę i spróbuj je rozciągnąć zanim zdecydujesz oddać młodszemu rodzeństwu, czy rzucić na dno szafy.

Artykuł został opracowany we współpracy z marką https://sklep.sizeer.com/

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny