Jak wykonać bombki ze wstążki?

Bombki z tasiemek jako ozdoba choinki bożonarodzeniowej

Nie da się ukryć, że wykonane ze wstążek ozdoby choinkowe potrafią nadać przytulny wyraz każdemu pomieszczeniu, aranżowanemu na Boże Narodzenie. Bańki choinkowe są dość proste w wykonaniu i można stworzyć je zupełnie według własnych… upodobań. Ograniczeniem w kreowaniu ozdób jest tylko i wyłącznie wyobraźnia! Możesz zatem zrobić bombki ze wstążek jednobarwnych, zupełnie ciemnych, cieniowanych, wielobarwnych, a nawet stylizowane na… ombre! Oprócz bycia jedynie ozdobą na choinkę, bombka może stanowić również świetny i szalenie oryginalny prezent dla wybranej osoby.

Oczywiście, bombki ozdobione wstążkami doskonale wpisują się w popularny świąteczny trend, jakim jest tworzenie dekoracji DIY – podobnie, co np. bombki z papieru lub zrobione na szydełku. To idealny pomysł na oryginalne ozdobienie nie tylko bożonarodzeniowego drzewka, ale i wigilijnego… stołu. Jak jednak można przygotować własnoręcznie tego typu dekorację w postaci bombek ze wstążek? Podpowiadamy, jak wykonać takie bańki choinkowe!

Bombki choinkowe ze wstążek – co należy przygotować?

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak przygotować ozdoby ze wstążki satynowej, powinieneś się odpowiednio… wyposażyć. Koniecznie przygotuj więc sobie:

 • wstążkę materiałową
 • linijkę
 • nożyczki
 • szpilki
 • długopis
 • styropianowe kule o dowolnej wielkości

W jaki sposób zrobić bombki ze wstążek?

Jak wykonać bombki ze wstążki – instrukcja

 1. Zacznij od przygotowania wstążek, które kupiłeś. Im więcej zakupisz kolorów tasiemek, tym bardziej żywiołowo będą wyglądać ozdoby. Każdą jedną wstążkę należy podzielić na odcinki długości mniej więcej po 5 cm. Aby możliwie szybko przygotować taką ilość, warto będzie oznaczać długopisem po kilkanaście odcinków wstążki, a później pociąć je na równe części. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ozdobach choinkowych.
 2. Bombki będziesz tworzyć ze styropianowych kul – raczej nie ma większego problemu z ich dostępnością i zakupem, ponieważ znajdują się one w większości sklepów plastycznych czy też chociażby w sieci sklepów Empik. Zacznij więc od przytwierdzenia szpilkami tasiemki – a raczej jej dwóch odcinków, najlepiej „na krzyż”. Kiedy już w ten sposób ułożysz tasiemki, będziesz mógł zaznaczyć ich środek przy pomocy szpilki. Takie oznaczenie zdecydowanie uprości zamocowanie następnych fragmentów tasiemek, równo do środkowej części bombki.
 3. Należy teraz każdy z odcinków tasiemek złożyć w rożki. Później trzeba będzie przymocować je do kuli ze styropianu. Koniecznie skup się na równym przypinaniu tasiemek – dzięki temu będziesz mieć pewność, że bombki będą wyglądały… estetycznie!
 4. Następne rzędy będą szły na tzw. „zakładkę”. Między dwoma rożkami trzeba będzie przyszpilać kolejne, robiąc dokładnie to samo wokół całej bombki. Możesz np. zacząć od ciemnej tasiemki i skończyć na jasnej albo stworzyć wielokolorową bombkę. Puść wodze fantazji i postaraj się, aby dekoracje dopasowane były nie tylko do aranżacji całego pomieszczenia, ale i… do upodobań mieszkańców!
 5. Do gotowych bombek należy doczepić zawieszkę utworzoną również ze wstążki – dzięki temu prościej będzie powiesić ją na choince. Oczywiście, możesz też ustanowić z bombek stojącą (lub leżącą) dekorację pokoju. W sposobie wykorzystania stworzonych ozdób jest… pełna dowolność!

Bombki choinkowe z tasiemek – o czym jeszcze pamiętać?

Bombki ze wstążek przypominają swoim wyglądem nieco… karczocha. Jednak nie byle jakiego karczocha – to piękna ozdoba choinkowa, która z całą pewnością ożywi każde drzewko świąteczne! Kluczem do wykonania wysokiej jakościowo, własnoręcznej ozdoby będą jednak nie tyle umiejętności plastyczne bądź techniczne, co odpowiednie… zorganizowanie swojej pracy i materiałów. O czym jeszcze warto pamiętać podczas tworzenia bombek DIY z tasiemek?

 • Wybrałeś kule styropianowe o średnicy 5cm? A więc przydadzą się krótkie szpile, które dobrze będą się wbijały w styropian (najlepiej 14 mm). Dzięki temu nie będziesz zahaczać o szpilkę, jaką wbiłeś wcześniej w kulę! Przy większych średnicach styropianowych kul (np. 10 cm) możesz pokusić się o normalnej długości szpilki. Szukaj opakowań 0,25 z 3000 szpilek. Na pewno wystarczy!
 • Chcesz używać szerokich wstążek? Musisz więc odpowiednio przedłużyć ich kawałki!
 • Aby ozdobić bombki, najlepiej będzie wykorzystać w tym celu wstążek… atłasowych. Właśnie one prezentują się najbardziej efektownie na choince. Zazwyczaj posiadają ok. 2 cm szerokości – choć zdarzają się też… trochę szersze!
ikona podziel się Przekaż dalej