Jak ściągnąć hybrydy z paznokci?

Sposób 1. Zmywanie hybryd krok po kroku

Cenisz sobie paznokcie hybrydowe za ich trwałość, prawda? Są o wiele mocniejsze, jak manicure japoński bądź zwykły lakier. Jednak co, kiedy przyjdzie pora na ich… usunięcie? Niestety, ale co jakiś czas lakier hybrydowy należy zdejmować – inaczej paznokcie będą prezentować się zwyczajnie… brzydko. Wykonujesz hybrydę w domu? A więc musisz przeprowadzić jej zdejmowanie samodzielnie. Moment zależny będzie od tempa wzrostu paznokcia. Jak zdjąć hybrydę na paznokciach, żeby nie uszkodzić płytki paznokcia?

 1. Przyda się aceton, aby zmatowić hybrydę. Pozwól, aby wniknął w lakier. Skorzystaj z bloku polerskiego, jakim zmatowisz płytkę, zanim nałożysz bazę. Zetrzyj nim zabezpieczającą warstwę, pozwalając acetonowi na wniknięcie w lakier i nasączenie go.
 2. Nasącz waciki acetonem i zawiń folią aluminiową. Możesz poprosić kogoś do pomocy, bo proces jest dość czasochłonny. Nalany aceton na waciki wejdzie dość szybko w paznokieć – wystarczy ok. 10 minut.
 3. Kiedy już zdejmiesz folię z wacikami, zobaczysz pomarszczoną warstwę hybrydy. Dlaczego tak się stało? Otóż, pod wpływem… acetonu! Żeby pomóc hybrydzie zejść z paznokcia, użyj kopytka i pokrusz lakier jego końcówką. Rób to delikatnie, żeby nie uszkodzić płytki! Widzisz jeszcze jakieś resztki lakieru? Pozbądź się ich delikatnie blokiem polerskim!
 4. Usuwanie hybrydy zakończone powodzeniem? Teraz trzeba będzie nawilżyć i odżywić paznokcie. Użyj w tym celu nawilżającej oliwki do skórek i paznokci. Dzięki niej, paznokcie nie będą się łamać lub rozdwajać, a skóra natłuści się. Nie zapominaj też o tym, że dobrze odżywione skórki nie wymagają częstego ich usuwania – a to odsunie w czasie następny manicure! Istnieją także skuteczne sposoby na usunięcie innych rodzajów manicure. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zdjąć tipsy.

Sposób 2. Jak ściągnąć żel z paznokci frezarką?

Kolejnym sposobem na usuwanie hybrydy jest wykorzystanie w tym celu… frezarki! Z jej pomocą możesz pozbyć się hybrydy, w celu przygotowania swoich paznokci pod kolejną warstwę lakieru. Jak zdjąć hybrydę na paznokciach tą metodą?

 1. Warto spiłować hybrydę frezarką – to chyba najszybsza forma ściągnięcia hybrydy. Dzięki frezarce można zdjąć hybrydowy lakier odpowiednią jej głowicą i obrotami urządzenia. To metoda precyzyjna i wymagająca szczególnej wiedzy – należy bowiem uważać, by spiłować wyłącznie lakier, a nie… płytkę! Z tego też względu, że istnieje ryzyko jej naruszenia, frezarka ma tyle samo przeciwników, co zwolenników.
 2. Kiedy spiłowany zostanie frezarką lakier, trzeba przyjrzeć się paznokciom. Nie mogą na nich zostać pozostałości hybrydy. Jeżeli są i nie można ich spiłować, warto wówczas rozmoczyć te fragmenty acetonem. Robi się to dokładnie tak samo, jak powyżej – poprzez namoczenie wacika i zawinięcie w folię.
 3. Oczywiście, paznokcie należy po ściągnięciu hybrydy odpowiednio… odżywić! Warto więc skorzystać z dobrej jakości odżywki bądź nałożyć na nie nowy manicure, jednak z bazą odżywczą.

Czym zmyć hybrydę?

Sposób 3. Zmywanie hybryd w domu

Zastanawiasz się, jak to zrobić? Możesz rozpuścić oczywiście hybrydę acetonem. Trzeba jednak uważać przy tym, aby nie trzymać go zbyt długo na pazurkach. Możesz również skorzystać z płynu acetonowego z lanoliną, jaki dodatkowo zabezpieczy płytkę paznokcia! Warto poświęcić jak najwięcej czasu odżywieniu paznokci, np. za pomocą:

 • oleju z awokado,
 • oleju arganowego,
 • olejku jojoba.
Paznokcie hybrydowe i ich zdejmowanie, czyli jak ściągnąć hybrydy z paznokci acetonem w domu samodzielnie
Jak ściągnąć hybrydy z paznokci? Oto 3 najlepsze sposoby krok po kroku

Możesz również po zastosować metodę na zdejmowanie hybrydy w zaciszu własnego mieszkania, krok po kroku:

 1. Zmatuj płytki polerką albo pilniczkiem o wysokiej gradacji. Lekko je spłyć, ale nie spiłowuj lakieru hybrydowego! Ten etap ma wyłącznie pomóc rozpuszczalnikowi wniknąć w lakier.
 2. Nałóż oliwkę na skórki, by nie narazić ich na wysuszenie acetonem.
 3. Nałóż na lakier kompres ze zmywacza. Możesz nasączyć nim pokrojone waciki na 4 części. Połóż je na płytkach i okręć aluminiową folią (najlepiej nieco grubszą). Możesz także zaopatrzyć się w specjalne klipsy do usuwania hybrydy, o ile chcesz częściej sama robić sobie paznokcie.
 4. Rozmiękczyłaś lakier? A więc, zacznij go usuwać. Pomóc może drewniany patyczek, jaki z łatwością znajdziesz w każdej drogerii kosmetycznej.
 5. Pozbądź się pozostałości po lakierze polerką. Rób to delikatnie, aby nie uszkodzić płytki paznokciowej!
 6. Nałóż odżywkę, przeznaczoną specjalnie dla hybrydowych paznokci. Unikaj jednak preparatów z formaldehydem, jakie mogą paznokieć… uszkodzić!
 7. Nałóż na skórę palców olejek. Dzięki niemu skóra wokół paznokci zyska zdrowy wygląd i znacznie się odżywi.

Staraj się dawać odpocząć swoim paznokciom i np. odpuścić sobie hybrydę na 2 tygodnie. Taka higieniczna przerwa dobrze im zrobi i pozwoli się zregenerować płytce. Możesz w tym czasie wykonać sobie np. klasyczny manicure.

Odwieczny dylemat – aceton czy frezarka?

Jedna i druga metoda usuwania hybrydy ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Rozpuszczając lakier hybrydowy acetonem możesz przypadkowo zniszczyć naturalną ochronę płytki paznokciowej. Cóż, aceton jest szkodliwą substancją i nie powinien mieć zbyt dużej styczności ze skórą. Właśnie dlatego odradza się moczenie paznokci w acetonie! Nigdy w życiu nie wkładaj paznokci do miseczki z acetonem – lepiej będzie zamoczyć wacik w acetonie i nałożyć go na lakier hybrydowy. Aceton to substancja drażniąca, więc oprócz lakieru może rozpuścić też… tłuszcze naturalne, chroniące paznokieć. Dlatego obchodzić się z nim ostrożnie!

Metoda usuwania hybrydy za pomocą frezarki krytykowana jest zaś przez to, że urządzenie może spiłować lakier włącznie z naturalną płytką. Nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może sprawić, że paznokieć stanie się cieniutki, jak… papier! Warto więc wyszkolić się w zakresie obsługi urządzenia, by nie uszkodzić przypadkiem swoich paznokci.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.1% czytelników artykuł okazał się być pomocny