Usuwanie zapachu kociego moczu

Niestety, zlikwidować zapach moczu kota jest bardzo trudno. Uznaje się, że jest on bardziej nieprzyjemny, niż na przykład małych psów. Dlatego szybko staje się to bardzo dużym problemem, z którym naprawdę trudno jest obie poradzić. Oczywiście na początek należy wywabić plamę z dywanu czy kanapy, ale to nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat. Za smród odpowiedzialne są bakterie gnilne, które mogą namnażać się w zmoczonej tkaninie. Problemem są nie tylko dywany, buty czy kanapy, lecz także podłogi. Mocz przenika do fug lub pod panele, a to już zdecydowanie trudniej wywabić. Dlatego potrzebna jest neutralizacja.

W sklepach zoologicznych dostępne są specjalne środki neutralizujące zapach. Oznacza to, że zabijają jego cząsteczki, a nie je maskują. Wystarczy rozpylić lub rozsypać je w miejscu, gdzie pupilowi przydarzył się wypadek. Dzięki temu na dłuższy czas problem zostanie wyciszony. To bardzo istotne, by zapach nie był wyczuwalny. Jeśli kot sam poczuje w danym miejscu zapach swojego moczu, może uznać, że to właśnie jest jego nowa ubikacja. Neutralizacja zapachu kociego moczu jest więc konieczna, i to jak najszybciej. Jeśli nie masz pod ręką potrzebnych do tego środków chemicznych, od razu zastosuj któryś z domowych sposobów na to, jak się pozbyć zapachu kociego moczu. Sprawdź także inne, zebrane w tym miejscu domowe sposoby.

Usuwanie zapachu kociego moczu z podłogi

Jeśli szybko zauważysz, że twój pupil zostawił mokrą plamę na podłodze, może uda ci się bez problemu usunąć nieprzyjemny zapach. Płytki, drewno czy panele należy umyć dokładnie mopem namoczonym w wodzie z dużą ilością standardowego preparatu do mycia podłóg. Dzięki temu szybko uda ci się wywabić plamę. Nawet jeśli ty już nie czujesz przykrej woni, dla twojego kota może być dalej wyczuwalna, więc koniecznie zneutralizuj zapach. W tym wypadku świetnie sprawdzi się po prostu ocet. Domowe sposoby są najskuteczniejsze – rozprowadź jego niewielką ilość w wodzie i przetrzyj podłogę zwilżoną szmatką kilka razy.

Jeśli jednak zauważyłeś plamę dość późno i jest podejrzenie, że mocz mógł przeniknąć w fugi, możesz użyć sody oczyszczonej. Nasyp ją wzdłuż fug i zostaw na około 30-40 minut. Soda jest naturalnym pochłaniaczem zapachu. Po tym czasie wystarczy, że wciągniesz proszek odkurzaczem. Prawdopodobnie uda ci się zlikwidować zapach na dobre. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o pleśni w domu.

Kot leżący na kanapie, a także co zrobić z plamami kociego moczu, usuwanie zapachu, domowe sposoby i najlepsze środki chemiczne
Jak się pozbyć zapachu kociego moczu? Najlepsze sposoby na neutralizację przykrych zapachów

Jak się pozbyć zapachu kociego moczu z kanapy

Dorosłe koty lubią zaznaczać swoje ulubione przedmioty i meble swoim zapachem. Dlatego czasami może okazać się, że nieprzyjemny zapach wydobywa się z kanapy lub łóżka. Tego rodzaju meble bardzo trudno wyprać, ale koci zapach można bez problemu wywabić stosując domowe sposoby.

Najskuteczniejszym z nich jest zastosowanie papki z sody oczyszczonej i wody. Należy rozłożyć ją na całą plamę i zostawić na 15-30 minut. Następnie należy ją zmyć ściereczką namoczoną w occie. Później całą wilgoć z gąbki trzeba odcisnąć w ręcznik papierowy i zaprać plamę czystą wodą. Znów odcisnąć, by pozbyć się wilgoci. Co prawda przez kilka dni kanapa czy materac mogą pachnieć octem, ale zapach ten sam się szybko ulatnia. Ocet świetnie neutralizuje zapach moczu, a w połączeniu z sodą oczyszczoną jest po prostu niezawodny.

Możesz także wypróbować działanie wody utlenionej. Ale uwaga – może niszczyć niektóre tkaniny! Dlatego też koniecznie nałóż niewielką ilość wody utlenionej najpierw w niewidocznym miejscu i pozostaw do wyschnięcia. Jeśli nie zauważysz żadnych przebarwień ani plam, nie musisz się obawiać i po prostu zapierz plamę wodą utlenioną. Dzięki temu zabijesz bakterie odpowiedzialne za zapach, który już nie będzie powracał.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny