Naturalne zapuszczanie paznokci

Jak szybko rosną paznokcie i czy można ten wzrost przyspieszyć

Wiele kobiet chciałoby mieć piękne, długie paznokcie. Wyglądają one znacznie bardziej estetycznie i atrakcyjnie i łatwo o nie dbać. Naturalne, długie paznokcie optycznie wydłużają palce i sprawiają, że dłonie wyglądają piękniej.

Normalnie paznokcie rosą bardzo wolno, zaś ich szybkie zapuszczanie jest dość trudne. Paznokcie rosną około 0,1 mm na dobę. Oznacza to, że w ciągu miesiąca wyrasta około 3 mm płytki paznokciowej. Pełna wymiana paznokcia zajmuje około pół roku.

O szybkości wzrostu i o stanie paznokci decyduje ogólny stan organizmu i dieta. Na stan paznokci mają wpływ także kontakt z detergentami oraz częste zabiegi kosmetyczne na paznokcie. Modną i atrakcyjną metodą zdobienia paznokci jest lakier hybrydowy. Hybryda ma wiele zalet. Przede wszystkim lakier jest trwały i estetyczny. Ponadto dostępna jest szeroka gama kolorów i wzorów. Lakier trzymamy na paznokciach kilka tygodni, po czym należy go zdjąć i nałożyć nowy. Hybrydę można również zrobić samodzielnie w domu. Dlatego warto wiedzieć jak samodzielnie nałożyć i jak zdjąć hybrydę.

Kiedy zależy nam, aby szybko zapuścić paznokcie? Jeśli paznokcie się kruszą, łamią, warto je zapuścić, aby je wzmocnić. Zapuszczanie paznokci przydatne jest także po hybrydzie. Wskutek zabiegów kosmetycznych paznokcie mogą stać się kruche, cienkie i łamliwe. W takim przypadku warto zastosować domowe sposoby, aby szybko zapuścić, a co za tym idzie zregenerować płytkę paznokcia. Domowe sposoby znajdziemy prawie na wszystko, na przykład jak czyścić okulary lub jak oczyścić jelita ze złogów. Czy możemy jednak samodzielnie przyspieszyć wzrost paznokci?

Jak dbać o kondycję paznokci

W ciągu dnia wykonujemy wiele czynności rękami. Skutkiem tego paznokcie narażone są na urazy, kontakt z detergentami itp. Sprzątanie, zmywanie i gotowanie najbardziej wpływa na kondycję paznokci. Ale paznokcie uszkadza nawet stukanie w klawiaturę. Co zrobić, aby paznokcie były w dobrej kondycji, a przede wszystkim, szybko rosły i szybciej się regenerowały.

Jak dbać o paznokcie:

  • zadbaj o prawidłową dietę,
  • wprowadź prawidłową suplementację na paznokcie,
  • wcieraj preparaty i odżywki witaminowe w paznokcie,
  • utwardź płytkę paznokciową przy pomocy manicure hybrydowego.

Na rynku dostępne jest bardzo wiele suplementów z formułą przeznaczoną do wzmocnienia skóry, włosów i paznokci. Warto również regularnie stosować witaminowe odżywki do paznokci zawierające witaminy A, E oraz witaminy z grupy B.

Częste i nieprawidłowe zabiegi na paznokcie, szczególnie zabiegi inwazyjne mogą przyczynić się do osłabienia paznokci. Okazuje się, że dobrym sposobem na naturalne, długie paznokcie jest prawidłowo wykonany manicure hybrydowy połączony z suplementacją i pielęgnacją paznokcia. Tą metodą można uzyskać wzrost paznokci nawet w tydzień.

Jak szybko zapuścić paznokcie - domowe sposoby

Domowe sposoby na zapuszczanie paznokci

Czy są domowe sposoby, które wyjaśniają jak szybko zapuścić paznokcie? Z całą pewnością, tak. Prawidłowa dbałość o paznokcie i sprawdzone, domowe sposoby sprawią, że paznokcie szybciej się zregenerują. Jeśli decydujesz się na zapuszczanie paznokci, należy poradzić sobie z nawykiem obgryzania paznokci. Można zastosować specjalny lakier o gorzkim smaku, który zniechęci cię do obgryzania paznokci.

Domowe sposoby na zapuszczanie paznokci:

  • odżywka z witaminą E,
  • moczenie dłoni w oliwie z oliwek,
  • manicure.

W okresie kiedy szczególnie dbamy o paznokcie i staramy się je zapuścić, musimy zadbać o jak najmniejszy kontakt z detergentami. Prace domowe warto wykonywać w rękawicach. Warto również zadbać o dobrą suplementację na skórę, włosy i paznokcie. Jeśli zależy nam na zapuszczeniu paznokci, nie używajmy zmywacza do lakieru z acetonem.

Jak zapuścić paznokcie przy pomocy odżywki

Jednym z dobrych, domowych sposobów na szybki porost paznokci, jest domowa maseczka, moczenie lub nacieranie. Przed tymi zabiegami paznokcie powinny być krótko przycięte i bez lakieru.

Jednym ze sposobów jest domowe serum składające się z oliwy z oliwek z kapsułkami witaminy E. Wystarczy zmieszać łyżeczkę oliwy z oliwek z 2 kapsułkami witaminy E. Taką odżywką smarujemy paznokcie. Najlepiej pozostawić odżywkę na paznokciach na noc. Możemy w tym celu założyć rękawiczki, tak aby oliwa nie pobrudziła pościeli. Jednak takie domowe serum dość szybko się wchłania.

Innym sposobem jest moczenie dłoni w oliwie z oliwek. Dobrym sposobem jest także moczenie dłoni w kleiku z siemienia lnianego. Korzystne efekty przynosi także wcieranie w płytkę paznokciową czosnku, soku z cytryny lub oleju rycynowego. Nie wystarczy jednak jeden tego rodzaju zabieg. Moczenie i wcieranie trzeba powtarzać. Można również sporządzić miksturę do odżywiania paznokci z wody z solą, oliwy z oliwek i soku z cytryny. Mieszankę wlewamy do miseczki i moczymy dłonie codziennie przez 20 minut. Kąpiel powtarzamy przez 10 kolejnych dni.

Ponadto możemy zaopatrzyć się w odpowiednie żele budujące, które zawierają wapń i wpływają korzystnie na odbudowę płytki paznokciowej. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o paznokciach.

Jak zapuścić paznokcie przy pomocy manicure

Długie paznokcie szybko się łamią. Dlatego też należy je zabezpieczyć lakierem hybrydowym. Paznokcie pod lakierem są zabezpieczone przed łamaniem się i przed czynnikami mechanicznymi i mogą bez przeszkód rosnąć.

Zastanawiamy się w jaki sposób manicure hybrydowy może korzystnie wpływać na paznokcie i poprawiać ich wzrost. Zabieg ten jest kontrowersyjny i wiele się mówi o tym, że negatywnie wpływa na płytkę paznokcia. Jednak sam lakier hybrydowy nie ma negatywnego wpływu na paznokcie. Uszkodzić płytkę paznokciową możemy poprzez nieprawidłowe nakładanie i zdejmowanie hybrydy.

Jak zapuścić paznokcie w tydzień

Może się zdarzyć, że nasze paznokcie wyglądają źle przed ważną imprezą, na której chcemy wyglądać szczególnie atrakcyjnie. Wtedy należy szczególnie zadbać o paznokcie. Nie oczekujmy jednak cudów, gdyż paznokcie rosną bardzo wolno.

Aby szybko poprawić stan paznokci przed ważnym wydarzeniem, należy je przyciąć i spiłować na kształt prostokąta. Następnie stosujemy wybraną odżywkę do paznokci. Następnie stosujemy żel odbudowujący paznokcie. Na cienką warstwę żelu kładziemy lakier hybrydowy i postępujemy tak, jak normalnie nakłada się lakier hybrydowy.

ikona podziel się Przekaż dalej