Gabinet w domu - dobra organizacja przestrzeni to część sukcesu

Obecnie wiele osób pracuje w ramach tzw. home office, czyli w formie całkowicie zdalnej. Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu branżach, a dodatkowo jest popularne wśród freelancerów oraz właścicieli jednoosobowej działalności gospodarczej. Gabinet w domu powinien zostać zaaranżowany w taki sposób, aby przestrzeń ułatwiała pracę i skupienie, a także wyzwalała kreatywność.

Funkcjonalne biuro nie może znajdować się w salonie przy telewizorze lub w sypialni przy łóżku, ponieważ takie rozwiązanie może sprawdzać się tylko przez krótki czas. Później praca staje się niewygodna i pojawia się poczucie rozproszenia i zmniejszenia koncentracji. W mieszkaniu w bloku warto wydzielić osobny pokój, w którym będzie możliwość skupienia się i zmniejszenia liczby dystraktorów. W dużym domu spokojnie można wybrać sporą przestrzeń i właśnie tam urządzić gabinet.

Aranżacja gabinetu w domu - na co zwrócić uwagę?

Aranżacja gabinetu domowego powinna łączyć w sobie cechy funkcjonalne oraz estetyczne. W końcu tylko przyjazna i elegancka przestrzeń może pomóc w pracy i zapewnić wysoki poziom efektywności wykonywania zadań. Zwykle „centrum dowodzenia" jest biurko i fotel do pracy. To właśnie te dwa elementy są niezwykle istotne z punktu widzenia wygody i komfortu.

Najlepiej zdecydować się na biurko drewniane, które jest trwałe, eleganckie i wytrzymałe. Biurko z litego drewna prezentuje się doskonale nawet po wielu latach, a tym samym jest bardzo solidne. Taka drewniana powierzchnia do pracy cechuje się również wysokim poziomem estetyki. Bogatą ofertę biurek z litego drewna idealnych do domowego gabinetu znajdziesz na https://danzz.pl/katalog/meble/biurka-z-drewnianym-blatem/

Spore znaczenie ma również wybór odpowiedniego fotela, najlepiej regulowanego i bardzo komfortowego. Dobrym rozwiązaniem jest dobranie podnóżka, dzięki czemu można trzymać uniesione stopy w czasie pracy.

Domowy gabinet – aranżacje

Poza biurkiem i fotelem dobrze zwrócić uwagę na inne ważne elementy aranżacji domowego biura. Istotna jest kwestia oświetlenia, zwłaszcza jeśli praca odbywa się również wieczorami i w nocy. Lampka na biurko powinna mieć wysoki poziom mocy i oświetlać nie tylko klawiaturę komputera, ale umożliwiać korzystanie z dokumentów oraz książek. Istotny jest także kolor ścian, ponieważ niektóre barwy zapewniają wyższy poziom koncentracji na swoich zadaniach. Mowa tutaj o takich kolorach jak zielony i błękitny. Znacznie gorzej sprawdzą się kolory bardziej agresywne i rzucające się w oczy jak czerwony i czarny.

Gabinet - aranżacje idealne istnieją

W zależności od wykonywanej pracy gabinet idealny ma inną definicję. W przypadku zawodów kreatywnych takich jak dziennikarz, copywriter, grafik, fotograf szczególne znaczenie ma estetyka i funkcjonalność pomieszczenia, a także miejsce na własne zapiski i duża przestrzeń przed komputerem. W przypadku inżyniera lub architekta może przydać się specjalistyczne biurko, na którym można będzie rozłożyć plany i dokumenty. Warto poszukać wyjątkowych mebli, a także różnych dodatków takich jak obrazy, plakaty, tablice. W ten sposób praca stanie się wydajniejsza i przyjemniejsza.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej