Łazienka

Gorąca kąpiel w miłym otoczeniu jest bardzo relaksująca. Z tego też powodu koniecznie musimy zadbać o każdy detal podczas aranżacji łazienkowych przestrzeni. Wiele osób uważa, że nie da się pięknie i funkcjonalnie zaprojektować małej łazienki - jeśli trafimy na doświadczonego projektanta wnętrz i skorzystamy z kilku ważnych wskazówek będziemy mogli cieszyć się przytulną łazienką nawet w kawalerce czy mieszkaniu o niedużym mieszkaniu.

Mała łazienka - postaw na funkcjonalność

W małej łazience ważny jest tak naprawdę każdy metr, każdy kąt - musi być on właściwie wykorzystany. Funkcjonalność i komfort użytkowania jest bardzo istotny. Dobrze jest zdecydować się na kolorystykę czarno-białą. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego… Mimo, że wielu z nas obawia się koloru czarnego w łazience. Jeśli dodamy dobre oświetlenie - wcale nie musi być ciemno. Lustra również poszerzą nam optycznie pomieszczenie - warto między innymi powiesić duże lustro nad umywalką. W małych łazienkach świetnie sprawdza się kabina prysznicowa bez progu, nie zabieramy sporo miejsca.

Odpowiedni dobór dodatków i akcesoriów

Istotną sprawą przy małej łazience jest właściwy dobór mebli. Najlepiej, aby szafki były jak najbardziej pojemne i pozwoliły na umieszczenie dużej ilości rzeczy: kosmetyków, ręczników, dodatków, które każdego dnia są przez nas używane w czasie kąpieli. Chcąc zaoszczędzić miejsce możemy zdecydować się na szafki na kółkach, można je przedstawiać w razie potrzeby. Małe, i drobne elementy dekoracyjne sprawią, że łazienkowa przestrzeń będzie prezentowała się naprawdę znakomicie. Dobrze jest wybrać także poręczny i nieduży kosz na pranie oraz kosz na śmieci.

Nie wiesz jak zaaranżować łazienkę? Nie szkodzi - dobry projektant z pewnością udzieli Tobie niezbędnej porady. Podpowie jak zaaranżować przestrzeń, w której będziesz czuć się naprawdę swobodnie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny