Jakie meble i akcesoria powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym?

W pierwszym roku swojego życia dziecko najwięcej czasu spędza w łóżeczku. W jego pokoiku koniecznie powinno się więc znaleźć wygodne i bezpieczne łóżko z regulacją położenia materaca. Najlepszym wyborem są drewniane meble z certyfikatami i atestami, które będą bezpieczne dla niemowlęcia. Kupując mebel, zwróćmy uwagę na rozmieszczenie szczebelek (musi być na tyle „gęste”, aby nie zmieściła się między nie dziecięca główka), jego stabilność oraz jakość wykonania. Oprócz samego łóżeczka i materaca, warto dokupić także miękkie i przytulne ochraniacze oraz 2-3 komplety pościeli na zmianę.

W dziecięcym pokoiku koniecznie powinna znaleźć się także komoda do przechowywania ubranek, pościeli i akcesoriów. Ciekawym rozwiązaniem są meble 2w1, czyli komody z przewijakiem. Jest to funkcjonalna i wygodna opcja, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w niewielkich sypialniach dziecięcych. Rodzice mogą zaopatrzyć się także w praktyczny bujaczek, który przyda się w pierwszych miesiącach życia dziecka, zabawki przeznaczone dla niemowląt oraz karuzelę z melodyjką, którą można zamocować nad łóżeczkiem. Kojące i łagodne dźwięki pomogą dziecku zrelaksować się oraz będą doskonałym wsparciem dla rodziców w procesie usypiania maluszka.

Jakie kolory powinny dominować w dziecięcym pokoiku?

Bardzo istotną kwestią podczas urządzania dziecięcej sypialni od podstaw, jest wybór odpowiednich kolorów ścian, mebli i dodatków. Małe dzieci są bardzo wrażliwe na bodźce z zewnątrz, przez co w ich najbliższym otoczeniu warto stawiać na jasne, stonowane barwy, które będą działały kojąco na zmysł wzroku. W dziecięcym pokoiku świetnie sprawdzi się m. in. biel, błękit, jasna szarość, róż, beż oraz pozostałe pastelowe, delikatne kolory, które można ze sobą dowolnie łączyć i stworzyć ciekawy, przyjazny dla rozwoju dziecka wystrój wnętrza.

Jak urządzić pokoik dla małego dziecka?
Jak urządzić pokoik dla małego dziecka?

Przygotowanie dziecięcego pokoiku jest nie lada wyzwaniem nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także finansowym. W większości przypadków musimy bowiem na raz kupić wszystkie potrzebne meble, akcesoria oraz materiały niezbędne do wykończenia i urządzenia pomieszczenia. Na ich jakości zdecydowanie nie warto natomiast oszczędzać, gdyż zależy od tego komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka.

Specjalnie z myślą o rodzicach, którzy właśnie stoją przed tym wyzwaniem, firma Pożyczka Plus proponuje swoje pożyczki online. Już dziś każda osoba zainteresowana uzyskaniem dodatkowego wsparcia finansowego, może skorzystać z wyjątkowej promocji, w ramach której pożyczki online do 3000 zł są udzielane za 0 zł. Oferta jest skierowana do nowych klientów, a skorzystać z niej można w bardzo prosty sposób – wystarczy wejść na stronę https://pozyczkaplus.pl, wybrać kwotę i okres spłaty pożyczki, wypełnić wniosek, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu, cieszyć się zastrzykiem dodatkowej gotówki.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej