Postaw na tapety ścienne

Chcąc zmienić wystrój przedpokoju, zadbaj o aranżację ściany. Możesz przykleić na niej tapetę ścienną z interesującym motywem albo zdjęciem rodzinnym. Lamele w przedpokoju (sprawdź na: www.aboutdecor.pl) wybierz w przypadku wąskiego korytarza. Dzięki temu nieco optycznie powiększysz przestrzeń. Innym pomysłem, dodającym dynamiki całej aranżacji przedpokoju jest przyklejenie tapety na niektóre ściany. Pozostałe powinny pozostać puste. Tapeta może też ozdabiać tylko fragment ściany, np. powierzchnię nad komodą albo za lustrem. W ten sposób będzie bardziej rzucać się w oczy. Tapety ścienne mogą np. imitować cegłę albo mieć jednolity kolor. Wybór należy do Ciebie.

Wprowadź światło i lustra

Lampy i lustra to takie elementy, które nigdy nie wychodzą z mody. Optycznie powiększają oraz rozjaśniają przestrzeń. Dlatego, jeżeli zależy Ci na stylowym urządzeniu swojego przedpokoju, koniecznie zastosuj te dodatki. Lustro możesz zawiesić na zewnętrznej stronie szafy. Dzięki temu będziesz mógł bez trudu zobaczyć w takim zwierciadle całe swoje odbicie. Jeżeli wolisz mniejsze lusterko, możesz umieścić je nad komodą. Ten mebel również warto wykorzystać do aranżacji przedpokoju. Nie zapomnij również o ozdobieniu komody, np. wazonem z kwiatami czy światełkami. Światło możesz zamontować także w listwach przypodłogowych. W ten sposób zyskasz kolejne źródło oświetlenia.

Jak urządzić przedpokój – porady na 2022 rok
Jak urządzić przedpokój – porady na 2022 rok

Nie zapomnij o meblach

Urządzając przedpokój, należy pamiętać także o odpowiednim umeblowaniu. Wkomponuj – w miarę swych możliwości – meble w ściany. Wykorzystaj dostępne wnęki i je zabuduj. Przedpokój to miejsce, w którym zwykle zmieniasz obuwie. Dlatego nie zapomnij również o wygodnym siedzeniu. Najlepiej wkomponuj siedzisko w zabudowę meblową. Możesz pobawić się kontrastem i postawić np. na drewniane siedzisko, podczas, gdy cała zabudowa będzie biała. Zamontuj wieszaki i dostosuj ich wysokość do wzrostu domowników, by każdy – zarówno ten młodszy, jak i starszy – mógł samodzielnie odwiesić swoją kurtkę.

Wprowadź interesujące dodatki

Baw się stylem i wykorzystaj do tego interesujące dodatki. Użyj obrazów, które możesz zawiesić w jednakowych odległościach od siebie. Ich odpowiednie ułożenie może być samo w sobie ozdobą. Warto także pomyśleć o zawieszeniu ozdobnej szafeczki na klucze, dzięki której kluczyki będziesz mieć zawsze pod ręką. Jeżeli kochasz kwiaty, możesz na ścianach zorganizować miejsce, by zawiesić tam doniczki. Widok ulubionych roślin z pewnością wprawi Cię w dobry nastrój. Ozdób także meble, np. umieszczając na szafce wazon czy świece.

Jak urządzić przedpokój – porady na 2022 rok
Jak urządzić przedpokój – porady na 2022 rok

Zadbaj o podłogę

Podłoga w Twoim przedpokoju powinna być funkcjonalna. Dlatego tworzywo, z którego jest wykonana, musi być łatwe w konserwacji. Najlepiej postawić na płytki, które można szybko wyczyścić. Jeżeli chcesz wprowadzić do przedpokoju ciepłą atmosferę, postaw na podłużne płytki imitujące drewno. Możesz także zrobić ze swoich płytek szachownicę. Opcji jest całkiem sporo.

Chcesz poznać więcej interesujących pomysłów na urządzenie swojego wnętrza, np. za pomocą luster? Odwiedź AboutDecor, serwis wnętrzarski.

Każdy przedpokój oddaje charakter swojego właściciela. Mamy nadzieję, że przedstawione rozwiązania na urządzenie tego pomieszczenia będą stanowić dla Ciebie prawdziwą inspirację.

Chcąc wprowadzić nieco świeżości do swojego domu, warto pomyśleć o tym, by odświeżyć swój przedpokój. Pamiętaj, że zmiany wcale nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami.
Jak urządzić przedpokój – porady na 2022 rok

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej