Dlaczego konto usuwa się tak trudno?

Nie można skasować konta przypadkiem

Zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem jest jednym z głównych powodów, dla których tak trudno jest trwale wykasować Instagram. Nie musisz się obawiać, że po oparciu się ręką o telefon z otwartym kontem IG usuniesz je na stałe.

Istnieje też drugi powód, dla którego projektanci Instagrama utrudnili użytkownikom usunięcie konta. Po prostu nie chcą, żebyś opuścił ich wspaniały portal. Każdy projektant strony stara się jak najdłużej zatrzymać na niej klienta i sprawić, żeby często wracał. Jeżeli mógłbyś skasować konto, kiedy akurat masz zły humor lub kot wskoczył na klawiaturę, to oni tracą klienta. Chociaż większość stron i portali jest przemyślana tak, żeby poruszanie się na nich było intuicyjne, to usuwanie konta jest utrudnione.

Oczywiście można narzekać, że tak jest albo spojrzeć na to z pozytywnej strony. Dzięki temu, że nie możesz po prostu wybrać opcji usuń w menu głównym, nie stracisz konta z byle powodu. Zresztą polityka zabezpieczeń jest podobna jak na Facebooku. Zauważ, że mało kto wie z marszu, jak usunąć FB. Zwykle musi szukać specjalnych instrukcji, żeby to zrobić.

Zastanów się czy chcesz opuścić IG

Czy rzeczywiście chcesz usunąć konto na zawsze? A może zastanawiasz się jak odpocząć od aktywności na portalu? Wtedy zamiast usunięcia proponujemy tymczasowo wyłączyć aktywność konta. Dokładne instrukcje jak to zrobić znajdziesz na końcu poradnika.

Możesz też po prostu przestać publikować. Jest to dobre ćwiczenie na silną wolę. Po co pytać jak usunąć Instagrama, skoro możesz go przez jakiś czas po prostu nie używać. Jeżeli chodzi ci po głowie usuwanie całego profilu to najlepiej zacząć właśnie od odpoczynku. Dopiero potem możesz znaleźć link do wykasowania konta.

Oczywiście nawet usunięcie nie jest pożegnaniem z portalem na zawsze. Zawsze możesz założyć drugie konto. Musisz tylko pamiętać, że robiąc to tracisz wiele danych. No chyba, że właśnie na tym ci zależy. Wykasować całkowicie profil i stare wpisy i zacząć działalność na portalu od nowa.

Jak usunąć Instagrama?

Usuwanie konta na stałe

Mało osób zakładając Instagrama zastanawia się „czy mogę skasować konto”. Po prostu robisz to, żeby pochwalić się zdjęciami z wakacji, zobaczyć wpisy znajomych albo rozpropagować swoją działalność. Na Insta można bardzo dobrze wypromować niejedną markę, zdobyć klientów, widzów lub czytelników dla swoich stron.

W pewnym momencie jednak możesz chcieć wycofać się z portalu. Najczęściej taką decyzję podejmują przedsiębiorcy, którzy postanowili zmienić markę lub w ogóle porzucić działalność. Jednak mogą chcieć to zrobić również prywatni właściciele konta. W tym pierwszym przypadku dezaktywacja konta jest kiepskim rozwiązaniem, skoro ktoś nie zamierza wracać do profilu. I właśnie w takim momencie pojawia się pytanie jak usunąć Instagrama.

W internecie dużo jest krótkich instrukcji na ten temat. Jednak nie wszystkie są dobre. Czasami autorzy niewiele wyjaśniają i tylko podają link do usunięcia konta. Dlaczego w ogóle podawany jest ten link? Administratorzy Instagrama w ten sposób upewniają się, że usuwanie nie umknie ich uwadze. Cała aplikacja z procedurą umożliwiającą skasować konto na stałe znajduje się pod specjalnym adresem.

Jak trwale usunąć IG? Oto procedura:

 • Zaloguj się na Insta.
 • Przejdź do zakładki usuń konto (link podany na stronie portalu)
 • Pojawi się lista z odpowiedziami na pytanie „dlaczego chcesz usunąć konto”. Musisz wybrać jedną z nich (może to być „inny powód”), żeby przycisk usuwający stał się aktywny.
 • Wybierz „Trwale usuń moje konto”.

Instagram dla twojego profilu został usunięty na zawsze.

Czy można usunąć konto na telefonie?

W internecie krążą plotki, że Instagram uniemożliwia usuwanie konta na telefonie. Dlatego coraz więcej osób zastanawia się „czy mogę usunąć Instagrama przez telefon”. Odpowiedź jest prosta: zawsze możesz usunąć swój profil, jak również odinstalować aplikację mobilną.  Otwierasz odpowiednią stronę Instagrama, korzystając z podanego linku. Logujesz się. Musisz tylko korzystać z przeglądarki otwierając link. Dalej postępujesz dokładnie tak samo jak w przypadku usuwania na komputerze.

Likwidacja aktywnej aplikacji na telefonie wygląda tak samo jak odinstalowanie każdej innej aplikacji w twojej komórce. Prawdopodobnie będzie to możliwe z poziomu zarządzania aplikacjami. Tak jak wtedy, kiedy chcesz wiedzieć jak zastrzec numer, po prostu musisz poznać instrukcję do konkretnego oprogramowania i modelu.

Jeżeli chodzi ci o konkretny profil np. twojej firmy, która przestała istnieć, to najlepiej unikać usunięcia aplikacji. Cały czas może się ona przydać przy korzystaniu z innego konta. Nie musimy też chyba przypominać, że usuwanie nie jest ostateczne. Zawsze możesz sobie ściągnąć aplikację po raz drugi. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zrobić film ze zdjęć.

Chcę tymczasowo zawiesić konto

Dezaktywacja krok po kroku

Niektórzy, pytając jak usunąć Instagrama, mają na myśli zawieszenie go tymczasowo. Zanim przejdziesz pod link usuwający konto, może warto się zastanowić co tak naprawdę chcesz zrobić. Likwidacja i dezaktywacja konta to dwie różne czynności. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku jak wyłączyć profil na Instagramie:

 • Zaloguj się w przeglądarce lub aplikacji mobilnej
 • Pod zdjęciem profilowym wybierze „Edytuj profil”
 • Z listy wybierz „Tymczasowe wyłączenie konta”
 • Wybierz odpowiedź na pytanie „Dlaczego wyłączasz konto?”
 • Naciśnij opcję „wyłącz tymczasowo konto”

Taka dezaktywacja konta pozwala odpocząć od portalu bez likwidowania całkowicie zawartych na nim danych. Możesz zawiesić konto na dowolnie długo. Kiedy będziesz chciał wrócić do swojej przygody z Insta po prostu usuń zawieszenie.

Komputer i telefon z aplikacją instagram, a także jak usunąć instagrama krok po kroku
Usuwanie konta na instagramie krok po kroku oraz jak usunąć instagrama

Prywatność na IG

Niektóre osoby są zmęczone śledzeniem profilu przez nieproszonych gości. Zamiast zastanawiać się jak usunąć Instagrama powinny użyć jednej z opcji zabezpieczających ich prywatność. Konto można oczywiście skasować, ale zwykle nie ma takiej potrzeby.

Oprócz usunięcia konta mamy takie opcje jak:

 • Filtrowanie komentarzy
 • Usuwanie obserwującego
 • Ustawienie konta jako prywatnego

Komentarze w mediach społecznościowych są nie zawsze przyjemne. Czasami są to po prostu reklamy, w których ktoś próbuje nam wkleić link do swojego sklepu czy produktu. Jednak najbardziej denerwujące są złośliwe i wulgarne komentarze. W Instagramie możesz filtrować niechciane wypowiedzi. Nie musisz likwidować konta IG na stałe. Wystarczy, że ustawieniach konta wybierzesz prywatność, hasło „Komentarze” i zaznaczysz filtr ręczny. Masz tu dostęp do pola, w którym mówisz komentarze z jakimi zwrotami Instagram powinien skasować.

Denerwuje cię, że jesteś obserwowany? Nie musisz takiej osoby trwale usuwać ze znajomych. Wystarczy, że usuniesz ją z listy obserwujących. W edycji profilu wybierasz ikonę z postacią. Dotknij „obserwujący”. Wybierz obserwujących, których chcesz usunąć i dotknij „usuń”. Likwidacja możliwości śledzenia cię przez kogoś może być też osiągnięta za pomocą blokady.

Innym sposobem na zapewnienie sobie prywatności na Instagramie jest ustawienie konta jako prywatnego. Nie jest to najlepszy sposób na zdobycie klientów dla firmy. Dlatego najlepiej dla znajomych mieć konto prywatne, a dla klientów wybrać drugie, firmowe.

W celu ustawienia konta na IG jako prywatnego postępuj według następujących kroków:

 • Wybierz ikonkę ludzika
 • Naciśnij tzw. burger (trzy poziome kreski) w prawym górnym rogu
 • Wybierz „Ustawienia”
 • Naciśnij „Prywatność i bezpieczeństwo”

W zakładce „Połączenia” wybierz „Prywatność konta”. Naciśnij suwak, aktywując prywatność.

Prywatne konto ma dwie zalety. Twoi znajomi muszą cię pytać o zgodę na obserwowanie, nie będziesz miał nieproszonych gości. Jednocześnie w gronie dopuszczonych znajomych link do twojego wpisu będzie widoczny dla obserwujących.

Jak widać nie zawsze musisz się zastanawiać jak usunąć Instagrama. Jest wiele sposobów na to, żeby odpocząć od tego portalu lub usunąć nieprzyjemne komentarze z konta. Twoje konto może być też pod całkowitą kontrolą. Po co bawić się w usuwanie znajomych, skoro możesz po prostu nie zgodzić się na to, żeby cię obserwowali?

Jak włączyć tymczasowo wyłączone konto

Unikałeś usunięcia profilu i teraz nadszedł czas powrotu do IG? Po pierwsze domyślny czas dezaktywacji to tylko tydzień. Po tym czasie możesz korzystać z konta jak dawniej. Jednak jeżeli chcesz do niego wrócić wcześniej, to po prostu wprowadź nazwę użytkownika i hasło w ekranie logowania.

O ile Instagram utrudnia usuwanie konta, to pozwala na bardzo łatwe jego przywrócenie. Nie dotyczy to oczywiście profilu, który usuniemy trwale. W takim przypadku znikają wszystkie nasze zapisy i dane. Jeżeli chcesz zachować jakieś zdjęcia, to skopiuj je przed likwidacją konta.

Korzystanie z mediów społecznościowych bywa po pewnym czasie męczące i otwiera nas na niebezpieczne sytuacje. Na szczęście zabezpieczanie własnej prywatności i usuwanie konta na Instagramie jest prostą czynnością. Jeżeli będziesz działać krok po kroku według instrukcji, to bez problemu zadbasz o swoje bezpieczeństwo i spokój w sieci.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny