Kapsułki piorące – przegląd znanych marek

Wśród wielu konsumentów panuje stwierdzenie, że kapsułki do prania są o wiele wygodniejsze w użyciu, niż tradycyjne proszki czy płyny. Zdarzają się też negatywne opinie, oparte m.in. na braku możliwości dozowania detergentu, np. podczas szybkiego prania.

Najpopularniejsze kapsułki do prania należą do marek Ariel, Vizir oraz Persil. Można zakupić je niemal w każdym sklepie z chemią domową, w hurtowniach chemicznych, a także na popularnych aukcjach internetowych. Kapsułki Ariel posiadają formułę 3w1, czyli środek piorący, odplamiacz oraz płyn do płukania. Z kolei kapsułki piorące Vizir zawierają skoncentrowany środek piorący w płynie, który występuje w 3 wariantach (do wrażliwej skóry, odświeżające i tradycyjne). Kapsułki Persil posiadają jeszcze inną budowę. Produkowane są bowiem w systemie duo-caps, czyli w dwukomorowej budowie. Żelowa kapsułka zawiera środek piorący i odplamiacz. A więc płyn do płukania nie występuje w kapsułkach Vizir i Persil. Jeśli zainteresował cię omawiany temat, przeczytaj także ten artykuł o kapsułkach do prania.

Jak używać kapsułki do prania?

Sposób użycia kapsułek do prania jest dziecinnie prosty. Zasada jest następująca: jedna kapsułka – jedno pranie. Żelowy woreczek należy wrzucić do bębna pralki i gotowe. Dzięki kapsułkom pranie w pralce jest błahostką także dla mężczyzn. Panowie już nie będą wykręcać się od nastawienia prania.

Nie musimy już odmierzać konkretnych ilości proszku, który zazwyczaj ma tendencję do rozsypywania się na posadzkę. Dokładnie opracowana żelowa formuła kapsułek sprawia, że podczas kontaktu z wodą woreczki całkowicie się rozpuszczają. Dzięki temu resztki detergentu nie osadzają się w pralce.

Stosowanie kapsułek do prania ma bardzo wiele zalet, przede wszystkim jest wygodne i nie wymusza odmierzania proszku czy płynów zmiękczających do tkanin.
Jak używać kapsułki do prania? Poradnik praktyczny

Stosowanie kapsułek do prania stanowi więc niekwestionowaną wygodę. Uciążliwe dla wielu pranie z wykorzystaniem tradycyjnych środków to już przeszłość. Rewolucyjne kapsułki piorące potrafią dużo bardziej ułatwić tę czynność i jednocześnie sprawić, że codzienne pranie okaże się przyjemnością.

Czy stosowanie kapsułek do prania jest korzystne?

Jak najbardziej jest korzystne. Różne formuły, w jakie wyposażone są kapsułki piorące, skutecznie usuwają zabrudzenia oraz pielęgnują praną odzież. Składniki aktywne wraz z enzymami odplamiającymi gwarantują wysoką jakość prania.

Na dodatek ogromną zaletą kapsułek jest brak zacieków na ubraniach, jak to ma miejsce w przypadku proszku. Korzystając z kapsułek, możemy mieć także pewność, że kolor naszych ulubionych ubrań nie straci swojej intensywności. Wszystko dzięki aktywatorom blasku.

Inwestując w kapsułki, nie musimy więc wczytywać się w instrukcję, mówiącą jak używać kapsułki do prania. Jest to przecież bardzo prosta czynność. Biorąc pod uwagę skład kapsułek, warto wypróbować możliwie wszystkie rodzaje, by móc wybrać te jedyne.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny