1. Jak wybrać chodnik dywanowy: względy praktyczne

2. Dobierz właściwy rozmiar chodnika

Chodnik dywanowy do przedpokoju sprawdzi się jako dekoracja, ale będzie też stanowić przytulny dodatek, ocieplający wnętrze. Dodatkowo ochroni podłogę przed zniszczeniem i będzie naszym sprzymierzeńcem w walce o czystość pomieszczenia. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim przystąpisz do zakupu?

1. Jak wybrać chodnik dywanowy: względy praktyczne

W przedpokoju ściągamy i zakładamy obuwie, zostawiamy też rzeczy, które niejednokrotnie są mokre lub brudne. Dlatego śmiało możemy stwierdzić, że przedpokój to najmocniej eksploatowane pomieszczenie w każdym domu. Kupując chodnik dbamy nie tylko o to, jak będzie się prezentować nasz przedpokój, ale i o to, czy korzystanie z niego będzie w pełni komfortowe. Jesienią i zimą chodnik dywanowy chroni naszą podłogę przed wilgocią i błotem, ponadto domownikom i gościom po prostu przyjemnie jest postawić stopę na ciepłym chodniku. A w związku z tym, że wymagania w stosunku do chodnika, który znajdzie się w naszym przedpokoju, są spore, warto dobrze przemyśleć każdy szczegół.

Ze względów praktycznych zadbajmy o to, by chodnik wykonany był z materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Sprawdzą się zatem włókna syntetyczne, takie jak polipropylen czy poliester. Wybierając chodnik do przedpokoju, zwróćmy też uwagę, by miał on możliwie najkrótsze runo, przez co zdecydowanie łatwiej nam będzie utrzymać przedpokój w czystości.

Oczywiście chodnik do przedpokoju powinien być nie tylko praktyczny, ale i ładny. By połączyć jedno i drugie, wybierzmy chodnik w kolorach w miarę neutralnych, unikajmy zaś kolorów jasnych. Dzięki temu zabrudzenia będą mniej widoczne.

Piękne, ale i praktyczny i solidnie wykonane chodniki dywanowe do przedpokoju, znajdziesz m.in. tutaj: https://sklepeureka.pl/chodniki.

2. Dobierz właściwy rozmiar chodnika

Rozmiar chodnika oczywiście zależy od wielkości pomieszczenia. Jeśli jednak chcesz, by chodnik pełnił funkcję dekoracyjną, wybierz niewielki dywanik (o ile hol nie jest duży). Jeżeli potrzebujesz dywanika od "zadań specjalnych", np. takiego, który przykryje nieestetycznie wyglądającą podłogę, zdecyduj się na większy rozmiar.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej