Określ budżet, który możesz przeznaczyć na kupno zegarka

Rozpiętość cenowa zegarków dostępnych na rynku jest bardzo duża, co może wprawiać w zakłopotanie, szczególnie jeśli kupujesz swój pierwszy zegarek. Czy tylko te z najwyższej półki cenowej są warte uwagi? Nie. W prawie każdym budżecie da się znaleźć modele, które mają atrakcyjną cenę i wysoką jakość. Ustalenie kwoty, którą możesz wydać na zegarek to oszczędność czasu – nie będziesz oglądać całego asortymentu sklepu, w tym droższych egzemplarzy. Unikniesz przy okazji frustracji, że nie możesz sobie na taki pozwolić. 

Dobierz zegarek do swoich potrzeb i stylu

Kupując sobie zegarek (szczególnie pierwszy!) określ, jakiego modelu potrzebujesz. Jeśli chcesz nosić go na co dzień, powinien pasować do Twojego stylu. Nie będzie wtedy grźćł się ze stylizacjami, a dobrze je dopełniać. Jeśli więc w pracy obowiązuje Cię formalny dress code, postaw raczej na zegarek klasyczny na skórzanym pasku albo srebrnej lub złotej, ale subtelnej bransolecie. Nieporównywalne pod względem elegancji są m.in. zegarki Longines (sprawdź na: www.zegarkistrojny.pl).

Szukając zegarka casualowego masz duży wybór – możesz skusić się na kolorowy pasek albo ozdobną tarczę. Codzienny zegarek, który ma pasować do jeansów, T-shirtów czy sportowych koszul nie powinien być mocno zdobiony kamieniami szlachetnymi ani zbyt dekoracyjny, bo po prostu będzie kontrastować z nieformalnym charakterem każdej codziennej stylizacji.

Jeśli szukasz zegarka wieczorowego na specjalne okazje – wybierz model biżuteryjny, z kamieniami albo z piękną, dekoracyjną bransoletą. Zegarek, który będziesz zakładać na wieczorne wyjścia zastępuje albo uzupełnia biżuterię.

Poznaj mechanizmy i rodzaje szkiełka

Zanim wybierzesz się do sklepu, poznaj mechanizmy, na których działają zegarki. Wyróżnia się:

  • zegarki kwarcowe, czyli zasilane baterią (wskazówka tyka w nich co sekundę),
  • zegarki mechaniczne, czyli napędzane automatycznie (wskazówka płynnie przemieszcza się po tarczy zegarka).

Drugim ważnym elementem zegarka jest szkiełko, które zabezpiecza tarczę. Najodporniejsze na zarysowania jest szkiełko szafirowe. Rekomenduje się je paniom, które chcą nosić zegarek na tym samym ręku co biżuterię. Natomiast szkiełka plastikowe najsłabiej zabezpieczają tarczę. Jeśli więc możesz, nie kupuj zegarka z takim wykończeniem.

Wybierz markę, która specjalizuje się w zegarkach

Jeśli chcesz kupić wysokiej jakości zegarek, który będzie Ci służyć przez lata, postaw na znane i renomowane marki. Współcześnie wiele firm odzieżowych wypuszcza swoje kolekcje zegarków, jednak nie umywają się one jakością do tych, które oferują firmy z wieloletnią tradycją w produkcji zegarków. Marki słynące z zegarków mają dużo lepsze technologie, specjalistów i sprzęt, a ponadto są po prostu klasą samą w sobie!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny