Drukarka atramentowa

Kiedyś wydrukowanie kilku kartek w swoim domu można było nazwać luksusem. Czasy jednak mocno się zmieniły, ponieważ drukarkę w domu posiadać powinien praktycznie każdy. Dlaczego? Choćby dla samej wygody. Zamiast chodzić do drukarni, można w kilka sekund cieszyć się potrzebnymi dokumentami, notatkami itd. Przy tym wszystkim ważna jest także oszczędność. Samodzielne drukowanie jest znacznie tańsze, co szczególnie docenią osoby, które na druk mają spore zapotrzebowanie.

Drukarka – jaką kupić?

Od wielu lat najważniejszą cechą podczas rozróżniania drukarek jest sposób druku. Drukarki atramentowe są znacznie tańsze, niż laserowe odpowiedniki, dlatego osoba nie potrzebująca drukować sporo może bez przeszkód cieszyć się komfortem niedrogiego urządzenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że jakość drukowania oraz szybkość nie zbierają najlepszych wyników. Co więcej, koszty eksploatacji są relatywnie wyższe.

Drukarki laserowe natomiast są urządzeniami droższymi. Cena jest oczywiście odpowiednio argumentowana. Przede wszystkim jakość druku oraz szybkość wypadają znacznie lepiej. Co więcej, również koszty eksploatacji takiej drukarki są niższe. Trzeba jednak zaznaczyć, że drukarka atramentowa zwykle może drukować w kolorze. Laserowy odpowiednik natomiast również może, jednak nie musi. Za funkcję kolorowego druku należy odpowiednio więcej zapłacić.

Nie można też zapominać o tym, że nawet urządzenia kupowane do domu mogą nie mieć wszystkich potrzebnych funkcji. Może się bowiem okazać, że dane pismo wymaga załączenia skanu dowodu osobistego, a więc potrzebny będzie skaner. Z tego powodu największą popularnością dzisiaj cieszą się drukarki wielofunkcyjne, które jednocześnie mogą być drukarką, faksem, skanerem, kserokopiarką. Nierzadko istotną funkcją jest łączność bezprzewodowa z komputerem lub telefonem, dzięki czemu można korzystać z urządzenia z każdego miejsca w domu. Trzeba wspomnieć, że wielofunkcyjna drukarka laserowa mająca też możliwość druku w kolorze będzie kosztowała sporo – około tysiąc złotych.

Jakie są faktyczne koszty eksploatacji?

Zdarza się, że zarówno drukarka atramentowa, jak i laserowa może być tania, czyli kosztować na przykład 200 zł. Niestety, w takich przypadkach często okazuje się, że komplet tuszów lub tonerów będzie znacznie droższy, niż koszt samego urządzenia. Co więcej, kupując drukarkę należy zwracać uwagę na to, jaki jest koszt wydrukowania jednej strony.

Drukarki atramentowe zwykle dają możliwość wydrukowania około dwustu stron na jednym tuszu (kupisz go na https://www.tuszmarkt.pl/druk-atramentowy.html). Laserowe odpowiedniki prezentują znacznie lepszy wynik, czyli co najmniej tysiąc na jednym tonerze. Oczywiście, atrament jest tańszy, jednak w ostatecznym rozrachunku nadal bardziej się opłaca postawić na urządzenie laserowe.

Jaka drukarka laserowa jest najtańsza w eksploatacji? Nie da się jednoznacznie powiedzieć, ponieważ lepsza jakość druku zmniejsza wydajność i odwrotnie, a więc nie ma jednego produktu ocenianego mianem „najtańsza i najlepsza drukarka do domu”. Wybór zawsze jest subiektywny. Warto jednak wspomnieć, że istnieje prosty sposób na ograniczenie kosztów eksploatacji, nawet przy dobrej jakości druku.

Zamienniki tuszów i tonerów

Zazwyczaj poleca się stosowanie oryginalnych tuszów i tonerów. Dlaczego? Niektóre zamienniki spotykane na rynku mogą uszkodzić drukarkę, więc chęć zaoszczędzenia zaowocować może koniecznością drogiej naprawy. Jednak kiedy zaopatruje się u pewnego dostawcy, problem zwyczajnie znika. Warto spojrzeć na ofertę sklepu Tuszmarkt.pl, gdzie można znaleźć zarówno oryginalne produkty, jak i bezpieczne zamienniki wysokiej jakości. Dobrze wiedzieć, że cena zamiennika może nieraz być nawet kilkukrotnie niższa od oryginału, dlatego polecamy to rozwiązanie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny